Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podsufitka do odratowania ?


teedy1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem polega na tym iż miałem lekko zabrudzona podsufitke z tylu auta,wiec użyłem tapis k2 spryskałam i do tego zwilzona szmatka wodą. Efekt jest taki jak na zdjęciu. Co z tym zrobić jeszcze za wczasu? Jak przyciskam materiał to czuć że stary klej lekko tam łapie ale natychmiast puszcza. Jestem na siebie zły bo chciałem dobrze Może lekko przez cienki materiał przeprasowac to miejsce gorącym żelazkiem? A może macie inne pomysły? Czy to z czasem już samo będzie się co raz bardziej odklejac i zostaje mi wymiana podsufitki na nową? Oczywiście czyszczone było tylko to miejsce w którym odkleila się podsufitka zaznaczone na foto. Proszę o odpowiedzi i pozdrawiam.
 

P00409-215336(1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, teedy1 napisał:

Zwykłym suchym żelazkiem bez pary? I bez mokrej ściereczki? 

Możesz przez szmatkę ale suchą. Spróbuj od niższych temperatur - bez pary - jak dasz więcej wilgoci to będzie jeszcze gorzej. Ewentualnie aby zapobiegać dalszemu opadaniu możesz na granicy odklejenia wbić szpileczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że autko przedliftowe? Przedlifty miały wadę fabryczną podsufitki i deski rozdzielczej - ta też się ładnie odklejały od plastikowego stelaża.

Przy podsufitce nie rób nic na mokro, bo cała spadnie.

W przedlifcie należy bardzo sumiennie sprawdzać i utrzymywać wnętrze w jak najbardziej suchym stanie. Trochę więcej wilgoci i podsufitka spada w dół ?‍♂️ Ja mam ten sam problem, materiał po całości spadł i denerwuje... trzeba zmienić na polifta albo usunąć starą piankę i przykleić nowy materiał. Znajomy kiedyś okleił podsufitkę i słupki czarną alcantarą i naprawdę super wyglądało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Hmm tak to przedlift początek 1999r avant. A czy wstawienie i obklejenie podsufitki samemu w kombi to ciężki temat?  Ile kosztuje taka usługa u tapicerkę a ile robiąc to samemu? Oraz jakich materiałów o jakiej grubości użyć, a także jakiego kleju? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2020 o 17:22, teedy1 napisał:

A czy wstawienie i obklejenie podsufitki samemu w kombi to ciężki temat?  Ile kosztuje taka usługa u tapicerkę a ile robiąc to samemu? Oraz jakich materiałów o jakiej grubości użyć, a także jakiego kleju? 

Temat nie jest trudny, ale wymaga czasu i dokładności. Potrzeba materiał dedykowany do tapicerek (na gąbce 3mm) oraz klej (najlepiej Bonaterm) i rozpuszczalnik Nitro.

Koszta:

  • materiał do avanta 3mb wychodzi 150zł + ewentualna przesyłka
  • klej Bonaterm 2 puszki 0.8l to 70zł
  • Nitro < 10zł

Efekty tutaj: https://a4-klub.pl/topic/455057-a4-b5-avant-18t-quattro-lewego/page/4/#comment-5705038

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...