Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podświetlane znaczki Audi rodem z "I Robot"


Hincó

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, czy zatem chętni będą na znaczki wycinane na cnc ?

temat w którym toczyła sie dyskusja :

http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=3694&start=0&sid=96c2c82c32bcfdd8054a9560ab5e17bf

rsq_05.jpg

Cena wynosi 17zł za samo wycięte pleksi bez podświetlania .

Chodzi o taki komplecik:

audifi6.jpg

Z którego po żlożeniu wychodzi mniej więcej takie coś :

Obraz543.jpg

Do tego troche pracy, wkładamy neonek i mamy :

Obraz5506.jpg

Przesyłka to ok 4-5z plus koperta bąblekowa, chyba koło » zł kosztuje.

Warstwa na rowek ma grubosć 5mm(troche za mało na diody, ale gdy im się obetnie 'kapturki' chowają się w znaczku), 'pokrywka' 3mm. Zwykłe przeźroczyste pleksi.

Musi zebrać się przynajmniej 8 osób.

Chęć zamówienia prosze słac na PM z ewentualnymi pytaniami.

Jeżeli ktoś czuje siena siłach to niech sobie zamówimy i podświetlenie sam zrobi, jak nie to ja po maturze zrobie pare sztuk (jeżeli opcja neonu wypali) albo ktoś z forum bedzie to robił ; ]

Koniec zamawiania 22 kwietnia.

Chętni:

2szt. Keżor

1szt. schiller

1szt. MDM

2szt. platiniumm

1szt. demoralizator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli cena będzie wynosić 10zł to biore 3 sztuki a za 20zł biore 2sztuki. :wink:

Gadałem z kolegą i wydaje mi sie że weźmiesz 3 ;)

Tylko jest taka kwestia jak to zrobić, czy rowek na diody ma mieć matowe ścianki czy też ma mieć idealnie prześroczyste krawędzie (wtedy rowerk nie może byćza głęboki - ok mm)?

Jak to zmatowić, znaczy któe krawędzie żeby było równomierne podświetlenie.. ?

Będzie jedna pilotażowa wersja, którą wytnie i zmatowi sie według fachowca i zobaczymy co z tego wyjdzie

Co do diód, to myśle ze komórkowe będą idealne, bo musi być ich spoto żeby było równomierne podświetlenie np

http://allegro.pl/item178088175_50_x_czerwona_dioda_red_0603_jasna_wysylka_24h.html

[ Dodano: 25-03-2007, 14:27 ]

Od kogoś kto ma wprawe i znaczek audi, potrzebny byłby projekt znaczka w jakimś programie graficznym. Moge to mieć za free, ale wiecie , za free to tak na oko ;)

audive6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepsze byłyby diody OSHR5111P firmy OPTOSUPPLY; jasność 50000mcd, czyli około 1000x większa, niż te śmieszne SMDziaki, co prawda cena około 2zł/szt. ale tych SMD to nie będzie praktycznie widać...

http://tme.pl/dioda-led-5mm-czerwona-50000mcd-15-/arts/pl/a06/oshr5111p.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale co z tego jak cięzko ją bedzie tam zmieścić ?

Jakby sie uprzeć to spoko, ale to nie o to chodzi, żeby było jasno, tylko jasno i równomiernie, 50 smd bedzie jak znalazł.. tylko podłączenie.. :/

Ewentualnie wąż neonowy(śr 3,2mm) tylko czerwoego na allegro nie widze :|

Narazie spróbuje zrobicjedną sztuke na własny koszt, i jakoś rozwiązać podświetlenie.. :)

Tylko projekt..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna opcja jaką widzę, to LEDy zagłębione pod powierzchnię karoserii (to już nie takie proste przeróbki) i wiem z doświadczenia, że takie jasne LEDy świecą bardzo równo (wszystkie tak samo), trzebaby je tylko dość gęsto poustawiać i np. w taki sposób, że 50% świeci się nonstop, a reszta przy hamowaniu. Dość gęsto - co ~1cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna opcja jaką widzę, to LEDy zagłębione pod powierzchnię karoserii (to już nie takie proste przeróbki) i wiem z doświadczenia, że takie jasne LEDy świecą bardzo równo (wszystkie tak samo), trzebaby je tylko dość gęsto poustawiać i np. w taki sposób, że 50% świeci się nonstop, a reszta przy hamowaniu. Dość gęsto - co ~1cm

