Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B8 2.0 TFSI Przygotowanie pod 400-450km

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam! Pacjent A4 B8 2.0 TFSI CAEB Przygotowuje auto pod 400km+

Potrzebuje informacji odnośnie układu paliwowego i zapłonowego

1. Czy są realnie lepsze świece (przynoszące wymierne korzyści) niż pfr7q, które obecnie mam z nalotem 2000km

2. Mam sprawne oryginalne cewki czy wymieniać na Beru ZSE032 lub jakieś inne lepsze

3. Mam aktualnie zamontowaną pompę HPFP loba pod moce 500-550

4. Czy można wsadzić jakąś wydajniejszą pompą LPFP np. TTRS DAZA czy zamontować oryginalną nową zależy mi na tym iż mimo że celuje aktualnie w niewiele powyżej 400 zależy mi na zapasie na 500-550

5. Wtryski mam oryginalne sprawne czy można wsadzić jakieś wydajniejsze np. z RS4 lub TTRS DAZA zależy mi na zapasie do 500-550

 

Z góry dziękuję za pomoc

Opublikowano

Zapas do 550KM? Z 2.0TFSI? Czy w tytule nie miało przypadkiem być 3.0TFSI? :shock3:

Opublikowano
  • Autor

500-550 W planach dotrysk metanolu, kute korby, kute tłoki, wzmocnione panewki, wzmocnione sprężyny, zawory, talerzyki, wałki sportowe - wszystko co się da nawet może stroker.

 

Opublikowano

Ok to spoko, tylko dziwię się bo za pieniądze, które włożysz w 2 litrowe R4, zrobiłbyś to dużo łatwiej i przyjemniej w 3 litrowym V6 - ale co kto lubi :whistling:

Opublikowano
  • Autor

Mam coś takiego że nie lubię iść na łatwiznę zatem jakbym zrobił swapa na 3.0 to i tak bym kombinował żeby zwiększyć oczywiście dużo.

Dodatkowo 500+km w 2.0 tfsi to na te czasy żaden wyczyn

1. Duży FMIC

2. Dolot z kwasiaka

3. Tip 3,5", dobry filtr powietrza + odcięcie od ciepła silnika

4. Wzmocnienie silnika

5. Borgwarner s200sx na customowym kolektorze twinscroll

6. Pompa loba hfpf

7. Pompa lfpf jakiś wydajny wkład

8. Wtryski?

9. Świece, cewki - nowe i dobre

10. Dp. 3-3,5 cala - wydech jak kto woli 2,5-3 cale sportowe tłumiki

11. Można dowalić dotrysk metanolu

12. Kolektor ssacy IE

13. Skrzynią się nie martwię akurat bo mam 6hp28 2 gen :D

14. Atmosferyczny blow off

15. Zewnętrzny WG

Dać się da ale trzeba wszystko dobrze przemyśleć :D

oraz skonsultować z bardziej doświadczonymi

 

Opublikowano

Tomuś95,

Plany widzę na nietuzinkowy projekt.

Warto wszystko wcześniej przemyśleć i zaplanować, żeby  uniknąć niepotrzebnych kosztów i straty nerwów i czasu.

Znajomy zrealizował podobny projekt w A5 B8 na ok 500 ps. 

Jest to profesjonalista, który chętnie doradzi i myślę, że w miarę potrzeb pomoże w realizacji ww. projektu.

Namiary znajdziesz na skrzynce priv.

Powodzenia w realizacji projektu.

Pozdrawiam

 

Edytowane przez black4

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

jeśli chodzi o wtryski, to nie musisz szukać z innych modeli, kup po prostu z większym cc czy to u sidamotorsport czy fmic. IC pod te moce, to nie byle chiński fmic, a raczej coś pokroju Wagnera.

Kolejna sprawa, to problem turbo, bo żadna hybryda p&p tego nie pociągnie, czy IHI czy TTE. Nie wiem czy takie moce ogarnęłaby k04-064 w hybrydzie - podejrzewam, że nie, ale ręki sobie nie dam uciąć. Skrzynia zf6hp jest dosyć wolną skrzynią i też ma swój limit nm, bo przy mocy rzędu 500+ niuta będzie sporo. 

LPFP podobno do wymiany - kontaktowałem się w podobnych sprawach z tunerami w Polsce i UK. 

Świece zimniejsze przy tych mocach, bo masz zwykłe. Zimniejsze sporo droższe. 

Cewki bez różnicy, wszystko w zasadzie to samo. 

Układ paliwowy w 2.0tfsi w A4 starcza tak do 370/380. Potem pompy i wtryski do wymiany. Jak chcesz jeszcze alkohol, to do wymiany przewody, wtryski i pompa dostosowana pod alkohol. 

w Polsce wiem, że chociażby compsport robił A4 2.0tfsi na 430km, ruszali wydech, turbo k04, układ paliwowy, dolot. W dodatku tam jest zf8hp55a

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 19.04.2020 o 00:13, gagat3k napisał:

jeśli chodzi o wtryski, to nie musisz szukać z innych modeli, kup po prostu z większym cc czy to u sidamotorsport czy fmic. IC pod te moce, to nie byle chiński fmic, a raczej coś pokroju Wagnera.

Kolejna sprawa, to problem turbo, bo żadna hybryda p&p tego nie pociągnie, czy IHI czy TTE. Nie wiem czy takie moce ogarnęłaby k04-064 w hybrydzie - podejrzewam, że nie, ale ręki sobie nie dam uciąć. Skrzynia zf6hp jest dosyć wolną skrzynią i też ma swój limit nm, bo przy mocy rzędu 500+ niuta będzie sporo. 

LPFP podobno do wymiany - kontaktowałem się w podobnych sprawach z tunerami w Polsce i UK. 

Świece zimniejsze przy tych mocach, bo masz zwykłe. Zimniejsze sporo droższe. 

Cewki bez różnicy, wszystko w zasadzie to samo. 

Układ paliwowy w 2.0tfsi w A4 starcza tak do 370/380. Potem pompy i wtryski do wymiany. Jak chcesz jeszcze alkohol, to do wymiany przewody, wtryski i pompa dostosowana pod alkohol. 

w Polsce wiem, że chociażby compsport robił A4 2.0tfsi na 430km, ruszali wydech, turbo k04, układ paliwowy, dolot. W dodatku tam jest zf8hp55a

1. Ja posiadam ea888 CAEB jest to nowsza jednostka, wtryski z sida są do ea113

2. Świece mam pfr7q, cewki beru zse032

3. Pompa hfpf LOBA

4. ICEK duży z zapasem na 500+

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.