Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przesiada z marki Ford na Audi


Maciek1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! od miesiąca jestem posiadaczem Audi a4 b8 , poprzednimi samochodami były 2 fordy ;) pierwszy mk3 po 4 latach użytkowania zmieniłem na mk4 FL i po niecałych 3 latach przyszedł czas na zmianę marki. Audi którą zakupiłem jest z roku 2013 silnik 2.0 TDi ( CJCB ), miejmy nadzieję że będzie dobrze się sprawować tak jak Fordy ;)

zmiany które chce dokonać w Audi to na pewno ciemne szyby z tyłu zmiana audio wraz z wygłuszeniem drzwi ( tak jak to było w poprzednim fordzie) bo niestety tutaj audi się nie postarało jeśli chodzi o nagłośnienie ..... może wpadną lekko ciemne lampy z tyłu, a z czasem jakaś sensowna felga bo na chwile obecną nie mogę nic fajnego znaleźć ;)  

Pierwszy Wóz

spacer.png

 

później było mk4 FL

spacer.png

no i przyszedł czas na Audi ;)

spacer.pngspacer.png

spacer.png

 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra baza . Jakie masz mmi ? Może wystarczy przekodowac i radio wtedy zacznie grać jak należy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maciek1992 napisał:

zmiany które chce dokonać w Audi to na pewno ciemne szyby z tyłu zmiana audio wraz z wygłuszeniem drzwi ( tak jak to było w poprzednim fordzie) bo niestety tutaj audi się nie postarało

Ciesz się że wogóle masz głośniki bo taki golas Ci się trafił że aż trudno takiego znaleźć. Ale przynajmniej wygląda na zadbany. Duuuuużo modów przed tobą. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wielik napisał:

Dobra baza . Jakie masz mmi ? Może wystarczy przekodowac i radio wtedy zacznie grać jak należy ?

oj nawet nie wiem jakie mmi siedzi ;) musiałbym podskoczyć do kolegi który jest bardziej obcykany w audi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Maciek1992 napisał:

oj nawet nie wiem jakie mmi siedzi ;) musiałbym podskoczyć do kolegi który jest bardziej obcykany w audi ;)

To sprawdź w opcjach. 

Jak 3g to można zakodować dźwięk na b&o i wtedy ładnie gra 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wielik napisał:

To sprawdź w opcjach. 

Jak 3g to można zakodować dźwięk na b&o i wtedy ładnie gra 

Aha jak będę tylko w aucie to napewno sprawdzę ;) dzięki za info ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kamelus_ napisał:

Ciesz się że wogóle masz głośniki bo taki golas Ci się trafił że aż trudno takiego znaleźć. Ale przynajmniej wygląda na zadbany. Duuuuużo modów przed tobą. 

Hmmm wodotrysków może nie ma ale jak dla mnie aż taka bida nie jest ;) ale żeby oszczędzić na podświetleniu nóg to tutaj dla audi wielki "-" w fordzie np instalacja w 90% przypadków jest wystarczy włożyć odpowiednia żarówkę i działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie nóg to pół biedy ale co gorsza jak w schowku brak lampki to już dziadostwo.. samochód za około 150kzl bez lampki w schowku  ???  to jest właśnie :audi:

Edytowane przez wielik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jakie wrażenia po Fordzie. Wykonanie, prowadzenie, wyciszenie, itd?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Maciek1992 napisał:

Hmmm wodotrysków może nie ma ale jak dla mnie aż taka bida nie jest ;) ale żeby oszczędzić na podświetleniu nóg to tutaj dla audi wielki "-" w fordzie np instalacja w 90% przypadków jest wystarczy włożyć odpowiednia żarówkę i działa ;)

To oszczędność nie tyle audi co pierwszego właściciela. Wszystkie marki premium niestety tak działają że że bazowe modele są bardzo słabo wyposażone (często niewiele ponad to co wymagają przepisy UE) a za resztę trzeba dopłacić. Bazowy model A4 kosztował niewiele ponad 100K a bardzo dobrze wyposażony potrafił blisko 300K. Tak to działa w markach premium.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wielik napisał:

Podświetlenie nóg to pół biedy ale co gorsza jak w schowku brak lampki to już dziadostwo.. samochód za około 150kzl bez lampki w schowku  ???  to jest właśnie :audi:

To jest chamstwo ;) niby są na aliexpress gotowe wiązki ale szczerze nie chce mi się już grzebać w aucie ;) są ważniejsze rzeczy na głowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomafx napisał:

Powiedz jakie wrażenia po Fordzie. Wykonanie, prowadzenie, wyciszenie, itd

Jeżeli chodzi o forda to naprawdę świetnie się prowadzą te samochody MK3 miałem na eibachach -30mm felgi 17" i naprawdę kleił się super ;) MK4 był na seryjnym zawieszeniu i prowadzenie również na super poziomie ;)wykonanie też dobre ale w audi jednak czuć że jakosc jest troszkę lepsza co do wyciszenia audi wygrywa ;)generalnie  forda polecam ;)

Edytowane przez Maciek1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciek1992 napisał:

To jest chamstwo ;) niby są na aliexpress gotowe wiązki ale szczerze nie chce mi się już grzebać w aucie ;) są ważniejsze rzeczy na głowie ;)

Ja to robiłem u mnie. Zobacz mój temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wielik napisał:

Ja to robiłem u mnie. Zobacz mój temat?

Wezmę to pod uwagę poprzedniego Forda mialem salon Pl a wyprowadziłem z niego wersję Ghia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za Audi ;) zostały przyciemnione szyby , dołożyłem subwoofer, wpadł wosk Collnite , następny etap to zmiana głośników  na Hertz

dystanse MDF już zakupione maty butylowe zamówione także coś tam się powoli dzieje ;)

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że podmieniasz tylko głośniki pod fabryczną instalacją:)?

Hertz to bardzo kiepski wybór. Z dwóch chociażby względów:
a) na rynku jest masa podróbek i cięzko dorwać ori (zwłaszxcza DSK czy ESK :D)
b) raczej nie grają szalenie dobrze zwłaszcza jeżeli pójdą pod ori wzmak.

Chyba że chcesz założyć zewnętrzny wzmacniacz? Ale czy jest sens jeżeli nie możesz stroić dźwięku z poziomu radia bo możliwości są nikłe a raczej zerowe, brak czasówek itp. Jedynym sensownym rozwiązaniem w tym aucie jest fajne DSP ale jeżeli masz pociągnięte światłowodem to budżet robi się grubo czterocyfrowy :kwasny:
Co do przodu to oczywiście od siebie mogę polecić chociażby Focale PS165 które nawet pod radiem w audi zrobia fajne zamieszanie ze średnimi i wysokimi :)

Bang&Olufsen gra znośnie bez wychylania któryś z tonów, zwłaszcza gdy skręcisz bass sporo w dół tak jak u mnie bo mam suba w bagażniku. Nie za mała skrzynka jak na taki głośnik?

Edytowane przez Mordeliuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm myślałem że zagra to fajnie bo miałem je w poprzednim aucie jakim był mondeo MK4 oczywiście drzwi były wygłuszone matami itp ;) i grało to naprawdę fajnie ;) w audi myślę nad przeprogramowaniem radia no i drzwi również zostaną wygłuszone , skrzynka no coz za mała jest to fakt ale mi już w samochodzie nie potrzebna "betoniarka" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja wczoraj sprzedałem Focale PS165 i klient wieczorem dzwonił, że już zamontował. Był bardzo zadowolony z jakości dźwięku jaki oddały w komplecie z radiem Alpine (jakiś wyższy model z czasówkami) i wzm. RF. Hertz, chyba dopiero od HSK nadaje się do grania. Poniżej tej serii raczej nic godnego polecenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nawet te Hertz które posiadam zagrają o wiele wiele lepiej niż to co wsadzili w oryginale ... ogółem nie będę ładował w ten samochód milionów bo mam ważniejsze wydatki na chwilę obecną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hertze nie grają dobrze, mają okropne tweetery i to raczej taki sprzęt pod remize nie mający w większości przypadków polotu do audio fabrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...