A może wiesz na jakiej zasiadzie będą umieszczone diody do podświetlania.. ? Będzie na to odpowiedni rowek w samym znaczku o śrenicy max 5mm i głębokości 3-4. Mam smd w komórce, 4 nie umywają się mocą podświetlenia do jednego leda, wiem jak one świecą i wg mnie to zmyt punktowe jest. No ale podświetlenie zrobi sobie każdy jak sobie woli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, normalny LED ma ~10mcd, a ten proponowany 50000mcd, on po prostu razi jak popatrzysz z metra :twisted: Żaden SMD nie da rady, nie musisz mnie przekonywać, bo w tym się zajmuję na codzień :wink: I jakby dać dyfuzyjny znaczek, to nie masz szans na dojrzenie poszczególnych diodek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie moze nie zasmiecajmy tematu. szczegoly techniczno konstrukcyjne mozna ustalic pozniej narazie zbierzmy liste chetnych.

No ale musze jakośzrobićpierwszy znaczek i w sumie Yelo ma racje..

Pogadam z kumplem co sie tym zajmuje i moze jakośto sie rozwiażę ciekawe.. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawosci to i Ja sie pisze.....później sie bede martwił co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie o jeden znaczek dla mnie jako wersje demonstracyjną, podświetlenie bedzie diodami, tylko że w gre wchodzą tylko te 3mm, ewentualnie super fluxy, jeszcze pokminie nad tym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 3mm polecam L-934SRC/J Kingbright-a, jest to światowy lider w produkcji LED-ów, są bardzo trwałe i można kupić po ~50gr. Co prawda jasność ~2000mcd, ale to i tak 30x więcej od SMD (kto wpadł na pomysł 0603, jak już to 1206, ale i tak SMD są drogie z powodu miniaturyzacji, a jasność mają kiepską)

link do sklepu

http://tme.pl/dioda-led-3mm-czerwona-1800-2500-50-/arts/pl/a06/l-934hd.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle o podłączeniu 'na pająka' i zalanie tego klejem na gorąco, jak to widzisz? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brałem w prototypie i w sumie to w ogóle pod uwagę opcji nie na pająka :wink: Przecież płytka miałaby jakiś dziwny kształt i wykonanie byłoby horrendalnie drogie :eek: Nie mówiąc o kosztach realizacji projektu. Pająk rlz :wink: W czym chcesz zatapiać tym klejem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym chcesz zatapiać tym klejem?

Bo znaczek w każdym kawałku od strony przeciwnej do tej która bedzie ludowi widoczna, będzie mieź rowek pod właśnie diody (tak 5x5mm)

Mam nadzieje ze wiesz ocb

Na fotce jest coś takiego podobnego ;)

http://img139.imageshack.us/my.php?image=cpevjg0gb0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak to sobie wyobrażałem :twisted: dobre będzie, tylko sobie kleju na rękę nie nałóż, bo mi blizna po 3-4 latach zeszła :evil: Zaczynam mieć niepokojące przeczucia, że to wyjdzie na wieś tuning, ale miejmy nadzieję, że jednak nie :wink: No to teraz czekamy na efekty, ja jak będę miał czas poszukam, czy ktoś nie robi dyfuzyjnych elemetów dla diod u mnie w okolicy, bo coś mi się kojarzy, że gdzieś coś takiego widziałem... To tak na wypadek, gdyby było widać pojedyncze diody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak to sobie wyobrażałem :twisted: dobre będzie, tylko sobie kleju na rękę nie nałóż, bo mi blizna po 3-4 latach zeszła :evil: Zaczynam mieć niepokojące przeczucia, że to wyjdzie na wieś tuning, ale miejmy nadzieję, że jednak nie :wink: No to teraz czekamy na efekty, ja jak będę miał czas poszukam, czy ktoś nie robi dyfuzyjnych elemetów dla diod u mnie w okolicy, bo coś mi się kojarzy, że gdzieś coś takiego widziałem... To tak na wypadek, gdyby było widać pojedyncze diody.

Też boje sie o ten wieć tunning.. :(

Ale gdyby to było tylko i wyłącznie za 3 stop.. łaj not.. w sumie taki znaczek nie musi być tylko i wyłącznie na zewnatrz auta, albo wogóle w samochodzie.. miły emblemacik na choinke :twisted:

Co do pojedynczych widzianych światełek, to w sumie, nowoszesne lampki, nawet w a5 mają widoczne punkciki, to może odmłodzić samochód a nie trzeba tyle kombinować ;) Można nawet iść w grugą strone i pomyśleć o super mocnych punktowych :lol: :twisted:

Tak mi przyszło do głowy, że krawędzie boczne, trzebaby potraktować jakimś lakierem co nie przepuszcza światełka, żeby znaczek cały z jakiejś odległości nie był plamką czerwoną..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...