Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Logi do oceny


Tomash1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z błędem dotyczącym składu mieszanki,

00561 - Mixture Adaptation

15-00 - Adaptation Limit (Add) Not Reached

Mam LPG, więc przed grzebaniem chciałem wykluczyć problemy z autem. Skasowałem odchyłki (adaptację), zatankowałem benzyny i pojeździłem ok 200 km w różnych warunkach. Dziś sprawdziłem jak to wygląda. Wprawdzie błędu nie było, ale odchyłka opisana Lambda Regulat. (learned-multipl) była na 13%. Więc jest coś nie tak. Poniżej wrzucam dwa logi, jeden ze skasowaną odchyłką, drugi zdobiony bez czyszczenia. Ja podejrzewam sondę i przepływkę. Ale to jest trochę kasy, więc wolałbym mieć pewność.

log1

log2

LOG-01-002-008-009a.CSV LOG-01-002-008-009.CSV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbieram niedawno filtr żeby sprawdzić czy przepływka nie jest brudna, ale nie zwróciłem uwagi dokładnie na firmę. Wyglądała na oryginalną. 

Nieszczelność dolotu raczej wykluczam, bo wtedy mieszanka robiła by się za bogata. Postaram się jeszcze zrobić prozaiczną rzecz, czyli wymienić filtr paliwa i zmierzyć ciśnienie na listwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest poprawa. Sprawdziłem ciśnienie paliwa, na wolnych obrotach było ok 3 bary, ale przy zwiększaniu obrotów spadało. Na razie podmieniłem pompę paliwa na używkę i jest lepiej. Po korektach widzę, że na wolnych nawet trochę za bogato, a przy wyższych korekta to 2,3 %. Wg mnie jest całkiem nie źle. Pojeżdżę znów kilka dni na benzynie i zobaczymy czy wszystko jest ok.

Mam jeszcze inne pytania:

  • Przekroczenie którego parametru powoduje ten błąd?

00561 - Mixture Adaptation

15-00 - Adaptation Limit (Add) Not Reached

  • Kupiłem auto z zaślepionym przewodem do zaworu n80. Po co się tak robi?? Zawór wydaje się być sprawny. Więc nie wiem po co taki tuning.

 

Edytowane przez Tomash1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...