Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpowietrzeniem hamulców


Yaaaaz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć panowie, już nie raz to forum ratowało mi tylek po naprawie mojej a4 może i tym razem się uda ? mam taki problem nie daje sobie rady z odpowietrzeniem układu hamulcowego, próbowałem metoda od najdalszego koła jak i najbliższego ale po odpaleniu samochodu jak położę nogę na pedale hamulca zaczyna on wpadać jak przy zapowietrzonych hamulcach. Dodam że regenerowałem tylne i przednie zaciski przez co pewnie zapowietrzylem poważnie cały układ... Macie jakis pomysł co powinienem teraz zrobić? Jedyne czego nie probowalem to rozruszanie pompy ABS przez vcds ... Z góry dzięki za zainteresowanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu napisał to ponad rok temu. Jedynym rozwiązaniem jest praca dwóch osób, jeden pompuje, drugi otpowietrza każdy zacisk tak długo, aż sam płyn będzie leciał. Często ponad litr płynu hamulcowego trzeba dolać przy mocno zapowietrzonym układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez maszyny do wymiany płynu i odpowietrzania układu to średnie rozwiązanie z tym pompowaniem. Należy podpiąć maszynę, podać płyn pod ciśnieniem i odpowietrzać luzując zaworki przy zaciskać. W niektórych modelach dobrze jest także odkręcić zaciski i trzymać je w ręku w taki sposób, by zaworek znajdował się w nawyższej pozycji. Niektóre zaciski są tak skonstruowane, że gdy są zapowietrzone, pęcherz powietrza nie chce z nich wylecieć. Dopiero gdy zaciskiem poruszymy by pęcherz powietrza przesunął się w strone zaworka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko opisałem domowy sposób jak nie ma się odpowiednich narzędzi, które by ten proces usprawniły :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...