Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi Q5 8R 2.0 TDI QUATTRO


psojekk

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Januszek sprzedany czas zająć się czymś innym :)

 

IUAFpVM.jpg

TvhTgOm.png

7uRKTyR.png

zfnAbp3.png

AfrVofc.png

 

Audi Q5 8R0 2.0 TDI CR (CAHA) 170 PS QUATTRO, skrzynia manual 6

rocznik 2009, import Niemcy w 2013, od tamtego czasu w jednych rękach :)

Z wyposażenia ma:

-lampy LED + Bixenon

-MMI 3G, kolorowy fis

-fotele elektrycznie sterowane S-line (niestety bez grzania)

-kierownica multifunkcyjna

-dach panorama

-tempomat

-koła: 9x20 et 37, 255/45/20, auto ma już wrzucone sprężynki -30 mm MTS

gZfVDSg.jpg

LAH2YHz.jpg

aC2bxko.jpg

8olKOJX.jpg

uzOYvAl.jpg

H8Tzc7T.jpg

 

oczywiście standardowo - auto miało być bez modzenia :)

tak więc modzenie zacząłem od zamówienia modułu Bluetooth pod AMI - TUNE2AIR, gdyż MMI 3G nie pozwala na streamowanie bezpośrednio muzyki z telefonu po bluetooth.

 

wpadły następnie kratki wzór S-line / plaster miodu

MVj2Iqi.jpg

fz2rdPP.jpg

jEdSkTy.jpg

 

oraz siłowniki do klapy ze sprężynkami, żeby ta otwierała się sama 

następnie pomyślałem o modułach LED od tomnika, bo ile można jeździć z brzydkimi żarówkami... 

YLMJJQo.jpg

Ak7FZRr.jpg

 

i mały wirusik...

seria wyszła podejrzanie mało, 165.9Hp, po mapie 191.1Hp, różnica w jeździe znaczna na plus :)

mejVxuF.png

 

wymieniłem dyszkę spryskiwacza z tyłu bo niestety "zarosła" i nie spryskiwała za barzdo nic poza klapą :)

cQCtPe7.jpg

 

co dalej? 

a no padło na kierownicę poliftową:

T7i8P1S.jpg

xpIqnFy.jpg

 

następnie uznałem, że trzeba pożegnać fotele S-line bez grzania na rzecz grzanych z SQ5

w2eBLUH.jpg

SGB4quu.jpg

bqNzRkK.jpg

3e6Svh5.jpg

 

oraz z uwagi na fakt, iż nie miały siatek z tyłu - uzupełnić je o ten brak

F53nYwc.jpg

bxPwJ3U.jpg

 

w międzyczasie drobny modzik - dysze spryskiwacza przednie grzane, mgiełkowe z A7

cdNhLTr.jpg

 

i tak sobie jeździliśmy chwilę...

ZfGn9Ai.jpg

 

wycieczka nad morze

NqJSXP6.jpg

 

jako, że z fotelami kupiłem także boczki - także i one zostały zainstalowane.

obecne w aucie boczki były zwykłe plastikowe, bez dodatkowych lampek (biała na dole, czerwona ostrzegawcza, podświetlenie klamki)

na wszystkich boczkach poza kierowcy były zaślepki przycisków zamykania

wrzuciłem te boczki więc na "full wypasie" :)

cRckB94.jpg

3V28tD1.jpg

8bVjw0T.jpg

QYIStlb.jpg

dvOhTZY.jpg

JKO8jo1.jpg

yeNAxaT.jpg

epEAiqX.jpg

 

jak już boczki były zdjęte to dorzuciłem dodatkowego moda - małe głośniczki wysokotonowe.

w standardzie ich nie było, a już miałem dwa - kupiłem razem z boczkami, wobec czego aż żal było ich nie wrzucić :)

pJwhT3D.jpg

gJqEsFZ.jpg

 

no i jako że boczki już zdjęte... to zmieniłem też lusterka na składane oraz z LED :)

kupiłem czarne, póki co nie zmieniłem obudowy bo nawet mi się widzą w tej postaci :)

BsVaRXx.jpg

jnigdCr.jpg

no i ostatni modzik - subwoofer aktywny BOSE z Mazdy 6. padło na takie rozwiązanie, gdyż brak wyjścia w tunerze jest na subwoofer, a ten nie wymaga dodatkowego wzmacniacza, ma wymiar jak oryginalny z Q5, oraz jego montaż był prosty i szybki (podłącza się go pod dowolny głośnik) - a koszt zakupu śmieszny.

