Skocz do zawartości
IGNOROWANY

94’ B5 ADR Black Daily - odbudowa -> OEM+


brodziaty

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Starman napisał:

Ładna furmanka :)

Zrobiles z ta podsufitka :)

Dziękuje, poszukuje dobrego tapicera (w okolicach sami Janusze) może być nawet wysyłkowo...jestem w stanie zapłacić za porządna prace. Ogólnie jest gotowa do zdjęcia w każdej chwili jak znajdę dobrego rzemieślnika :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci szczerze , rob to sam :) koszt 100 zl :) proste jak konstrukcja gwozdzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, brodziaty napisał:

Dziękuje, poszukuje dobrego tapicera (w okolicach sami Janusze) może być nawet wysyłkowo...jestem w stanie zapłacić za porządna prace. Ogólnie jest gotowa do zdjęcia w każdej chwili jak znajdę dobrego rzemieślnika :) 

Jeśli chcesz się bawić w wysyłkę to polecam gościa u którego swój baldachim robiłem, jest z Białegostoku. Odezwij się na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2020 o 08:30, Starman napisał:

Powiem ci szczerze , rob to sam :) koszt 100 zl :) proste jak konstrukcja gwozdzia

Spróbuje, materiał już zamówiony, czarny o fakturze podobnej do alcantary i grubszy niż seria. Jak będzie cieplej przez kilka dni z rzędu to ogarnę temat :) 

 

@UPDATE

 

03.06.2020.r

- Pełny serwis LPG, usunięcie wszystkich nieszczelności w układzie, nowe przewody podciśnienia w oplocie, regulacja wtryskiwaczy LPG (Dotychczas lały i ich czyszczenie, nowe filtry (w elektrozaworze i na przewodzie zasilającym wtryski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Starman napisał:

Mody leca :D ja się właśnie dzis biore za kable do wzmaka 

Dzień bez zmodzenia czegokolwiek w samochodzie jest dniem straconym u mnie ?

@UPDATE

06.06.2020.r


Wpadła nowa kabinowka węglowa z Boscha wczoraj 

 

w najbliższym czasie tez się biorę za audio bo z przodu seria 13cm i tweetery u góry ale zle to gra i wpadną Pionnery albo jbl plus do tylu coś wrzucę i może napędzie wzmacniaczem bo kabel po poprzedniku już jest puszczony chociaż nie ukrywam ze kusi mnie ori zestaw bose tylko nie wiem czy to bez problemów podepnę pod radio Gamma i czy nie trzeba rezać wiązki po całym aucie 

Póki co reanimuje wnętrze, fotele kanapa i boczki wyprane w ostrej chemii do tapicerki i aktualnie maluje wszystko lakierem tekstylnym na głęboka czerń. Zagłówki wyszły zacnie (zacząłem od małych elementów) dam znać jak z reszta. Robiłem boczki w Peugeocie 206 z niebieskich pod czarna skore na fotelach i już 3 rok się trzyma bez problemu. Zaleta lakieru jest to ze nie farbuje nie brudzi a świetnie pokrywa. Jedyna „wada” to cena 40zl za 500ml ale jest wydajny. Na całe fotele boczki kanapę pójdzie 4 puszki.

 

Podsufitke będę robić sam po powrocie z wakacji na jesień oklejac czarna gruba alcantara :) 

1E3464A2-356A-43D6-A6E2-8581AE027C59.jpeg

Edytowane przez brodziaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UPDATE

11.06.2020.r

-Wymiana przegubów wewnętrznych i zewnętrznych x4 na GSP :) 
 

w kolejce dalej przed wyjazdem na wakacje mamy: wymiana cewek z kablami na NGK, pompy paliwa (OEM), wtryskiwaczy paliwa wraz z regulatorem ciśnienia paliwa i listwa oraz przewodami w oplocie stalowym, tuleje tylne belki, komplet czujników abs i nowa szyba przednia, sprężarka od klimy, zmiana lamp tylnych na OEM poliftowe seria. Na jesień przelot 2.5 cała kwas z końcowym FMIC.
 

to be continued...

