Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sensor deszczu


Karl1106

Rekomendowane odpowiedzi

Witam witam. Mam problem lub pytanie, może ktoś pomoże. Mam sensor deszczu, a przynajmniej tak mi się wydaje, tyle że manetka jest pół automatyczna, w ogóle wygląda to tak jakby cały system był pół automatyczny, co mnie bardzo irytuje, ponieważ działa to jak manual, cały czas muszę ustawiać tempo, w wersji a3 8v były w pełni automatyczne, włączałem na auto i czujnik sam wiedział kiedy i z jaja szybkością zbierac wodę, tu tego nie ma. Ktoś mi wytłumaczy o co tu chodzi o jak to zmienić? 

IMG_20200222_132134.jpg

IMG_20200222_132123.jpg

IMG_20200222_132118.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wszystko normalnie z automatem. Mam tak samo i zbiera w zależności od opadu czy jadącego na przeciw pojazdu na światłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2020 o 20:57, vvalery napisał:

Masz wszystko normalnie z automatem. Mam tak samo i zbiera w zależności od opadu czy jadącego na przeciw pojazdu na światłach.

To powiem Ci ze dziwna sprawa, w mmi nie mam nic na temat wycieraczek, czy mają być automatyczne czy nie (wersja mmi touch) gdzie w a3 8v miałem tają możliwości, no i ostatnio zauważyłem że w sumie nie są pół automatyczne tylko full manual, bo nawet jeśli jak mam na auto to się nie wyłączają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, 

próbowałem to nawet jakoś zakodować na nowo, teraz mam możliwość wł/wył z pozycji MMI co i tak nic nie zmienia:P 

Czujnik zmierzchu działa bez zarzutu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, damekA4 napisał:

Mam to samo, 

próbowałem to nawet jakoś zakodować na nowo, teraz mam możliwość wł/wył z pozycji MMI co i tak nic nie zmienia:P 

Czujnik zmierzchu działa bez zarzutu.

 

No to widzę że to nie mój wymysł.. Patrzyłem na film instruktażowy audi, jak to działa, niby to jest wersja manual, pół auto i auto, u mnie działa tylko ta pierwsza ? nawet pół automat nie działa, bo jeśli nie wyłączę auto to nawet bez deszczu będą ryły po szybie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś dowiedział się coś więcej na ten temat . Jak to ma właściwie działać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcin/ose napisał(a):

Czy ktoś dowiedział się coś więcej na ten temat . Jak to ma właściwie działać ?

Wszystko jest pisane w instrukcji. Czego nie rozumiesz?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ponieważ u mnie wycieraczki w trybie auto chodzą nawet gdy nie pada a powiny chyba być aktywowane sensorem deszczu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz oryginalna szybę, czy już kiedyś była wymieniana? Podczas wymiany często uszkadzają czujnik deszczu lub w ogóle go wyciągają/urywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć pełny autoscan. Zobaczymy co ta jest na wyposażeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety póki co nie mam jak wrzucić autoscanu nie mam czym go zrobić .Auto kupiłem tydzień temu z salonu audi wrocław jest na gwarancji. Dlatego pytam o te wycieraczki bo myślę że jakoś to dziwnie chodzi - zresztą dokładnie tak jak u kolegi KarI1106 

W dniu 27.02.2020 o 05:56, Karl1106 napisał(a):

No to widzę że to nie mój wymysł.. Patrzyłem na film instruktażowy audi, jak to działa, niby to jest wersja manual, pół auto i auto, u mnie działa tylko ta pierwsza ? nawet pół automat nie działa, bo jeśli nie wyłączę auto to nawet bez deszczu będą ryły po szybie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim urządzeniem wykonałeś zdjęcie czujnika? 

Czy manetka czujnika była w położeniu auto?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to dobrze, że nie iPhonem, ponieważ iPhone ma ma filtr podczerwieni i nie będzie tego widać.

Ustaw manetkę w pozycji auto i zrób zdjęcie czujnika. Powinny być widodzne świecące się diody podczerwieni czujnika deszczu, tak jak na poniższych fotkach. Jeżeli nie będą widoczne, to coś jest nie tak.

Screenshot_20230305_172151_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...