Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Różnice między wersją map 2008 i 2009 do RNS-E


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma o czym mówić 2009 bije na głowę 2008.

Posiada więcej szczegółów.

Nawet jest moja wieś :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa z 2009 jest zdecydowanie lepsza.

Posiada więcej informacji takich jak miejscowości, bankomaty itp.

Podejrzewam, że mapy z 2010 będą jeszcze lepsze.

za***ista sprawa z tymi bankomatami czy stacjami benzynowymi jak się ma SDS. Klikasz klawisz PTT, mówisz "ATM" (bankomat) i pani pokazuje ponumerowaną listę najbliższych od Ciebie bakomatów :good: Wystarczy teraz wybrać numer z listy i nawi zaczyna prowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malik'u - rozumiem, że to w wersji blutka Q takie tricki :naughty:?? Czy w starszych po odblokowaniu sds i zrobieniu bajerów jak pisałeś też śmiga??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malik'u - rozumiem, że to w wersji blutka Q takie tricki :naughty:?? Czy w starszych po odblokowaniu sds i zrobieniu bajerów jak pisałeś też śmiga??

http://www.a4-klub.pl/smf/b6b7_sds_w_rnse-t71522.0.html

SDS ma coś wspólnego z BT? Można mieć SDS bez BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malik'u - rozumiem, że to w wersji blutka Q takie tricki :naughty:?? Czy w starszych po odblokowaniu sds i zrobieniu bajerów jak pisałeś też śmiga??

http://www.a4-klub.pl/smf/b6b7_sds_w_rnse-t71522.0.html

SDS ma coś wspólnego z BT? Można mieć SDS bez BT

Nie w tym rzecz AndyN. Niektóre funkcje RNS-E sa uaktywniane dopiero z blutem Q. Między innymi wyszukiwanie adresów restauracji, czy np bankomatów jak napisał malik i podawanie ich telefonów.

Ja mam u siebie odblokowany SDS, ale nie mam rezanej instalacji, ale pomimo wszystko nie sądzę, żeby mi później podawało adresy określonych instytucji, bo odblokowałem sobie SDS.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli - to, że można mieć SDS bez bluta to ja wiem - ale to szukanie z malikowej wypowiedzi niestety chyba nie zadziała?? Jeśli się mylę, to mnie popraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się wydaje to BT jest odpowiedzialny za łączność telefonu z RNSem a wszystkie informacje o numerach telefonów, adresach itp są na płycie z NAVI bądź w pamięci RNSa.

BT - Q daje większe możliwości jeśli chodzi o obsługę telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co mi wiadomo, to właśnie dzięki BT z końcówką Q działają wszystke funkcje telefonu oraz dodatkowe jeśli chodzi o nawigację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się wydaje to BT jest odpowiedzialny za łączność telefonu z RNSem a wszystkie informacje o numerach telefonów, adresach itp są na płycie z NAVI bądź w pamięci RNSa.

BT - Q daje większe możliwości jeśli chodzi o obsługę telefonu.

Zgadza się. Informacje o specjalnych celach (special destination) oraz ich szczegóły (np. numer teleonu) zapisane są na płycie. Bez problemu zostaną wyświetlone nwet wtedy gdy nie będziemy mieli żdnego modułu BT.

Moduł BT w pełni współpracujący z RNS-E (np. w wersji Q) pozwoli natomiast zainicjować połaczenie z pokazaną na wyświetlaczu np. restauracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie o to mi malik'u chodziło :good: Racja racja panowie - źle sprecyzowałem sprawę :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam. Dorzuce swoje 3 grosze...

Mapy na 2009 mozna swobodnie znalezc w internecie ( np. torrenty). Kwestia odpowiedniej nagrywarki, dobrej plyty DL oraz poswiecenia paru chwil na poczytanie odpowiedniego forum.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam. Dorzuce swoje 3 grosze...

Mapy na 2009 mozna swobodnie znalezc w internecie ( np. torrenty). Kwestia odpowiedniej nagrywarki, dobrej plyty DL oraz poswiecenia paru chwil na poczytanie odpowiedniego forum.

Pozdrawiam.

dodam że jeszcze trzeba mieć trochę szczęścia i trafić na odpowiedniego RNSa - ja niestety jestem posiadaczem tego NIEodpowiedniego i jestem skazany na ORI,

Nawet gdyby poszły u mnie piraty chyba wolałbym wydać tych parę złotych i kupić ORI niż stanąć gdzieś na trasie i pytać o drogę gdyby płyta z NAVI się zacięła. :embarrassed: :embarrassed: :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare zlotych to tez bym wydal, ale nie ponad 1200....mi sie wydaje ze to jest lekka przesada ze strony audi. Mogli by zaproponowac updatey dla posiadaczy oryginalnych plytek a nie za kazda nowa edycje kroic ..... no coz, kazdy sam podejmie decyzje i ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i myslisz ze to sa oryginaly? nie wierze w to.... a jesli sa to sa napewno z jakiegos lewego zrodla....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam że jeszcze trzeba mieć trochę szczęścia i trafić na odpowiedniego RNSa - ja niestety jestem posiadaczem tego NIEodpowiedniego i jestem skazany na ORI,

co to znaczy nieodpowiedniego mozna to jakos zidentyfikowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam że jeszcze trzeba mieć trochę szczęścia i trafić na odpowiedniego RNSa - ja niestety jestem posiadaczem tego NIEodpowiedniego i jestem skazany na ORI,

co to znaczy nieodpowiedniego mozna to jakos zidentyfikowac ?

To znaczy, że np moja RNS-E chodzi troszkę z piratem, a później już tylko wywala błędy, że dvd nie czytelne. Nie pomaga czyszczenie lasera i inne zabiegi, bo ori mapy 2004 czytał swojego czasu bez problemowo. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOval81 Przeczyść soczewkę lasera patyczkiem z alkoholem. Musisz niestety wyjąć RNS-E i rozkręcić górną pokrywę. Na pewno pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maliku a ileż można razy to robić :naughty: Już 3 razy od naszej ostatniej rozmowy czyściłem, a minęło może 2 miechy. To możliwe, że się tak syfi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...