Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 TDI PD] Brak turbo na zimnym silniku


Rafal860804

Rekomendowane odpowiedzi

No pewnie, wyciągnąć turbinę i wyczyścić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piernicze dramat.... dziękuję za informację muszę się z tym tematem przespać jak się za to zabrać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to widać... zrobiłem jeszcze jeden test. Błąd poprzedni skasowalem narazie nie pokazuje się.

Psikalem do turbiny środkiem czyszczącym i na rozgrzanym silniku jest poprawa bo turbo na drugimbiegu dużo wcześniej się zalancza bo ciągnie już przy 2tys. obrotów. Ale chyba będę musiał i tak ja zdemontować by te kierowniczki dokładnie wyczyścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki środek to tylko powierzchownie rozpuści Ci syf... Jak zdemontujesz to sam zobaczysz, że tam jest taki syf, który da się zedrzeć tylko mechanicznie.

Unikaj powolnej jazdy na wyższym biegu, przytrzymaj go czasem na 3 z pedałem w podłogę... raz na jakiś czas za miasto i w palnik... tylko jedna zasada, motor rozgrzany do 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki. Jeszcze jedno pytanie mam co do tej turbiny... jak sprawdzałem luz na wirniku to nie ma go wcale, ale gdy obracalem wirnik palcami to tak jakby był lekki opór czy to jest spowodowane bagażem? Czy też powód do zmartwienia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% wirnik się zacinal od nagaru teraz kręci się fajnie. Zobaczę jak poskladam jaki efekt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyscilem turbine z tego audi na ta chwilę wydaje mi się że jest już Oki odpycha się fajnie nie czuje żeby turbina mała ma z opóźnieniem także DZIĘKUJĘ ZA DOBRE RADY ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Kamilu w zeszłym tygodniu byłem na diagnostyce i tam mi wykluczył mechanik turbine... szukał innej przyczyny... lecz to Pan mi napisał że to kierowniczki zmiennej geometri na 99%... tego się tezymalem... jestem Panu mega wdzięczny bo nikt inny takiej usterki mi nie obstawil. Gdyby nie pańska wiedza to dalej by była cma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...