Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wypadanie zapłonu tylko na lpg


route

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Znów się męczę z kolejnym problemem a chodzi o wypadanie zapłonu po przełączeniu się na lpg i tylko na zimnym silniku. Gdy się zagrzeje czy po kilkugodzinnym postoju problem nie występuje wszystko jest ok, tylko po nocy jak jest zimny. Wymieniłem cewki (beru) . świece(ngk) , parownik ze dwa miesiące temu wszystko nowe, a wczoraj nawet nową listwę wtrysków lpg i nic nie pomogło. Najciekawsze że zawsze wywalało zapłon na 1 cylindrze więc na starej listwie podmieniłem wtryski miejscami i o dziwo wywaliło mi błąd na 2 cylindrze, więc zainwestowałem w nową listwę wtryskową  myśląc że to ona jest winna.  Dzisiaj rano szoku doznałem jak mi zaczął mrugać check i znów błąd p0301. 

Jedyne co mi przychodzi do głowy to zamienić znów na tej nowej listwie wtryski miejscami i zobaczyć czy wywali błąd na innym cylindrze i wtedy szukać problemu w kablach do listwy wtryskowej , albo mierzyć ciśnienie bo może głowica jest do roboty? 

A jeszcze mi się przypomniało przed tym problemem wypadania zapłonu miałem problem z bogatą mieszanką błąd p0172 mapy były rozjechane, gazownik poustawiał wszystko bylo ok, ale może ze 2 dni i znów błąd bogatej mieszanki i mapy rozjechane i kolejna regulacja , kalibracja itd. chwile ok i teraz błędu od mieszanki nie wywala a od wypadania zapłonu jak jest zimny. 

Ogólnie auto jeździ bdb ma moc, dobrze przyspiesza,  równo chodzi, obroty nie falują.

Co może być grane,  bo już mi nerwów zaczyna brakować. wszystko nowe a problem pozostał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale piszesz że błąd poszedł za wtryskiem. To po co całą listwę zmieniałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, grubcio1980 napisał:

Ale piszesz że błąd poszedł za wtryskiem. To po co całą listwę zmieniałeś? 

wolałem zmienić całą bo i tak ponad 100tys.km mi służyła...

A jak błąd idzie za wtryskiem, to wtrysk gazu jest winny czy może być coś innego? Bo czy na nowych wtryskach czy na starych objawy te same........błąd idzie za wtryskiem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...