Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b5 1.6


zNumeRaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z audi a4 b5 1.6 podczas jazdy zarówno na gazie jak benzynie jak wciskam sprzęgło obroty szybko mi spadają do zera i samochód gaśnie albo czasami zdarzy się że odbije,również poczas stania obroty faluja i gaśnie.Na gazie auto czesto szarpie.Może pod powiecie co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś podobnego powodowały wtryski od LPG. Jak długo masz tą instalacje i co w niej siedzi? 

Najlepiej zacząć od podłączenia kompa i sprawdzenia błędów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już kilka lat,instalacja lpg stag.Byłem u gazownika ale nie znalazł wejścia w instalacji żeby podłączyć komputer,masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samym Lublinie to możesz próbować do warsztatowni, Rogowskiego w Snopkowie, niedaleko Lublina. Koło Lublina jest jeszcze forumowy kolega soul87 ale w czasach pandemii unika kontaktu :PNikogo więcej nie ma do polecenia w regionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu moze może być przełącznik na benzyne bo w środku auta nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz staga to powinieneś mieć w środku coś takiego. Kółko z "B/G" lub AC to przełącznik. 
image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest skitrany w popielniczce lub we wnęce jakiejś? Musi gdzieś być. Ile masz to auto?

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory to instalacja elpigaz.Auto mam 3 lata nic sie nie działo aż do teraz właśnie.Mam tylko pokazane pod kierownicą kropeczki ile mam gazu ale tam nie ma żadnego przełącznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zNumeRaz napisał:

Sory to instalacja elpigaz.Auto mam 3 lata nic sie nie działo aż do teraz właśnie.Mam tylko pokazane pod kierownicą kropeczki ile mam gazu ale tam nie ma żadnego przełącznika

I tym samym przełączasz na pb. Musisz to przytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymujesz ten kwadracik i Ci się wyłącza zasilanie lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przycisk nie działa ale podczas odpalania rano dzieje sie również to samo na benzynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze odłączyć aku na 10-15min i potem pojeździć tylko na benzynie. Jeżeli byłoby ok to wina LPG, ale tak jak pisałem prędzej najlepiej jeszcze sprawdzić błędy czy to w sterowniku LPG czy sterowniku silnika. 

Złącze diagnostyczne masz w miejscu połączenia centralki ze sterownikiem i chyba będzie podobne do takiej złączki

zlacze-superseal-4-pin-kpl.jpg (525×525)

Pierwsza lepsza instrukcja w necie od Elpigaz - czyli raz wcisniesz kwadracik i jedziesz n PB

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym że jak odpalam na benzynie to zaraz mi się przełącza na gaz a przycisk nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zakręć butlę i się przerzuci na benzynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpiołem przepływomierz i praktycznie wszystkie objawy zniknęły czyli może sugerować że przeplywomierz jest do wymiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...