Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Pytanie o felunek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Panowie

Mam mozliwosc kupienia tanich oryginalnych felg.

Ale jest problem

Dostalem jedna na przymiarke i obciera

Felga to 17/7.5 et 45

a oponka ma szerokosc 235mm

Generalnie sprawa jest taka ze obciera mi o wachacz gorny ale tyl opony

Czy powinienem szukac felgi 17/7 czy jak zmienimy oponke z 235 na 215 bedzie gites ?

Zawieche mam 1BE czyli fabrycznie oblizony jest

Autko przy zalorzonym kapciu wyglada tak

Kolo.jpg

BTW kola pochodza od B6 1.9 Q

Opublikowano

Najłatwiej będzie dołożyć dystanse.

Opublikowano

Ciekawe, że u mnie nic nie obciera, ale mam seria zawias. Węższa opona na pewno pomoże, a dodatkowo dystans, wzór felgi jest :kox: i nie ma go w 7j.

Opublikowano

Jeśli nie są zjechane kapcie, to je zostaw i dołóż jedynie dystanse jak radza koledzy. Jak do wywalenia, to załóż 225/45 - chyba optimum, miedzy ładnym wyglądem a komfortem jazdy i może będzie ok. Jak nie,to zaimplantuj jeszcze dystanse. Nie jestem pewien, ale te fele chyba nie występuja w 7".

Opublikowano

mialem to samo kolo na zawieszeniu serii.. potem na 1be na kapciu 235 i nic nigdy nie przytarlo.

Opublikowano
  • Autor

Wiec tak

et 45 jest na rowno z blotnikiem

wiec jak dam dystanse to sie kolo wysunie a tego nie chcemy :)

oponka jest nowka 235 ale pozostale 4 szt nie maja kapci wiec moge zaglowac rozmiarami bo ta 235 i tak idzie na sprzedaz

wyczytalem ze na 7,5 cala moge naciagnac gumy od 205 do 235

pytanie czy te 30 mm (20mm) naprawde mi pomoze czy nie[br]Dopisany: 25 Marzec 2009, 20:04_________________________________________________Tak naprawde jak sie wsadzi palec za kolo (miedzy opone i wahacz - od tylu opone) to wlasnie tam trze i po przejechaniu 2 m do przodu i 2 do tylu widac jak cos obciera ciut ponizej lini bieznika (jazda przy max skreconych kolach)

Opublikowano

205/50 na 7,5j felgę to kiepski pomysł.

215/45 jest już do przełknięcia i to mi się wydaje rozsądne.

Wtedy opona schowa się od zewnątrz i jakby co dysnans też wejdzie w rachubę.

Opublikowano
  • Autor

Jak rozumiem to z tylu nie bedzie zadnych problemow bo tam jest chyba sporo wiecej miejsca ?

ale przy jakim kolwiek dystansie opona sie wysunie poza obrys auta

Opublikowano

Jak 235 jest na równi, to 215 się schowa po 1cm z każdej strony.

Z tyłu u mnie na dużych dziurach przy dużym obciążeniu w szybkim zakręcie potrafi coś przytrzeć (podobnie było u Sławka na 1BE), ale przy węższej oponie tył już nie trze.

Opublikowano
  • Autor

Czyli jesli dobrze pojmuje to tak

Zakladac na felunek 215 potem felunek na kolo i w teori powinno byc miod malyna

jesli nie bedzie to jestem w plecy iles tam :D

ewentualnie jakis dystans 1 cm wtedy

Opublikowano

Mam takie felgi tyle tylko że z oponami 225 i na seryjnym zawieszeniu i nic nigdzie nie obciera. Górna część wahacza jest nieruchoma w stosunku do koła i to że masz 1BE nie powinno mieć znaczenia. Jak sprawdzałem u siebie to od środka odległość opony 225 do wahacza nie jest duża ale nic nie obciera. Zmiana opon powinna rozwiązać problem.

Opublikowano

Dystans i wywalić te balony i kupić 225 .

Opublikowano
  • Autor

znalazlem dystanse 5 mm stykna pewnie z oponkami 225 ?

215 to chyba bez dystansow na luzaku

Opublikowano

znalazlem dystanse 5 mm stykna pewnie z oponkami 225 ?

215 to chyba bez dystansow na luzaku

Cokolwiek zrobisz, będzie dobrze. Przy 215 masz większy margines bezpieczeństwa, a 225 to idealny zamiennik.
Opublikowano
  • Autor

no i tym sposobem przekonaliscie mnie :D

kupuje ten felunek :)

5 szt za 1200 pln - to chyba calkiem good price mister :D

Opublikowano

znalazlem dystanse 5 mm stykna pewnie z oponkami 225 ?

215 to chyba bez dystansow na luzaku

Ja mam u siebie właśnie opony 215 i tu jest duże pole do popisu. Ja mam ET35 przy 7" feldze i do tego dystanse 25mm i felgę równo z nadkolem :wink4: U Ciebie bez dystansów powinno być :good: A jak nie to po moim przykładzie widzisz że masz dużą możliwość regulacji dystansami.

Opublikowano

no i tym sposobem przekonaliscie mnie :D

kupuje ten felunek :)

5 szt za 1200 pln - to chyba calkiem good price mister :D

Na alledrogo stoją 1800pln za 5 szt i to już dość długo - wszystkie kapcie miodzio http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=568163038, więc za golasy fele to żadna rewelacja.

Licząc, że koszt oponki = 500 pln to robi ci się jakieś 3300pln z założeniem opony......ale chociaż kapcie nowe z gwarancją można mieć :>

Opublikowano

jestem w plecy iles tam :D

a ile chcesz za te gumy 235 ???

Opublikowano
  • Autor

jest 1 guma 235

wiem ze rok prod napewno 2004 a co do wiekszej ilosci info na PW

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.