Edytowane przez brodziaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2020 o 00:15, brodziaty napisał:

@UPDATE

11.06.2020.r

-Wymiana przegubów wewnętrznych i zewnętrznych x4 na GSP :) 
 

w kolejce dalej przed wyjazdem na wakacje mamy: wymiana cewek z kablami na NGK, pompy paliwa (OEM), wtryskiwaczy paliwa wraz z regulatorem ciśnienia paliwa i listwa oraz przewodami w oplocie stalowym, tuleje tylne belki, komplet czujników abs i nowa szyba przednia, sprężarka od klimy, zmiana lamp tylnych na OEM poliftowe seria. Na jesień przelot 2.5 cała kwas z końcowym FMIC.
 

to be continued...

Chyba już pół auta wymieniłeś :D:D
Ile Cię to już wszystko kosztowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ppatryk napisał:

Chyba już pół auta wymieniłeś :D:D
Ile Cię to już wszystko kosztowało?

Na chwile obecna po podliczeniu kosztów z faktur uzbierało się 7.830zl ale faktycznie wypłaciłem około 5.760zl ze względu na rabaty które mam pracując na warsztacie. Jeszcze daleka droga, znając mnie wyjdzie faktycznie 20.000tys a dalej będę coś dłubać żeby było na tiptop wszystko, ja już tak mam...wszystko co da się ulepszyć, usprawnić to robię.

@UPDATE

13.06.2020.r

- montaż trzeciego światła stop OEM bo jakiś partacz wyrwał nie wiem po co...

- wymiana szufladki pod panelem klimy (schowka na eciepecie), stary się ciagle wysuwał przez brak białego bolca na końcu z blokady, naprawa podświetlenia zapalniczki, zakup oryginalnej zapalniczki OEM Audi. 

- wymiana lampki w bagażniku bocznej (stara miała urwany zaczep i wisiała).

Szykuje się w tym tygodniu wymiana szyby czołowej POPRAWNA bo ktoś spartolił robotę i przez nią dostawała się woda pod dywanik kierowcy bokiem koło przekaźników. Do tego wpadnie ORI pompa paliwa,  nowa pompka spryskiwaczy i będę kończyć malowanie foteli i kanapy :) 


po przyjeździe z wakacji, nowy dwumas ze sprzęgłem komplet SACHS (już w planie wpisany), detailing skrzyni biegów w Black Motorsport. Napinacz łańcuszka rozrządu z łańcuszkiem ORI OEM i ogień z podsufitka, podłokietnik ori (już lezy czeka na montaż ale połączę to razem ze zmiana konsoli na 2din z polifta). Itd itd...

Edytowane przez brodziaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UPDATE

15.06.2020.r

Montaż 3go światła stopu (dodatkowo będzie malowanie tylnej Polki w czerń)

Naklejka klubowa x2 :) 

Myjnia ręczna z gąbka i szamponem Sonax ?

 

E7E2C1C1-61A3-4D8A-8D66-7C0CE4129786.jpeg

EE4F1A34-A1C8-48AD-BAF1-B9AF19DFCDCF.jpeg

3BAB77E7-31AA-4299-8ADC-35F30BAC9FFA.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UPDATE

16.06.2020.r

- Wymiana sprężarki klimatyzacji ( wraz z wymiana oleju PAG 100, wymiana elektromagnesu oraz koła pasowego oraz wszystkich uszczelek układu, sprawdzenie szczelności układu azotem @ 15 bar/24h) —> jutro jeśli szczelna nabijam R134A :) 

 

Przebieg: 296887km

- Wymiana oleju wraz z płukanka silnika Liqui Moly Pro - 20min / zmiana z 5W30 na 5W40 Mobil Super 3000 + dokręcenie chlodniczki oleju i wymiana filtra oleju z filtrona na MANN.

