Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Lepiej antena do cb Uniden 520 xl magnesówka czy na reling do avanta?


Rekomendowane odpowiedzi

łłłłiiiiiiii tam, narazie jeszcze nie czepiają siętego jaki kto ma CB

to ciesz się, że nie byłeś na miejscu mojego kolegi - właśnie ma Presidenta więc mógł pokazać homologację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

homologację na Unidena 520 xl oraz 510 znajdziesz na tym forum jak poszukasz - do wydrukowania...

oba sprzęty na początku sprzedaży w Polsce posiadały taką homologację... prawo nie działa wstecz więc mogą Ci skoczyć

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego napisałeś że chcesz mieć zasięg ok 10 KM, więc albo magnes za ok 200 zl lub najtańsza antenka na stałę (reling).

Na magnesie musisz mieć długość ok 1,5 m, natomiast na stałę antenka ok 80 cm spokojnie wystarczy (najlepiej jakiś Lemm, Sirio, President) Antenkę na stałę dostaniesz w granicach 100 zł.

Odnośni licencji na Unidena to moim zdaniem była to nagonka na tą firmę, w innych krajach jakoś nie mieli zasstrzeżeń, a w Polsce to były jedyne radia kupowane, więc konkurencja coś musiała wykombinować, teraz juz jest wszystko OK. Policja nie ma prawa wymagać od Was homologacji. Jak chcą to niech sobie sami sprawdzają legalność radia i nic im to nie da (no chyba że ktoś ma kradzione). Kierowac ma mieć przy sobie prawo jadzy, oc, dowód rejestracyjny i koniec.

Skoro byś musiał mieć papierki od radia CB to i od Radia zwykłego też powinieneś mieć, od komórki, zegarka i innych gażetów które ze sobą nosimy, to by było chore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cosik niebardzo mu ta aukcja poszła juz się prawie kończy a zero sztuk sprzedane :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item587747965_antena_cb_president_missouri_najtaniej_ss.html

ja proponuje cos takiego moj kumpel ma taka i mu lapie do 20km

oczywiscie antena musi byc dobrze zamontowana

ps. nigdy nie czepiaj anteny na srodku dachu bo robia sie jakies zaklucenia i slabo sciaga

Chodzi o czysty odbiór, chyba nikt się nie chwali szumami z 20 KM, na tej antenie nie usyskasz czystego dźwięku na 20 KM (chodzi o promień okręgu, czyli w dwie mańki 40 KM??), na magnesie maks to jest 10 KM.

Co to znaczy dobrze zamontowana?? Masz na myśli postwienie na środku dachu?? No chyba że magnes wyrzucisz i wstawisz na stałę to wtedy się zgodzę że sięgniesz 20 KM (ba nawet mogę Ci powiedzieć że na tej antenie można zrobić 30 KM, ale nie ma magnesie)[br]Dopisany: 25 Marzec 2009, 14:45_________________________________________________

Ale co Ty chcesz zrobić z tym?? Jeżeli chcesz zamontować CB na desce tak żeby się nie ślizgało to się sprawdzi, ale jak chcesz żeby ta taśma utrzymała cały ciężar radia, to Unidena utrzymają 2 paski na całej długości(dopuki w dołek nie wpadniesz)

cosik niebardzo mu ta aukcja poszła juz się prawie kończy a zero sztuk sprzedane :gwizdanie:[br]Dopisany: 25 Marzec 2009, 14:47_________________________________________________

Witam! Zakup Cb radia to trudna sprawa.. Mam na oku radio Uniden 520xl.

Jaka antenka do tego będzie najlepsza i jakie miejsce na jej montaż macie pomysł?

Czy masz podłokietnik jeżeli tak to przeczytaj mój temat "Montaż CB i oświetlenia podłogi" Tam jest pokazany sposób bez cięcia tapicerki itp. Są dwa pomysły pod kierownicą na półce, albo w podłokietniku.

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_montaz_cb_i_oswietlenie_podlogi-t66418.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę montował CB, to nie chciałbym w jakiś sposób rezać plastików w desce. :gwizdanie: Tylko o to chodzi. :wink4:

Nic nie tniesz przeczytaj mój temat, nawet jednej dziurki pod montaż CB nie robisz w tapicerce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale takie coś kupisz w dobrym sklepie z ciuchami (nicie, zamki) pasmanteria to się chyba nazywa (nie jestem biegły w tematach kobiecych). Ja to kupowałem po 10 zl za metr.[br]Dopisany: 25 Marzec 2009, 15:11_________________________________________________

Tylko, że ja nie mam podłokietnika. :gwizdanie:

A to pozostaje półeczka pod kierownicą, z lewej strony będziesz musiał wiercić, ale jak ściągniesz plik CB.pdf z http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_montaz_cb_i_oswietlenie_podlogi-t66418.0.html to tam jest montaż CB w na tej drugiej pułeczce pod kierownicą, ona jest podziurowiana cała standardowo, więc tez nic nie musisz dziurawić.[br]Dopisany: 25 Marzec 2009, 15:13_________________________________________________Ewentualnie wcisnąć między siedzenie pasażera a środkowy tunel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabelek upychasz bokiem pod plastikami na progu i wychodzisz nim z tyłu gdzie ci tam pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...