Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sensor deszczu


Karl1106

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, czyli czujnik jest aktywny. Aby stwierdzić poprawność komunikacji czujnika z BCM1 należałoby podpiąć się oscyloskopem pod LIN Bus. Inaczej nie stwierdzisz niestety nieprawidłowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź ? .Podjadę do salonu zobaczymy co oni powiedzą.Tylko jeszcze mnie dziwi dlaczego kolega KarI1106 miał dokładnie tak jak jest u mnie .

Edytowane przez marcin/ose
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z przyczyn mogą być zakłócenia komunikacji po LIN Bus, inną przyczyną może być niewłaściwy żel,  na którym osadzony jest czujnik deszczu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się dokładnie szybie od zewnątrz, w miejscu na którym jest czujnik deszczu, czy nie ma tam odprysków od kamyczków. Być może jest tam jakiś odprysk i czujnik uznaje go jako kroplę deszczu i dlatego aktywuje wycieraczki. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Więc po wizycie w serwisie ,weryfikacji stwierdzono że czujnik deszczu nie działa i powinien zostać wymieniony. Lecz pan z serwisu poiformował mnie również że czunik deszczu nie podlega gwarancji (auto  kupiłem w salonie audi w lutym tego roku w programie aut używanych z roczną gwarancją)  i mogą go wymienić na mój koszt.

Moje pytanie do was koledzy czy faktycznie ten nieszczęsny czuniki nie podlega gwarancji?

Ps Myślałem że gwarancji nie podlegają jedynie materiały eksploatacyjne, czy jestem w błędzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marcin/ose napisał(a):

Moje pytanie do was koledzy czy faktycznie ten nieszczęsny czuniki nie podlega gwarancji?

Gwarancja którą masz to nie jest gwarancja producenta przy kupnie nowego auta tylko pewnie gwarancja firm ubezpieczeniowych na używane pojazdy. Oni określają w umowach warunki gwarancji oraz elementy podlegające gwarancji. Przeczytaj w umowie, którą dostałeś co podlega gwarancji.

 

Poza tym jeżeli już, to poinformuj pana z serwisu, że Ty nie chcesz aby usterka została usunięta z tytułu gwarancji tylko z tytułu rękojmi. Kupiłeś auto przed 2 miesiącami więc handlarz, który Ci sprzedał auto ma obowiązek pokryć koszty  naprawy ponieważ domniemywa się, że auto miało już usterkę w czasie sprzedaży:wink:

https://www.link4.pl/blog/rekojmia-na-samochod-uzywany-poznaj-zapisy-prawne#:~:text=Ile trwa rękojmia na samochód używany%3F,uwzględnione w umowie kupna-sprzedaży.

Edytowane przez Muskel1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...