Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.8T wybebeszony kat i brak środka

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam jak w temacie, jak będzie brzmiało z wybebeszonym katem i wycięcie środka i wspawanie rury. Dźwięk będzie przyjemny? Czy raczej łeb będzie urywać i metealiczny dźwięk. 

Opublikowano

Nie wiem czy wybebeszanie kata czymś się różni, ale ja mam wstawiony downpipe i w dźwięku nie zauważyłem żadnej zmiany. 

Opublikowano

Również mam downpipe i rozczarowujący brak zmiany w dźwięku. Wycięcie środkowego na pewno zrobi jakąś robotę. 

 

Powinno Cię zainteresować:

https://a4-klub.pl/topic/93031-all-b5-co-się-stanie-jak-wytnę-środkowy-tłumik-w-18t/

Edytowane przez R4xx

Opublikowano

Mam downpipe i wycięty środek.Końcowe tez  wyleciały i są od 3,2.Musiałem szybko wspawać przelotowe w środek bo łeb chciało ukręcić a Psy oglądały się na każdych światłach.Jak dla mnie było w ch...za głośno i metalicznie.

Opublikowano
8 godzin temu, R4xx napisał:

Również mam downpipe i rozczarowujący brak zmiany w dźwięku. Wycięcie środkowego na pewno zrobi jakąś robotę. 

 

Powinno Cię zainteresować:

https://a4-klub.pl/topic/93031-all-b5-co-się-stanie-jak-wytnę-środkowy-tłumik-w-18t/

jakim cudem u Was po wstawieniu DP dzwięk się nie zmienił? Jak delikatnie jeżdżę to faktycznie nic nie jest głośniej natomiast jak depne na maxa to dzwięk jest bardzo inny niż z katem.

Po wstaiwniu DP i bez czipa totalnie się dzwięk zmienił, a stage 2 tylko go minimalnie wzmocnił.

 

Opublikowano
10 godzin temu, WYSKUN napisał:

jakim cudem u Was po wstawieniu DP dzwięk się nie zmienił? Jak delikatnie jeżdżę to faktycznie nic nie jest głośniej natomiast jak depne na maxa to dzwięk jest bardzo inny niż z katem.

Po wstaiwniu DP i bez czipa totalnie się dzwięk zmienił, a stage 2 tylko go minimalnie wzmocnił.

 

Ładnie brzmi i zazdroszczę :decayed:

Jedyne, co u mnie się zmieniło, to minimalnie głośniejszy gwizd turbinki. 

Opublikowano
  • Autor

Jestem już po wszystkim i jestem bardzo zadowolony, jest pomruk. Nie drze mordy przy 150/160. Wycięty katalizator w obudowę wspawana rurka i zamiast środkowego to samo. Później wrzucę porównanie 

Opublikowano

Temat obserwuje i zawsze mnie troszke bawi jak widzę opinie o zmianie dzwieku w b6 1.8t po wstawieniu DP, jedni piszą ze brak jakiejkolwiek zmiany, a drudzy ze roznica jest duza i tak zawsze :D 

 

Otóż moi drodzy, tak będzie.... bo nie wiem czy wiecie ale nie każde 1.8t ma taki sam wydech ;) mimo ze puszki sa takie same ;) i nie mowie tu o roznicy quattro , ośka :p 

Edytowane przez soul87

Opublikowano
6 godzin temu, soul87 napisał:

Temat obserwuje i zawsze mnie troszke bawi jak widzę opinie o zmianie dzwieku w b6 1.8t po wstawieniu DP, jedni piszą ze brak jakiejkolwiek zmiany, a drudzy ze roznica jest duza i tak zawsze :D 

 

Otóż moi drodzy, tak będzie.... bo nie wiem czy wiecie ale nie każde 1.8t ma taki sam wydech ;) mimo ze puszki sa takie same ;) i nie mowie tu o roznicy quattro , ośka :p 

serio??:) Ale mówisz że w a4 b6 1.8t są różne wydechy???

rozwiń temat jak możesz bo pierwsze słyszę:)

u mnie po wstawieniu Dp drze jape jak na filmiku który wstawiłem ze swoim autem

Opublikowano
  • Autor
13 godzin temu, soul87 napisał:

Temat obserwuje i zawsze mnie troszke bawi jak widzę opinie o zmianie dzwieku w b6 1.8t po wstawieniu DP, jedni piszą ze brak jakiejkolwiek zmiany, a drudzy ze roznica jest duza i tak zawsze :D 

 

Otóż moi drodzy, tak będzie.... bo nie wiem czy wiecie ale nie każde 1.8t ma taki sam wydech ;) mimo ze puszki sa takie same ;) i nie mowie tu o roznicy quattro , ośka :p 

 

Jakaś prawda w tym leży, myśle ze na to wpływa dużo czynników. Mi wywaliło błąd 1 sondy. Dawki na lpg mam delikatnie większe niż na pb. I przy odpuszczeniu gazu od 2.2k do 4k słychać wystrzały z układu wydechowego lecz bez żadnego ognia. Wiele osób kombinuje żeby coś takiego zrobić a mi to wyszło wszystko czystym przypadkiem. Ale wracając znajomy ma ten sam samochód lecz z innym oznaczeniem silnika i jest trochę młodsze a dźwięk mamy całkiem inny a robiliśmy w tym samym czasie na tych samych częściach u jednej osoby 

Opublikowano
W dniu 24.01.2020 o 15:20, Szpakuuu napisał:

Witam jak w temacie, jak będzie brzmiało z wybebeszonym katem i wycięcie środka i wspawanie rury. Dźwięk będzie przyjemny? Czy raczej łeb będzie urywać i metealiczny dźwięk. 

 

Robiłem coś takiego u siebie przy zmienionym katalizatorze na DP. Został wywalony środkowy i niestety dźwięk wcale nie nabrał basów, tylko stał się metaliczny. Pierdziało jak w starym polonezie, więc środkowy musiał wrócić.

Opublikowano

dobra...

aczkolwiek kosztowało mnie to tez troche doświadczeń i rozciętych puszek ;)

 

1.8t AVJ ma tylne puszki takie same jak B7 2.0 TFSI .... czyli przelotowe w serii.....

 

BFB, BEX ma tylne puszki komorowe - sporo cichsze ...

 

puszki AVJ/TFSI "uwalniają" swoj dzwiek przy braku DP

puszki BFB BEX roznica jest mala ... jak sami widzicie.

 

środkowe są we wszystkich tych samochodach takie same, oczywiscie roznica ośka quattro, ale czy quattro czy ośka to środkkowe to rezonatory czyli przelotowe tlumiki , oczywiscie ciche bo o malych srednicach i duza ilosc wygloszenia. 

Opublikowano

Dobrze że radiowozy z analizatorami  spalin wyjechały w końcu na polskie drogi i nie będą patrzeć czy diesel czy benzyna. 

Opublikowano

Dobrze ze sprawne 1.8t spełnia normy spalin nawet bez kata ;D

Opublikowano
  • Autor
W dniu 29.01.2020 o 10:21, soul87 napisał:

Dobrze ze sprawne 1.8t spełnia normy spalin nawet bez kata ;D

W sumie dobrze wiedzieć bo obudowa po katalizatorze została, Zawsze można posciemniac ze kat już niesprawny 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.