Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 | CAGA 2.0 TDi | 197KM/399NM | S-line | Perłowa Czarnula LZ9Y


wolwerin

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Wandej napisał:

Ładne masz to auto:thumbup1:

Dzięki :smiley:

Jeszcze kupa roboty przede mną, ale powoli wychodzimy na prostą :cheesy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko posiedziała parę dni w Vag-Tune. Wyciągane było turbo, wymieniona strona ciepła turbiny na stronę z CAHA, po stronie zimnej rozwiercona muszla.Całość ma służyć jak nowe turbo z CAHA. Ogólnie soft zrobiony delikatny, tak aby sprzęgło się nie wysypało. Jak kiedyś będę wymieniał sprzęgło to się pewnie założy jakieś wzmocnione sprzęgło SACHS-a i zrobi się korektę.

 

Edytowane przez wolwerin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mikołaj nie zapomniał o mojej czarnulce i zostawił pod choinką zestaw do dbania o kondycję silnika.

Używam te środki już od roku i zarówno silnik jak i wtryski chodzą jak w zegarku :cheesy:

DSC01854.jpg

Edytowane przez wolwerin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz piękny kraj nadal jest krajem złodziei :wallbash:

Wczoraj pojechałem z rodziną na mały spacerek po pergoli we Wrocławiu. Zostawiłem auto zaparkowane na uliczce przy parku szczytnickim. Po 3 godzinach wracamy do samochodu a tam brak wkładów w lusterkach:rant: Gościowi z BMW trzy auta dalej też buchnęli. Wybierali wkłady co bogatsze, wyposażone w fotochromy. Zwykłe omijali. Także brata Volvo zostawili w spokoju bo bez fotochromów. Do domu musiałem wracać bez lusterek, zmiana pasów to była loteria.

Jeszcze brak wkładów bym jakoś przełknął, 400 stówki by było do tyłu. Ale debil obcinał kabelki nie bawiąc się w ich wypinanie. Także zostawił mi obudowy bez wtyczek do podgrzewania i fotochromów. Dodatkowo czeka mnie zakup lusterek :ranting:

Oby mu ręce sparaliżowało lub wylądował na OIOMie pod tlenem na koronawirusa :rant:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wolwerin napisał:

Nasz piękny kraj nadal jest krajem złodziei :wallbash:

Wczoraj pojechałem z rodziną na mały spacerek po pergoli we Wrocławiu. Zostawiłem auto zaparkowane na uliczce przy parku szczytnickim. Po 3 godzinach wracamy do samochodu a tam brak wkładów w lusterkach:rant: Gościowi z BMW trzy auta dalej też buchnęli. Wybierali wkłady co bogatsze, wyposażone w fotochromy. Zwykłe omijali. Także brata Volvo zostawili w spokoju bo bez fotochromów. Do domu musiałem wracać bez lusterek, zmiana pasów to była loteria.

Jeszcze brak wkładów bym jakoś przełknął, 400 stówki by było do tyłu. Ale debil obcinał kabelki nie bawiąc się w ich wypinanie. Także zostawił mi obudowy bez wtyczek do podgrzewania i fotochromów. Dodatkowo czeka mnie zakup lusterek :ranting:

Oby mu ręce sparaliżowało lub wylądował na OIOMie pod tlenem na koronawirusa :rant:

Współczuje :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety,  amatorów cudzej własności nie brakuje:baseball:

Będziesz musiał dolutować przewody z końcówkami i koszulkę termokurczliwą nałożyć. Szkoda wydawać kasy na całą wiązkę. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, wolwerin napisał:

Nasz piękny kraj nadal jest krajem złodziei :wallbash:

Wczoraj pojechałem z rodziną na mały spacerek po pergoli we Wrocławiu. Zostawiłem auto zaparkowane na uliczce przy parku szczytnickim. Po 3 godzinach wracamy do samochodu a tam brak wkładów w lusterkach:rant: Gościowi z BMW trzy auta dalej też buchnęli. Wybierali wkłady co bogatsze, wyposażone w fotochromy. Zwykłe omijali. Także brata Volvo zostawili w spokoju bo bez fotochromów. Do domu musiałem wracać bez lusterek, zmiana pasów to była loteria.

Jeszcze brak wkładów bym jakoś przełknął, 400 stówki by było do tyłu. Ale debil obcinał kabelki nie bawiąc się w ich wypinanie. Także zostawił mi obudowy bez wtyczek do podgrzewania i fotochromów. Dodatkowo czeka mnie zakup lusterek :ranting:

Oby mu ręce sparaliżowało lub wylądował na OIOMie pod tlenem na koronawirusa :rant:

Współczuję.

Zgłosiłeś to na Policję?

Takich buraków powinno się łapać i pałować  całą noc.

Nauczyliby się szacunku do cudzej własności, skoro rodzice ich tego nie nauczyli.

Edytowane przez NelsonPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na policje nie zgłosiłem, dzieci marudziły że chcą do domu, nie mogłem sobie pozwolić czekać 3-4 godziny na przyjazd patrolu. Zresztą nawet, gdyby jakimś przeogromnym cudem znaleźli w domu jakiegoś złodzieja wkłady lusterek, nie udowodnię, że to moje.

