Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamiana 03g130073t na 03g130073s w BRD


redeeps

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

czy mogę zamienić pompowtrysk T na S w silniku BRD? Niestety klęka mi jeden wtrysk, a potrzebuje to szybko naprawić i na miejscu mam tylko taki dostępny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Odsyłam do mojego tematu - przerabiałem to.

Ogólnie to możesz, nic nie "uszkodzisz" tą zmianą.. ale nie wiadomo jak auto będzie się zachowywać przy jednym wymienionym z końcówką S.

W moim przypadku  wymieniałem 4 i na chwile obecną podlewa auto za mocno i przy puszczaniu nagle gazu, auto szarpnie lekko - da się z tym żyć, ale.... Tutaj skorygować to należy mapą.. zmienić dawki paliwa bo wtryski S mają minimalnie większą dawkę. Ori ma 40mg a z końcówką S ma 45mg. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2020 o 08:59, Dandusiek napisał:

Hej,

Odsyłam do mojego tematu - przerabiałem to.

Ogólnie to możesz, nic nie "uszkodzisz" tą zmianą.. ale nie wiadomo jak auto będzie się zachowywać przy jednym wymienionym z końcówką S.

W moim przypadku  wymieniałem 4 i na chwile obecną podlewa auto za mocno i przy puszczaniu nagle gazu, auto szarpnie lekko - da się z tym żyć, ale.... Tutaj skorygować to należy mapą.. zmienić dawki paliwa bo wtryski S mają minimalnie większą dawkę. Ori ma 40mg a z końcówką S ma 45mg. 

 

A robiłeś mapę? po mapie wszystko jest ok czy też wielka niewiadoma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Dawid Szulich napisał:

A robiłeś mapę? po mapie wszystko jest ok czy też wielka niewiadoma?

Odpisałem Ci na priv.

Robiłem program, obowiązkowo wydaje mi się. Z kolei chłop który mi je sprzedawał (firma POWER TDI koło Warszawy bodajże) twierdział że czasem nie ma potrzeby edycji softa, natomiast w moim przypadku musiało to być, a mianowicie dokładniej to przestawiali mi czasy wtrysków? opóźnienie czy coś takiego? + cheep.  Auto jeździło i miało moc wszystko ok, ale podczas dotknięcia gazu i odpuszczania go było wrażenie że auto jechało jeszcze przez 2 sek i wtedy odpuszczało, w sensie szarpało autkiem podczas odpuszczania gazu, co było odczuwalne i był dyskomfort. 

Czy są trwalsze? Ciężko powiedzieć, wszystko podobnie jak ori z BRD natomiast są lepsze bo mimo że od 140 to podają o ciut więcej paliwa przez co przy "tjunigach" trochę większych jesteś w stanie wydusić więcej KM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...