Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przesiada z marki Ford na Audi


Maciek1992

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze długa droga przed Tobą.... ale powodzenia w modzeniu "cyganskiej karocy" :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2020 o 21:01, grzes283 napisał:

Zgadza się, ale za Forda nie płacisz tyle, co za Audi. Więc tym samym porównywanie jest średnio obiektywne.

 A każda marka ma swoich zwolenników i przeciwników, to są gusta o których się nie dyskutuje. 

Szczerze mówiąc ceny Audi zwalają z nóg patrząc na nowe oferty. Czy tą drożyzne rekompensuje "klasa" Audi??? To juz każdy sam sobie musi odpowiedzieć.

 

Myślę że Ford dużo oferuje w napewno mniejszych pieniądzach szkoda tylko że w Europie nie montują tak fajnych jednostek jak na rynek amerykański .. np 2.7 V6 biturbo myślę że jakby ford wypuscil na Europę mondeo ST z takim silnikiem to robiłby tu robotę ;) niestety w Europie mogą sobie pozwolić na 2.0ecoobost ...

Audi jest lepiej spasowana i wyciszona i tylko chyba za to się aż tyle dopłaca takie jest moje zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dev napisał:

Jest jeszcze 2.3

Ale nie w mk5 ;) w MK4 był 2.3 ale wolnossący ;) ale do 2010 montowali również silnik R5 z Volvo 2.5T ;) ludzie chwalą aczkolwiek też ma swoje bolączki zresztą jak każdy samochód ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Maciek1992 napisał:

Myślę że Ford dużo oferuje w napewno mniejszych pieniądzach szkoda tylko że w Europie nie montują tak fajnych jednostek jak na rynek amerykański .. np 2.7 V6 biturbo myślę że jakby ford wypuscil na Europę mondeo ST z takim silnikiem to robiłby tu robotę ;) niestety w Europie mogą sobie pozwolić na 2.0ecoobost ...

Audi jest lepiej spasowana i wyciszona i tylko chyba za to się aż tyle dopłaca takie jest moje zdanie ;)

I tak i nie. Generalnie, jak pobiegasz trochę po salonach, to na pewno bardziej obiektywnie podejdziesz do sprawy. Są marki, ktore kompletnie nie mają tego stosunku jakość - cena, tu bym wrzucił VW - nie wiem gdzie tu jest jakość, bo teoretycznie za to każą sobie płacić. Gdzie przeciwieństwem jest Skoda, która jakością nie rozpieszcza, ale za uczciwe pieniądze mamy uważam dobry samochód. 

Audi, Mercedes czy BMW każe sobie dużo płacić, ale nie oszukując się - widać, że w tych markach jest wszystko na wysoki połysk. 

Przede wszystkim trzeba patrzeć na swój portfel i nie siegać za wysoko, bo później rodzą się teorie, że  jeśli na coś nas nie stać, to to coś ma przesadnie wygórowaną cenę.

Ford, Opel, Mazda....i jeszcze kilka by się znalazło to marki bardziej dla ludzi szukajacych normalnego, bezpiecznego i wygodnego auta, którzy nie uważają, że lepiej się wsiada do Mercedesa niż do Forda.

Ale każdy ma swoje, inne spostrzeżenia i oczekiwania. Ja lubię Audi, ale mimo wszystko uważam, że są marki dające nie dużo mniejsze radości z posiadania,  za dużo mniejsze pieniadze :-)

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazda rdzewieje już w prospektach, Subaru podobnie, Toyota powoli ich dogania, nissan jest drogi w częściach. Od kilku lat obserwuje Kia i Hundaia,  robią znaczne postępy w przeciwieństwie do PSA, tam wszystko zatrzymało się dwa lata temu. Ładne auta robi Renault ale z elektryka tam nie najlepiej itd itp. Końca nie widać 

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Dev napisał:

Mazda rdzewieje już w prospektach, Subaru podobnie, Toyota powoli ich dogania, nissan jest drogi w częściach. Od kilku lat obserwuje Kia i Hundaia,  robią znaczne postępy w przeciwieństwie do PSA, tam wszystko zatrzymało się dwa lata temu. Ładne auta robi Renault ale z elektryka tam nie najlepiej itd itp. Końca nie widać 

Niestety nie ma aut doskonałych ;) Hyundai jak i Kia też blacharsko dobrze nie wyglądają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2020 o 15:02, Dev napisał:

Mazda rdzewieje już w prospektach, Subaru podobnie, Toyota powoli ich dogania, nissan jest drogi w częściach. Od kilku lat obserwuje Kia i Hundaia,  robią znaczne postępy w przeciwieństwie do PSA, tam wszystko zatrzymało się dwa lata temu. Ładne auta robi Renault ale z elektryka tam nie najlepiej itd itp. Końca nie widać 

U nas wszystko rdzewieje. Kiedyś kupiłem Lagunę 1, która w Polsce nie ma pozytywnych opinii blacharskich. Nie znam osoby, która nie była by w szoku. Auto z Niemiec, 1999r kupione "prosto z lawety" w 2015r 200k przebiegu i grama rdzy, zrobiłem konserwacje i do dzisiaj jeździ bez rudego. W Polsce kilkuletnie Laguny już były zgnite.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Maciek1992 napisał:

Niestety nie ma aut doskonałych ;) Hyundai jak i Kia też blacharsko dobrze nie wyglądają ;)

Znajomy kupił żonie Kia Rio - ponoć rysuje się od wiatru, masakra.......Nie ma aut idealnych, ale płacąc 150k za fajnego Mondeo, co wychodzi znacznie taniej od fajnej A6 - to nie wiem, co by się musiało z nim dziać, żeby różnica w cenie nie była opłacalna:grin: Jak audi zrobi dopłaty 100k do nowych aut, to może wówczas uznam, że warto kupić......Dla przykładu: Audi A1  silnik aż 1 litr 115KM, wyposażenie znośne, ale bez szału, zewnętrzny s-line, lub pakiet bicolour - cena, tu uwaga 140 tyś i może być więcej. Za około 115 tyś mamy takiego zwyklaka - gdzie tu rozsądek???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie ma porównania. 150k a przynajmniej 250k. Cena mówi sama za siebie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...