Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.8T AJL podszarpuje

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Pacjent to 1.8T o oznaczeniu AJL.

Zdarza mu się szarpnąć w trakcie przyspieszania. Podczas logowania na lpg miało to miejsce.

Grupy 002, 008: http://vaglogi.pl/log-002_008_kKIWL7k.html (STAT PB)
Grupy 001, 007: http://vaglogi.pl/log-001_007_m4z0qs.html (STAT PB)


Grupy 001, 013: http://vaglogi.pl/log-001_013_p2ePBYG.html (DYN PB)
Grupy 002, 025: http://vaglogi.pl/log-002_025_6buE1v.html (DYN PB)
Grupy 002, 007: http://vaglogi.pl/log-002_007_N3pE32H.html (DYN PB)
Grupy 002, 007: http://vaglogi.pl/log-002_007_55yG1.html (DYN PB)


Grupy 002, 007: http://vaglogi.pl/log-002_007_H2a9YB.html (LPG)

Co jakiś czas wyrzuca:

16885 -  Vehicle Speed Sensor: Implausible Signal
        P0501 - 35-00 -   -

Edytowane przez R4xx

Opublikowano

czy auto jest po sofcie??

Opublikowano

Ja miałem w AJL takie podszarpywanie jak się wcisnelo gaz w deche przy przyspieszaniu. Winowajcą tego były najprawdopodobniej świece, ponieważ po ich wymianie na dedykowane NGK problem ustąpił. Zobacz sobie czy po wyjęciu cewki nie masz w gnieździe świecy oleju. U mnie była uszkodzona uszczelka pokrywy zaworów, dokładniej ta co jest właśnie pod tą częścią okrywy gdzie znajdują się świece i przepuszcza olej do świec... To równiez mogło być przyczyną. 

Opublikowano

Miałem coś podobnego w AEB mi pomogła wymiana cewki 

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, Makaveli7 napisał:

Ja miałem w AJL takie podszarpywanie jak się wcisnelo gaz w deche przy przyspieszaniu. Winowajcą tego były najprawdopodobniej świece, ponieważ po ich wymianie na dedykowane NGK problem ustąpił. Zobacz sobie czy po wyjęciu cewki nie masz w gnieździe świecy oleju. U mnie była uszkodzona uszczelka pokrywy zaworów, dokładniej ta co jest właśnie pod tą częścią okrywy gdzie znajdują się świece i przepuszcza olej do świec... To równiez mogło być przyczyną. 

Świece suche, ale przyspieszę czas ich wymiany.

49 minut temu, Zivia napisał:

Miałem coś podobnego w AEB mi pomogła wymiana cewki 

Cewki jeszcze ori, może faktycznie nadchodzi ich czas.

2 godziny temu, DarekS4 napisał:

czy auto jest po sofcie??

Z informacji jakie posiadam, nic takiego nie miało miejsca.

 

Może mógłby ktoś rzucić okiem na logi i określić czy czemuś jeszcze wartoby się przyjrzeć?

Opublikowano

Zalezy o jakim poszarpywaniu mówimy. O płynnnym takim falującym to może być problem z regulacja boostu. Często spotykane przy aucie po sofcie. Często wiąże się to też ze znacznym overboostem. 

Gruszka wykonuje skoki i turbina zachwouje się tak z emożna to odebrac jako poszarpywanie. Chyba że szarpie ci hamsko jakby odcinało zapłon całkowicie to też sprawdziłbym cewki. 

z Tym że AJL jak kojarzę to już auto na nowszych cewkach ale moge się mylić więc wywaliło by błąd odrazu. 

Z logów widze że cofa zapłon jak turbo ma już zdrowo hulać. Masz LPG ? Zobacz czy masz zdrową pompę paliwa. 

Edytowane przez DarekS4

Opublikowano
  • Autor
4 godziny temu, DarekS4 napisał:

Zalezy o jakim poszarpywaniu mówimy. O płynnnym takim falującym to może być problem z regulacja boostu. Często spotykane przy aucie po sofcie. Często wiąże się to też ze znacznym overboostem. 

Gruszka wykonuje skoki i turbina zachwouje się tak z emożna to odebrac jako poszarpywanie. Chyba że szarpie ci hamsko jakby odcinało zapłon całkowicie to też sprawdziłbym cewki. 

z Tym że AJL jak kojarzę to już auto na nowszych cewkach ale moge się mylić więc wywaliło by błąd odrazu. 

Z logów widze że cofa zapłon jak turbo ma już zdrowo hulać. Masz LPG ? Zobacz czy masz zdrową pompę paliwa. 

Chamsko odcina i po sekundzie wraca. Z tego, co zaobserwowałem problem pojawia się przy jeździe na LPG. Pompa paliwa nowa. Wcześniej był to AGU. Zmieniłem sterownik, żeby zyskać więcej kucy.

Opublikowano

N75 coś świruje, nieszczelność albo sam zaworek.

Opublikowano

Jaki masz rok ? Cewka przykręcana?? 

Nie obstawiam N75 bo napisał ze szarpnięcie jest ostre więc pewnie ucina zapłon. 

EPC nie wywala ?

 

 

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, DarekS4 napisał:

Jaki masz rok ? Cewka przykręcana?? 

Nie obstawiam N75 bo napisał ze szarpnięcie jest ostre więc pewnie ucina zapłon. 

EPC nie wywala ?

Cewka przykręcana, rok 1997. Nic nie wywala.. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.