Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błędne wskazania temperatury zewnętrznej na fisie, klima nie załącza się w tryb chlodzenia


manieka415733

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam audi a4 b6 1.9 TDI 130km avf, 2004r i mam problem tego typu że wariuje mi temperatura zewnętrzna na fisie czasem jest dobrze a czasem tak jak na zdjęciu -45 stopni pokazuje np rano pokazuje dobrze temperature po nocy a jak postoi auto i po południu wracam z pracy to odrazu -45 i przez to chyba nie załącza się kompresor w tryb chłodzenia bo jak pokazuje temperaturę autentyczną taka jak na zewnątrz to klima chłodzi, czasem podczas jazdy temperatura na fisie wzrasta no do 20 stopni i klima załącza się w tryb chłodzenia, podejrzewam że winny jest czujnik temperatury zewnętrznej on jest pomiędzy zderzakiem a chłodnicą tylko że nie ma przy nim wtyczki tylko jest złącze i podłączone są dwa kabelki i kabel gdzieś dalej idzie ale nie mogę zlokalizować gdzie bo gdzieś się chowa w głąb a chciałbym wyjąć i przeczyscic styki we wtyczce czy ktoś wie gdzie się łączy ten czujnik w którym miejscu? Z góry dzięki i prosiłbym o pomoc.

IMG_20200408_165516755.jpg

IMG_20200408_171330490.jpg

IMG_20200408_172724073.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki nie wiedziałem że to się rozłącza a jeszcze mam pytanie od czego jest ta rurka bo ma mocowanie na dole ale jest jakby urwane i nie trzyma się ona bo u kolegi jest ona przymocowana do dołu chłodnicy czy to jest tylko mocowanie ?

IMG_20200408_184242191.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam mocowanie urwane jak masz jeszcze jakąś możliwość ża co złapać to trykietką potraktuj lub coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej tak zrobię dzięki a jeszcze mam pytanie odnoście klimy czy to normalne że po wyłączeniu silnika gdy klima była włączona to przez około 10 sekund syczy w okolicach podszybia tych rurek od klimatyzacji? I po tym czasie syczenie ustaje czy jest to spowodowane że czynnik jest sprężany czy czymś innym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...