Edytowane przez brodziaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UPDATE

17.06.2020.r

- Pełen serwis układu klimatyzacji:

Faza recyklingu 0g

Faza próżni 35 minut

Faza podawania oleju PAG100 - +15g

Faza UV - 0g

Faza Napełniania R134A - 650g

 

—-> podaje jak wściekła, na wylocie przy obiegu zamkniętym 10 stopni. Przy zrzuceniu deski wymienię parownik bo to jedyny element którego jeszcze nie ruszyłem przy A/C. Dodatkowo profilaktycznie przetykany i przedmuchany odpływ klimy.

 

9CE538B1-C60A-4CA5-8D77-457206CA392C.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Starman napisał:

Ile nowa zapalniczka oem?

69zl :) 

@UPDATE

21.06.2020.r

- Wymiana napinacza paska osprzętu + nowa rolka (profilaktycznie)

- Wymiana listwy wtryskowej, regulatora ciśnienia paliwa, wtrysków paliwa x4

 

W najbliższym czasie wpadnie nowa przeplywka i cewka z kablami OEM + nowa przednia szyba z uszczelkami + głośniki przód JBL i tweetery i transmiter Bluetooth BASEUS TS16

:)

Edytowane przez brodziaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UPDATE 

22.06.2020.r

- Wymiana zaworu odpowietrzania baku paliwa (zawór par paliwa), BOSCH.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UPDATE

26.06.2020.r

- Wymiana pompy paliwa na OEM nowa z ASO ( rozwiązany problem z ciężkim odpalaniem rano i po dłuższym postoju ).

- Wymiana przepływomierza na OEM nowy z ASO ( teraz pokazuje poprawne wartości wcześniej na jałowym był 12g/s).

- Wymiana lusterka wstecznego wewnętrznego (stare było wyrobione na mocowaniu i „latało”. 
 

- Wymiana przełącznika świateł przeciwmgielnych przód ( stary nie miał podświetlenia ).

- Montaż transmitera FM BASEUS S-16 Bluetooth. 
 

 

image.jpg

image.jpg
 

 

D65FCD0D-1D74-4AAC-ADB9-CA8DD134CAE2.jpeg

CE437AF3-139E-4751-95EC-68D78F0620B8.jpeg

Edytowane przez brodziaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UPDATE

29.06.2020.r

- Wymiana uszczelki pokrywy zaworów ELRING + uszczelki pod napinacz łańcuszka rozrzadu i półksiężyca. Dodatkowo piaskowanie pokrywy zaworów i wymiana korka wlewu oleju OEM ASO. 

 

Przy okazji zmierzona kompresja na zimnym 

1 gar 13.50 bar

2 gar 13.45 bar

3 gar 13.50 bar

4 gar 13.50 gar

 

Na ciepłym tak samo, próba olejowa nie wykazała zmian w ciśnieniu. Pierścienie zdrowe :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UPDATE

02.07.2020.r

- Montaż oryginalnej osłony pod silnik i skrzynie biegów OEM ASO. Dodatkowe wzmocnienie w miejscu przewodów klimatyzacji z blachy ocynk pomalowanej w czerń 3.5mm oraz zamocowanej nitami.

- Wymiana tylnych tuleji belki zawieszenia tylnego LEMFORDER + Zalanie ich klejem do szyb SIKA w pelni (praktycznie będą na życie samochodu).

Edytowane przez brodziaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UPDATE

04.07.2020.r

 

- Wymiana przedniej czołowej szyby w ASO AUTO Lellek Audi Katowice na oryg

Edytowane przez brodziaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UPDATE

06.07.2020.r

- Wymiana podszybia na niepolamane, nowe spinki, uszczelka zakonserwowana plus nowe dekory szyby ( boczne plastiki OEM ASO ).

- Wymiana czujnika położenia walka na oryg.

- Wymiana przepustnicy BOSCH

- Wymiana pompki spryskiwaczy OEM ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...