Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nieszczelny parownik klimatyzacji


maciek711

Rekomendowane odpowiedzi

Nieszczelność w mojej klimatyzacji to około 250-300 g na troszkę ponad rok,po wprowadzeniu sondy w warsztacie do samochodu stwierdzono że to parownik. Moje pytanie czy wymiana takiego parownika to wyjęcie całej deski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety żeby dobrać się do parownika trzeba deskę rozbierać i tunel może ktoś robił częściową rozbiórkę ale instrukcja mówi o wyjęciu całego urządzenia od klimy/ogrzewania żeby wyjąć parownik

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mechaniorów długie terminy . Jak jest ze zdrowiem odnośnie nieszczelnego parownika, mocno szkodliwy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowie też ważne, ale z nieszczelnym, ucieka gaz i jak będziesz jeździł bez gazu to się może okazać że kompresor będzie zatarty i kolejne koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, maciek711 napisał:

Nieszczelność w mojej klimatyzacji to około 250-300 g na troszkę ponad rok,po wprowadzeniu sondy w warsztacie do samochodu stwierdzono że to parownik. Moje pytanie czy wymiana takiego parownika to wyjęcie całej deski ?

Są róznego typu uszczelniacze do klimatyzacji więc warto spróbować zanim narazisz się na koszty.

Edytowane przez przem8
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, przem8 napisał:

Są róznego typu uszczelniacze do klimatyzacji więc warto spróbować zanim narazisz się na koszty.

Uszczelniaczem to można ale narobić sobie gorszego syfu... Te specyfiki są tak mądre że kleją tylko nieszczelnosc tzw dziurę ale kompresor na szczęście omijania i tłoczki w nim..... ??Panowie powagi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj konkrety, bo jak interesowałem się kiedyś tematem to są uszczelniacze, które nie mają negatywnego wpływu. Nie mówię tu o jakiś chińskich wynalazkach tylko środkach gdzie kilka ml kosztuje około 100zł.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...