NkiNH1o.jpg

 

 

To by było na tyle z moich 4 miesięcy z tym autem, zostało mi jeszcze podłączenie lampek podświetlenia "pod nogi", w fotelach lampki są, muszę jeszcze dorzucić dla kierowcy i pasażera i podłączyć . A co dalej zobaczymy, myślę że teraz coś na zewnątrz, może zderzaki S-line, może jakieś inne rolki - czas pokaże :)

 

 

Edytowane przez psxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz ładnie z tematem, ale s-line zewnętrzny by się przydał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, peter22 napisał:

Jedziesz ładnie z tematem, ale s-line zewnętrzny by się przydał .

nie ukrywam że od jakiegoś czasu poszukuję tyłu s-line, bo różnica z tyłu szczególnie rzuca się w oczy, acz póki co nie znalazłem jeszcze ładnego przedliftowego w normalnej kasie

mam też hak składany o czym nie napisałem wyżej, to też zderzaka jeszcze z klapką muszę szukać

znajdzie się coś wreszcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwną masz ta wersje . Tzn chodzi mi o relingi ze są czarne a reszta czyli ramki wokół okien grill masz w chromie .?

Edytowane przez peter22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, peter22 napisał:

Dziwną masz ta wersje . Tzn chodzi mi o relingi ze są czarne a reszta czyli ramki wokół okien grill masz w chromie .?

a właśnie ktoś mnie niedawno uświadomił odnośnie tego; uważałem od zawsze że mam czarne relingi bo to biedna wersja (nauczony z passata - chromowane relingi miały highline tylko) a to jest zupełnie odwrotnie ?

trzeba będzie wokół szyb chromy zamalować, i grill na plaster miodu też czarny i będzie gitara. myślałem jeszcze żeby dach zamalować na czarno ale po szybkim VT wydaje mi się że od tego pomysłu odejdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię ze czarne relingi to bieda . Ale u ciebie strasznie to jest pomieszane . Możliwe ze ktoś zmienił relingi . Nie wychodziło aż takie pomieszanie jak to jest u ciebie . Przynajmniej ja się z takim nie spotkałem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, peter22 napisał:

Nie mówię ze czarne relingi to bieda . Ale u ciebie strasznie to jest pomieszane . Możliwe ze ktoś zmienił relingi . Nie wychodziło aż takie pomieszanie jak to jest u ciebie . Przynajmniej ja się z takim nie spotkałem . 

na to wychodzi  :) auto kupione 3 letnie, przez te 7 lat, tyle ile jeździło nikt jakoś się nad tym nie zastanawiał

wyprostujemy ten temat niebawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działaj dalej bo idziesz w dobrym kierunku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b8 były takie konfiguracje z relingami że były czarne A wokół szyb i grill chrom ☺️ to w q5 pewnie podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hubertus01 napisał:

W b8 były takie konfiguracje z relingami że były czarne A wokół szyb i grill chrom ☺️ to w q5 pewnie podobnie

no mam nadzieję, bo zaraz wyjdzie że fura składana z pięciu :naughty:

chromy wokół szyb dosyć cienkie są, szczególnie te nad drzwiami.

jak myślicie, lepiej to plasti dipem jakimś strzelić, czy próbować folią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to okleić folia spokojnie . Sam ogarniasz kabelkologie w modach które już wykonałaś ?? Mnie korci jeszcze większy monitor . Na Ali jest trochę tego działa p&p z mmi jest kompatybilne i jest właśnie Tez opcja Muzyki z telefonu i podglądu telefonu na monitorze . Ale ze ja na takich kabelkach się nie znam to czekam aż ktoś to jako pierwszy założy . Jest jeszcze opcja dołożenia kamery na przodzie . 

Edytowane przez peter22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, peter22 napisał:

Da się to okleić folia spokojnie . Sam ogarniasz kabelkologie w modach które już wykonałaś ?? Mnie korci jeszcze większy monitor . Na Ali jest trochę tego działa p&p z mmi jest kompatybilne i jest właśnie Tez opcja Muzyki z telefonu i podglądu telefonu na monitorze . Ale ze ja na takich kabelkach się nie znam to czekam aż ktoś to jako pierwszy założy . Jest jeszcze opcja dołożenia kamery na przodzie . 

do tej pory to co zrobione to tak wszystko sam, poza wirusem oczywiście :D

właśnie myślę o jakimś carplay/android auto, zaczynam robić research

1 godzinę temu, karolek_ust napisał:

Witamy na drugim forum hehe 

Jak pisałem na Passacie kozak QS5 :D

powitać :D

 

aa jeszcze jedna sprawa, to auto ma webasto z pilotem oryginalne :D ale nie uruchamiane parę lat już, czy jest ryzyko że coś pójdzie nie tak jak je teraz odpalę? :D

