Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVB] POŹNA REAKCJA NA GAZ

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Mój pacjent to 1.9 avb po wirusie na ok 150 KM i 380Nm. Auto jeździło jak rakieta,pedał w podłogę i rwało aż miło. Od jakiegoś czasu jakby straciło moc. Główne objawy to : późna reakcja na dodanie gazu-potrzeba 1-2 sekundy,żeby było czuć w ogóle jakie takie przyspieszenie.W miarę dobrze zbiera się dopiero od ok 2300-2500obr. Po podpięciu pod komputer zero błędów.Auto odpala bez problemu na zimnym jak i na ciepłym.Nie dymi wcale.Filtry wymienione,brak wycieków,ostatnio poprawione wtyczki pompek,bo przerywał na 1-szym cylindrze i w tej kwestii jest ok.Turbina była czyszczona ok 15.000 km temu.Zrobiłem dziś na szybko logi dynamiczne lecz nie do końca załapałem się w obrotach-start od ok 1800 obr.Kąt synchronizacji wałka na 0.Korekty dawek paliwa chyba w normie ,BIP-y w sumie chyba też ujdą (skany w załącznikach).Dołączam moje logi dynamiczne ( przepraszam z góry za ich nie do końca dokładność pomiarową-postaram się wykonać dokładniejsze).Poszę o jakąś analizę logów i ewentualne wnioski i porady.

Logi:

 

 

 

 

VAGLOGGER.APPHB.COM
VAGLOGGER.APPHB.COM

 

 

Pozdrawiam

IMG_20200222_202247.jpg

IMG_20200222_202856.jpg

IMG_20200224_211645.jpg

IMG_20200224_212818.jpg

Opublikowano

po przegazowaniu synchro jest cały czas na 0.0 ?

sprawdzałes jakiej wartosci masz podcisnienie na gruszce od turbo ?

Opublikowano
  • Autor
4 minuty temu, Dev napisał:

po przegazowaniu synchro jest cały czas na 0.0 ?

sprawdzałes jakiej wartosci masz podcisnienie na gruszce od turbo ?

Synchro skacze chwilami na -0,6.Ustawiane było jakieś pół roku temu,bo było na poziomie ok .+ 3,5 do + 4.0 i silnik ciężko zapalał.Wartości na gruszce nie sprawdzałem.Dziś podpiąłem się dużą strzykawką pod gruszkę i ramię chodzi lekko, w zakresie ok 1,5 cm .Gdzieś tam na "chłopski rozum" podejrzewam ,że podciśnienie może być za słabe i dlatego turbo długo się "budzi".Czym sprawdzić wartość podciśnienia na gruszce i jaka powinna być wartość?

Opublikowano

załoz jakiś zegar z ujemnymi wartosciami i sprawdz

jak bedzie -0.5 to jest ok

sprawdz tez wartosc podcisnienia jakie daje vacumpompa po odpieciu całego układu

Opublikowano
  • Autor
3 minuty temu, Dev napisał:

załoz jakiś zegar z ujemnymi wartosciami i sprawdz

jak bedzie -0.5 to jest ok

sprawdz tez wartosc podcisnienia jakie daje vacumpompa po odpieciu całego układu

Ok ,dzięki za podpowiedź.Postaram się jak najszybciej zrobić pomiar.Vacum zmieniałem jakieś pół roku temu (fakt ,na używkę ;) ),przy okazji swapa hamulców ale różnicy w kwestii turbo wtedy nie odczułem...ale sprawdzić nie zaszkodzi.a co do logów,to widzisz coś niepokojącego?

Opublikowano

sprawdź węże podciśnienia czy nie są sparciałe/przełamane oraz same zawory od EGR i klapy gaszącej. Na próbę możesz odłączyć węże od zaworów i pozaślepiać je.

Edytowane przez bobikos

Opublikowano
  • Autor

EGR zaślepiałem, zero poprawy, przepływomierz odpinałem i robił się wtedy muł straszny, map sensor wyczyszczony. Czyli do pomiaru podciśnienia jeszcze wężyki sprawdzę ? 

Opublikowano

zaślepienie EGR to co innego niż odcięcie podciśnienia od sterowania tymże EGR. Ty prawdopodobnie masz nieszczelność w układzie podciśnienia. Może membrana w klapie gaszącej albo EGR padła?

Opublikowano
  • Autor

Czyli odłączyć cały odcinek podciśnienia od EGR, tak? I zostawić tylko podciśnienie turbiny? 

Opublikowano

odpinasz cienki wężyk od tego grubego który jest pomiedzy pompą a serwem

Opublikowano
  • Autor

Ok, dzięki jutro sprawdzę? Póki co, czekam na dalsze sugestie i podpowiedzi. Burza mózgów mile widziana ?

Opublikowano

na razie wystarczy, sprawdz to co Ci napisalismy

Opublikowano

Jak dla mnie to coś tu nie gra...

po pierwsze AVB na 150KM ? 

po drugie po logach widać, że ciśnienie zadane jest osiągane od razu, już przy 1700 obr masz powyżej zadanego... często nawet przeładowuje... ja bym tu problemów z podciśnieniem raczej nie szukał... 

Może przycina się geometria i stąd czasami wrażenie, że ciągnie lepiej bo idzie w przeładowaniu...

Są jakieś dziwne skoki MAF... może sama przeplywka coś głupieje, albo po prostu ten program jest coś nie halo.

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, kamil-vag napisał:

Jak dla mnie to coś tu nie gra...

po pierwsze AVB na 150KM ? 

po drugie po logach widać, że ciśnienie zadane jest osiągane od razu, już przy 1700 obr masz powyżej zadanego... często nawet przeładowuje... ja bym tu problemów z podciśnieniem raczej nie szukał... 

Może przycina się geometria i stąd czasami wrażenie, że ciągnie lepiej bo idzie w przeładowaniu...

Są jakieś dziwne skoki MAF... może sama przeplywka coś głupieje, albo po prostu ten program jest coś nie halo.

Mapa na 150 KM to chyba nie jakieś mistrzostwo świata ? Ze 130 wypluwają bez zmiany pompek i turbin po 190 i jakoś nikt się nie dziwi. Mapa robiona ponad 5 lat temu i wszystko grało. Dużo znajomych lata po wirusie w tym warsztacie i nikomu nic się złego nie dzieje. 

Możliwe, że z tą przepływką jest coś nie halo, bo obserwując w czasie jazdy są momenty, że pokazuje duże odstępstwa od żądanego, chociaż jest to sporadyczne. Są też momenty, że auto ciągnie jak dawniej, na 3 spokojnie przyczepność zrywa... Ale zazwyczaj jest tak, że zamułka przy ruszaniu, potem kopnięcie turbiny, zmiana biegu i znowu sekunda, dwie zamula.... W weekend trzeba będzie chyba rozebrać wszystkie węże, gumowe, połączenia turbo, intercooler itd i szukać.. Póki co w tygodniu ciężko z czasem trochę, żeby się za to zabierać

. Dzięki za pomoc. Może wspólnymi siłami coś znajdziemy ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.