Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felgi do A4 b5


mar_1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem wymiany felg na 17''. Szukam, oglądam i patrzę jak na B5 wyglądają różne felgi. Mam już gwint który czeka na montaż ale z 16'' średnio pewnie będzie wyglądać.

Poniżej kilka felg które w moich okolicach znalazłem. Doradźcie które będą wyglądać fajnie na B5 w kombi?

Pierwsze

Drugie

Trzecie

Czwarte

Piąte

Na opony nie patrze bo pewnie na sezon maks są w ogłoszeniach. Najbardziej mi się podobają 5 i 3. Może coś nowego się trafi w okolicach...nie napalam się i cały czas oglądam w ogłoszeniach.

Ogólnie szukam w okolicach żeby obejrzeć felgi. Średnio ogarniam jakie ET i szerokość dobrać żeby w miarę ładnie leżało.

Z góry dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 4 , klasycznie wg mnie,  reszta z rantem który optycznie zmniejsza koło o cal. Te nr 2 to z Lanosa czy jak ? :kox:

Ważny jest też kolor auta wtedy można zmienić kolor felg a nie w srebro jak leci , po za tym dlaczego nie 18ki ? :guma:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwójka dlatego bo w ładnym stanie są :wink:

Kolor samochodu mam srebrny więc raczej klasyczny kolor szukam żeby nie wyglądał jak szybcy i wściekli spod remizy :decayed:

18 nie patrze bo samochodem codziennie dojeżdżam do pracy Bydgoszcz - Toruń, a drogi w miastach...wiecie jak wyglądają.

Interesuje mnie też info czy wejdą i nie będą o nic obcierać. Czytam na temat szerokości i et w moim samochodzie i mam mętlik w głowie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy szerokości 7,5J i ET 35 felga dobrze się licuje z nadkolem. Opona na taką felgę to max 215 i może już śmiesznie wyglądać. Przy szerszej feldze trzeba zwiększyć ET.

Edytowane przez Tobike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za podpowiedzi.

Intryguje mnie cały czas temat że może by jednak 18'ki:rolleyes:

Wejdzie to to????

https://allegro.pl/oferta/audi-tt-a3-alufelgi-rotor-18-et42-8706481882

bo czytam na forum że przy tej szerokości już ciężko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 1,2,5 za darmo nie chciałbym.

Nr 4 na aucie, przy 1BA.

IMG_20200228_114547.jpg

Przy gwincie rozważyłbym 18". Jeśli 17" to w tej budzie dobrze wygląda felga z A8 D2.

IMG_20200228_115908.jpg

Właściciel chyba nie pogniewa się ?

Edytowane przez krzysiek_f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te dwa modele felg nie porywają mnie.

Te które mi się podobają kosztują kosmiczne pieniądze a te tańsze....średnio....myślę cały czas...

Chyba 17'' czy 18'' to już teraz kwestia trafienia w ładny egzemplarz. 

Bardzo mi się rotory podobają....żeby te były bliżej...

https://www.olx.pl/oferta/alufelgi-opony-lato-18-235-40-5x112-audi-CID5-IDDRErP.html#79f873686d

tak "na oko" to są oryginały? Parametry wejdą do mnie? Muszę sprzedającego podpytać jakie są tam opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznać się kto sprzątnął te felgi co podałem w poprzednim poście :wink:

Proszę o jeszcze jedną podpowiedź. Nurtuje mnie kwestia prowadzenia auta na większych/szerszych kołach. Lata temu miałem e36 i pamiętam że na 225 walcu prowadzało po całej drodze w koleinach.

Jaki optymalny rozmiar szukać żeby normalnie się prowadziło. Wiele felg 17 i 18 są 225, 235 i w górę.

Nawet na forum kolega ma na sprzedaż 17'' ale nie wiem jak z prowadzeniem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie. Czytam i mam straszny mętlik w głowie, mimo że patrzyłem 17 to spory wybór jest również 18'' więc również patrzę. Jedni piszą że pasują, inni że wystają poza obrys...podpowiedzcie...czy wejdą do mojego samochodu.

1. 18'', 8J, ET35

2. 18'', 7J, ET40

3. 18'', 8J ET 48 

4. 17'', 7,5J, ET45 - mają bardzo ładne opony prawie nowe 235/45 ale czy nie za szerokie ?

4. Jakie optymalne opony i rozmiar felg do a4 b5???

Straszny galimatias jest w postach bo jedni piszą że przy 18'' 8J ET 30 - 35, a zaraz inni że przód wystaje albo tył obciera:facepalm: Szkoda wydawać kasę i zastać z problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...