Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Czujnik parkowania - sprawdzenie wadliwego


Buddha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prosze o informacje jak można sprawdzić wadliwy czujnik parkowania oraz jak można odstwić cały system.

Sprawa sie tak ma, iż poprzedni właściciel rzekomo odłączył ponieważ jeden czujnik wariował i przy cofaniu pojawiał się ciągły sygnał. Teraz nie wiem jak można taki system załączyć, czy jest to kwestia podpięcia wszystkich czujników czy po dopięciu tylko jednego parktronik będzie działał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzony czujnik wywala vłąd na VAGu... jesli odłączony to będzie brak komunikacji - czyli też błąd...

czyli VAG prawdę Ci powie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzony czujnik wywala vłąd na VAGu... jesli odłączony to będzie brak komunikacji - czyli też błąd...

czyli VAG prawdę Ci powie...

dokladnie-wszystko sprawdzisz vagiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzony czujnik wywala vłąd na VAGu... jesli odłączony to będzie brak komunikacji - czyli też błąd...

czyli VAG prawdę Ci powie...

Mam podobny problem. Czy VAG poda konkretnie, który czujnik padł czy tylko ogólne info, że czujniki są uszkodzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzony czujnik wywala vłąd na VAGu... jesli odłączony to będzie brak komunikacji - czyli też błąd...

czyli VAG prawdę Ci powie...

Mam podobny problem. Czy VAG poda konkretnie, który czujnik padł czy tylko ogólne info, że czujniki są uszkodzone?

podaje cztery wartosci w cm od przeszkody czyli kazdy czujnik-tego jestem pewien,a czy poda ktory konkretnie jest uszkdzony to juz nie wiem ale mysle ze tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wzlędu że nie posiadam vaga to nic nie sprawdze.

Gość powiedział mi że rozłączył parktronik bo mu piszczał ciągłym dzwiękiem przy cofaniu. A moje pytanie brzmi:

Jak można to przywrócić żeby wogóle coś działało i można było posłuchać czy wszystkie cykają przy załączeniu wstecznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wzlędu że nie posiadam vaga to nic nie sprawdze.

Gość powiedział mi że rozłączył parktronik bo mu piszczał ciągłym dzwiękiem przy cofaniu. A moje pytanie brzmi:

Jak można to przywrócić żeby wogóle coś działało i można było posłuchać czy wszystkie cykają przy załączeniu wstecznego?

Hmmm .. zależy gdzie i co rozłączył. Centralka od parktronica jest (przynajmniej w mojej w b6 avant) w kufrze w lewym rogu. Nie wiem czy bez rozbebeszania boczka się obejdzie. Z kolei głośniczek (mógł odpiąć coby nie psiczało) jest również z lewej strony tuż pod tylnią szybą - dostęp jeszcze trudniejszy niż do centralki. Niech fachowcy od VAGA się wypowiedzą czy mógł odłaczyć z poziomu VAGA parktronica.

Sledzę watek bo u mnie też nie działa. Pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy możecie podać jaki jest numer czujnika do B6 i jak go wogóle wymontować, żeby go nie zniszczyć?

Znajomy ma czujnik Valeo 3C0919275S i nie wiem czy bedzie on pasował - na czujniku jest znaczek audi, a swojego narazie nie wiem jak i nie mogę wymontować, bo autko jest w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy możecie podać jaki jest numer czujnika do B6 i jak go wogóle wymontować, żeby go nie zniszczyć?

Numer oryginalnego czujnika to 4B0 919 275 B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzam w prosty sposób.Przykładam ucho do każdego czujnika i słychać jak cyka.Jeśli nie to jest uszkodzony.

Do skrajnych czujników można dostać się bez ściągania zderzaka.Jest troszkę trudności ale da się zrobić.

[br]Dopisany: 05 Kwiecień 2009, 19:49_________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_jak_dostac_sie_do_czujnika_parktronica_w_tylnym_zderzaku-t72047.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzony czujnik wywala vłąd na VAGu... jesli odłączony to będzie brak komunikacji - czyli też błąd...

czyli VAG prawdę Ci powie...

Przepraszam ze tu pytam ale może podpowiedzcie jakiego vaga zakupić zeby mozna było robić pełną diagnoze i zmiany nastaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowalem czujnik parkowania 4bo 919 275 b i dalej piszczy sygnal caly czas,jest mozliwosc zamiany wtyczki,moze odwrotnie wsadzilem?

audi nr taki sam ale jest jeszcze na koncu GR4,tak jakby czujnik dzialal odwrotnie.

audi a4 limuzyna 2002 park system na tyl.

na czujniku pisze jeszcze PA66-GF30

VAG nie pokazal bledu ale dalsza diagnoza pokazala ze czujnik dziala nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu mój parktronic również zaczął piszczeć trybem ciągłym po wrzuceniu wstecznego. Po podpięciu VAGa okazało się że padł jeden ze środkowych czujników. Po wymianie czujnika wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie padło coś na amen - wrzucam wczoraj wsteczny i .................cisza ... jakby parktronika wogóle nie było :kwasny:

miał ktoś taki przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzam w prosty sposób.Przykładam ucho do każdego czujnika i słychać jak cyka.Jeśli nie to jest uszkodzony.

Do skrajnych czujników można dostać się bez ściągania zderzaka.Jest troszkę trudności ale da się zrobić.

Mozna tez dostac sie do czujnika prawego srodkowego patrząc na tył samochodu . Chyba ze w avant jest inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...