Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ikonka akumulatora


Tayfun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przy wyższych obrotach zaświeca  mi się akumulator kiedy mierzyłem miernikiem to napięcie na wyższych obrotach spada nawet do 12.4v

Miał ktoś taki problem ? Co mogę na to zaradzić ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pasek się nie ślizga podczas spadku napięcia to pewnie alternator się kończy i wypadało by do niego zajrzeć i pewnie wymienić szczotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lukasz_mk2 napisał:

Jak pasek się nie ślizga podczas spadku napięcia to pewnie alternator się kończy i wypadało by do niego zajrzeć i pewnie wymienić szczotki

Pasek się nie ślizga a szczotki są prawie nowe a elektromechanik mówił by się tym nie przejmować bo póki chodzi to by jeździć normalnie ale dosyć często mi się to święci i boje się że szybko akumulator mi padnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczotki mogą być nowe, ale jeżeli pierścień ślizgowy alternatora, po którym jeżdżą szczotki jest wytarty to mogą być takie objawy.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tayfun napisał:

Pasek się nie ślizga a szczotki są prawie nowe a elektromechanik mówił by się tym nie przejmować bo póki chodzi to by jeździć normalnie ale dosyć często mi się to święci i boje się że szybko akumulator mi padnie

Kolego jeżeli twój elektromechanik mówi żeby tak jeździć to zmień elektromechnika - pewnie wypadałoby cały alternator przeglądnąć i wymienić wszystkie zużyte części. tak jak pisze @majkel_majki alternator to nie tylko szczotki

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...