Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T wybebeszony kat i brak środka


Szpakuuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie, jak będzie brzmiało z wybebeszonym katem i wycięcie środka i wspawanie rury. Dźwięk będzie przyjemny? Czy raczej łeb będzie urywać i metealiczny dźwięk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wybebeszanie kata czymś się różni, ale ja mam wstawiony downpipe i w dźwięku nie zauważyłem żadnej zmiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam downpipe i rozczarowujący brak zmiany w dźwięku. Wycięcie środkowego na pewno zrobi jakąś robotę. 

 

Powinno Cię zainteresować:

https://a4-klub.pl/topic/93031-all-b5-co-się-stanie-jak-wytnę-środkowy-tłumik-w-18t/

Edytowane przez R4xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam downpipe i wycięty środek.Końcowe tez  wyleciały i są od 3,2.Musiałem szybko wspawać przelotowe w środek bo łeb chciało ukręcić a Psy oglądały się na każdych światłach.Jak dla mnie było w ch...za głośno i metalicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, R4xx napisał:

Również mam downpipe i rozczarowujący brak zmiany w dźwięku. Wycięcie środkowego na pewno zrobi jakąś robotę. 

 

Powinno Cię zainteresować:

https://a4-klub.pl/topic/93031-all-b5-co-się-stanie-jak-wytnę-środkowy-tłumik-w-18t/

jakim cudem u Was po wstawieniu DP dzwięk się nie zmienił? Jak delikatnie jeżdżę to faktycznie nic nie jest głośniej natomiast jak depne na maxa to dzwięk jest bardzo inny niż z katem.

Po wstaiwniu DP i bez czipa totalnie się dzwięk zmienił, a stage 2 tylko go minimalnie wzmocnił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, WYSKUN napisał:

jakim cudem u Was po wstawieniu DP dzwięk się nie zmienił? Jak delikatnie jeżdżę to faktycznie nic nie jest głośniej natomiast jak depne na maxa to dzwięk jest bardzo inny niż z katem.

Po wstaiwniu DP i bez czipa totalnie się dzwięk zmienił, a stage 2 tylko go minimalnie wzmocnił.

 

Ładnie brzmi i zazdroszczę :decayed:

Jedyne, co u mnie się zmieniło, to minimalnie głośniejszy gwizd turbinki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po wszystkim i jestem bardzo zadowolony, jest pomruk. Nie drze mordy przy 150/160. Wycięty katalizator w obudowę wspawana rurka i zamiast środkowego to samo. Później wrzucę porównanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat obserwuje i zawsze mnie troszke bawi jak widzę opinie o zmianie dzwieku w b6 1.8t po wstawieniu DP, jedni piszą ze brak jakiejkolwiek zmiany, a drudzy ze roznica jest duza i tak zawsze :D 

 

Otóż moi drodzy, tak będzie.... bo nie wiem czy wiecie ale nie każde 1.8t ma taki sam wydech ;) mimo ze puszki sa takie same ;) i nie mowie tu o roznicy quattro , ośka :p 

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, soul87 napisał:

Temat obserwuje i zawsze mnie troszke bawi jak widzę opinie o zmianie dzwieku w b6 1.8t po wstawieniu DP, jedni piszą ze brak jakiejkolwiek zmiany, a drudzy ze roznica jest duza i tak zawsze :D 

 

Otóż moi drodzy, tak będzie.... bo nie wiem czy wiecie ale nie każde 1.8t ma taki sam wydech ;) mimo ze puszki sa takie same ;) i nie mowie tu o roznicy quattro , ośka :p 

serio??:) Ale mówisz że w a4 b6 1.8t są różne wydechy???

rozwiń temat jak możesz bo pierwsze słyszę:)

u mnie po wstawieniu Dp drze jape jak na filmiku który wstawiłem ze swoim autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, soul87 napisał:

Temat obserwuje i zawsze mnie troszke bawi jak widzę opinie o zmianie dzwieku w b6 1.8t po wstawieniu DP, jedni piszą ze brak jakiejkolwiek zmiany, a drudzy ze roznica jest duza i tak zawsze :D 

 

Otóż moi drodzy, tak będzie.... bo nie wiem czy wiecie ale nie każde 1.8t ma taki sam wydech ;) mimo ze puszki sa takie same ;) i nie mowie tu o roznicy quattro , ośka :p 

 

Jakaś prawda w tym leży, myśle ze na to wpływa dużo czynników. Mi wywaliło błąd 1 sondy. Dawki na lpg mam delikatnie większe niż na pb. I przy odpuszczeniu gazu od 2.2k do 4k słychać wystrzały z układu wydechowego lecz bez żadnego ognia. Wiele osób kombinuje żeby coś takiego zrobić a mi to wyszło wszystko czystym przypadkiem. Ale wracając znajomy ma ten sam samochód lecz z innym oznaczeniem silnika i jest trochę młodsze a dźwięk mamy całkiem inny a robiliśmy w tym samym czasie na tych samych częściach u jednej osoby 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2020 o 15:20, Szpakuuu napisał:

Witam jak w temacie, jak będzie brzmiało z wybebeszonym katem i wycięcie środka i wspawanie rury. Dźwięk będzie przyjemny? Czy raczej łeb będzie urywać i metealiczny dźwięk. 

 

Robiłem coś takiego u siebie przy zmienionym katalizatorze na DP. Został wywalony środkowy i niestety dźwięk wcale nie nabrał basów, tylko stał się metaliczny. Pierdziało jak w starym polonezie, więc środkowy musiał wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra...

aczkolwiek kosztowało mnie to tez troche doświadczeń i rozciętych puszek ;)

 

1.8t AVJ ma tylne puszki takie same jak B7 2.0 TFSI .... czyli przelotowe w serii.....

 

BFB, BEX ma tylne puszki komorowe - sporo cichsze ...

 

puszki AVJ/TFSI "uwalniają" swoj dzwiek przy braku DP

puszki BFB BEX roznica jest mala ... jak sami widzicie.

 

środkowe są we wszystkich tych samochodach takie same, oczywiscie roznica ośka quattro, ale czy quattro czy ośka to środkkowe to rezonatory czyli przelotowe tlumiki , oczywiscie ciche bo o malych srednicach i duza ilosc wygloszenia. 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2020 o 10:21, soul87 napisał:

Dobrze ze sprawne 1.8t spełnia normy spalin nawet bez kata ;D

W sumie dobrze wiedzieć bo obudowa po katalizatorze została, Zawsze można posciemniac ze kat już niesprawny 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...