Następne wkłady pójdą do piaskowcowania i naniosę na nich swój numer VIN + ramka pomarańczowa. Może to zniechęci kolejnego złodzieja. W przypadku kradzieży takich wkładów to już warunkowo policja bo wkłady przynajmniej spersonalizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypad na grzyby a podczas trasy nawigacja podniesiona do wersji 6.32.1 :wink:

O dziwo póki co navi nie woła o aktywator.

mapy-nav-wersja-6-32-1.jpg

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadło trochę wolnego czasu więc przyszła pora na audio :decayed:

Zostało wygłuszone (i wyciszone):

1. Cały bagażnik

2. Podłoga pod tylną kanapą

3. Kompleksowo drzwi z przodu i z tyłu, z boczkami

Wygłuszenie wydaje mi się, że zrobiłem zgodnie ze sztuką, tj. maty wygłuszające i na to poszła pianka. W drzwiach poszło do środka drzwi na całą powierzchnię blachy mata wygłuszająca + pianka. Kolejna mata na drzwi od strony boczka. Boczek w częściach newralgicznych (skrzypiących) celem jego usztywnienia pokryty matą a na całość pianka.

Wymienione wszystkie głośniki: podszybie, przód i tył w drzwiach. Głośniki z tyłu wymienione na jakieś średniaki (coś z JBLa), tak aby tylko grały coś delikatnie dla pasażerów z tyłu. Ogólnie tył i tak w większości czasu przyciszony aby nie psuł sceny muzycznej. Dodatkowo wleciał subwoofer. Wszystko spięte pod dwa wzmacniacze i procesor DSP. Wzmacniacze, DSP i radio upchane we wnęce koła dojazdowego. Na szczęście udało mi się to wszystko upchać tak aby zostawić dojazdówkę na swoim miejscu. Priorytetem dla mnie było zachować pełną funkcjonalność bagażnika. Bagażnik mamy nie za duży, więc każdy centymetr się dla mnie liczy.

Przyznam, że wygłuszenie bardzo dużo dało jeżeli chodzi o szumy i inne odgłosy podczas jazdy. Wygłuszenie tylnych nadkoli, podłogi pod kanapą i bagażnika bardzo dobrze wyciszyło szumy podczas jazdy z tyłu. Kiedyś trzeba będzie wyciszyć dach i przednie nadkola i będzie malina.

20190725-004932.jpg

20190725-005010.jpg

20190725-005437.jpg

20190727-021335.jpg

20190727-021419.jpg

20190728-043331.jpg

20190728-054230.jpg

20190925-224427.jpg

20190925-235119.jpg

20190928-022629.jpg

20190928-030151.jpg

20190928-034654.jpg

20190922-211956.jpg

20190727-173843.jpg

Wrzuciłem zdjęcia z wygłuszenia drzwi tylnych, tył i przód zrobiony w ten sam sposób.

W końcu audio brzmi tak jak powinno :banan:

 

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, super furka ;)

Też mam zamiar teraz zamawiać oświetlenie do środka od Tomnika, ale nie wiem jakie moduły wybrać. Pamiętasz może jakie Ty wybierałeś? Ja mam a4b8 sedan 2010, ale myślę, że lampki są te same co u ciebie. Jaką masz barwę i czy nie są za mocne?

U mnie jest zepsuty głośnik w drzwiach od kierowcy (po prostu ledwo coś tam słychać, czasami w ogóle) Zastanawiałem się czy wymieniać tylko ten jeden czy robić całość z wygłuszeniem. Dużo cię wyniosło takie wygłuszenie?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki :wink:

Jeżeli chodzi o oświetlenie kabiny, to na pewno jest sporo jaśniej niż na oryginalnych żaróweczkach. Barwa jest neutralna 4500k. Oryginalne żaróki są dużo cieplejsze. Mi oświetlenia bardzo pasuje, ale jest to moje subiektywne zdanie. Zarówno barwa jak i natężenie światła jest w punkt. Brałem moduły:

UP9...........2szt

UP6C-P.....2szt

UP6C-T.....2szt

VPAD........8szt

VPAD-2.....4szt

UP6...........2szt

Moduł VPAD-2 jest modułem dwukolorowym, jeśli nie chcesz się w to bawić, to weź VPAD więcej o 4szt. Zwróć uwagę, że ja mam pakiet QQ1, więc lampek mam więcej niż bez tego dodatkowego pakietu. Ogólnie napisz do niego jaki masz model samochodu i wyposażenie, to Ci wszystko dobierze.

Co do wygłuszenia, to materiały mi wyszły około 1100zł + moja robocizna (drzwi, tapicerka i przedział bagażnika).

Aby miało to sens, to raczej musiałbyś wymienić całe audio. Wydaje mi się, że wygłuszając drzwi pod fabryczne nagłośnienie nie uzyskasz zbyt dużych efektów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo fabrycznych głośników to do drzwi kierowcy ten będzie pasował? 8T0035415A

Zastanawiam się czy nie lepiej od razu wymienić i głośnika po lewej i po prawej żeby tak samo grały, choć do gry głośników po stronie pasażera nie mam zarzutów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...