Edytowane przez psojekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, peter22 napisał:

Nie mówię ze czarne relingi to bieda . Ale u ciebie strasznie to jest pomieszane . Możliwe ze ktoś zmienił relingi . Nie wychodziło aż takie pomieszanie jak to jest u ciebie . Przynajmniej ja się z takim nie spotkałem . 

do tej pory można tak skonfigurować auto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2020 o 09:30, jedrekx napisał:

do tej pory można tak skonfigurować auto ;)

sprawdziłem po VIN - faktycznie wyszedł tak z fabryki :)

patrzę nadal za tym android auto i jakoś tak trochę mi do tego zapał upadł - spory koszt a poza rzucaniem spotify i map google - niewiele więcej...

jest jeszcze opcja rzucania mirroringu ekranu - ale tylko po kablu, też słabo...

te androido-tablety tym bardziej mnie nie przekonują, chyba pozostanę na Tune2Air które mam :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uchwyt z brodit wleciał, mam nadzieję że nie wyleci... po pierwszym przejeździe haha :D

przy okazji próbuję uruchomić webasto, znalazłem pilot ale bateryjka zdechła ;)

ale w opcjach mmi jest grzanie i wentylowanie, więc żywię nadzieję że choćby to wentylowanie z pilota będzie działać - fajna opcja na lato będzie ;)

AMHy5kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie się dzieje akcja zorganizowana

sprawdziłem dewasto - działa grzanie, działa wentylowanie :) muszę tylko do pilota bateryjkę nabyć drogą kupna

a teraz rzeźbię :D

CQoBVGR.jpg

3IXWvkc.jpg

Edytowane przez psojekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, psojekk napisał:

a u mnie się dzieje akcja zorganizowana

sprawdziłem dewasto - działa grzanie, działa wentylowanie :) muszę tylko do pilota bateryjkę nabyć drogą kupna

a teraz rzeźbię :D

CQoBVGR.jpg

3IXWvkc.jpg

co tam znowu modzisz ??? ;o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie tam małe doposażenie :D

 

jeszcze dziś rano sytuacja wyglądała mniej więcej tak:

XFNkST4.jpg

 

ogólnie sytuacja taka, czekam na te chińskie nakładki na pedały, przyleciała paka a tu... automat :mur:

więc stopkę założyłem, a pedały założyłem tacie do automatu :hyhy czekam na kolejną pakę - tym razem mam nadzieję że będzie manual... uzupełnię komplet u siebie i założę tacie stopkę :D

3EnZSCb.jpg

 

a jaka akcja - zapowiadane QQ1: ostatnia runda. 

zabrałem się za montaż oświetlenia dywaników - jak fabryka nakazała przód oddzielnie tył oddzielnie (na szczęście mój moduł MCE miał tę opcję) oraz podświetlanych nawiewów.

jako że taniej i łatwiej kupić całe kratki niż same ledy do podświetlenia, to też zakupiłem komplet kratek z polifta :bezzebow

poliftowe się róznią tylko małą drobnostką - mają chrom przy pokrętłach. ale że mam już fotele z chromowanymi przyciskami, na boczkach przyciski z chromem, to i te nawiewy pasowało dać do kompletu.

PRG7Aio.jpg

 

przy okazji rozbierania do QQ1 poprawiłem również druciarską robotę.

auto oryginalnie miało fotele manual, handlarz wrzucił elektryczne. zostało to podłączone nawet nieźle (solidne kable w peszelu, bezpiecznik w skrzynce) ALE

ale nie została założona czerwona kostka, tylko zwykła 2 pin z elektrycznego :D więc zamiast dokładać kolejną 2 pin wtyczkę do lampki - wywaliłem prowizorkę i zrobiłem tak jak należy.

k9exZbu.jpg

QrfWkuw.jpg

 

dodatkowo wrzuciłem LEDy w światła wsteczne - teraz coś widać po ciemaku, a nie to co te oryginalne żarówki :D

sDC0mwU.jpg

 

oraz ori dywaniki welurowe :)

B1LhyYO.jpg

 

finał wygląda następująco, ledy oczywiście od tomnika - jakżeby inaczej :hyhy  :

KkWv9Y8.jpg

eyAywjI.jpg

CGwh3BE.jpg

EfndJP4.jpg

BNrKNUO.jpg

T7yTo8V.jpg

QzNAJ1O.jpg

1UWZipE.jpg
 

sterowanie jasnością z MMI oczywiście działa.

 

Edytowane przez psojekk
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...