Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Piszczenie klocków hamulcowych


?ukasz33EE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem otóż dzisiaj jak jechałem samochodem i zahamowałem to po chwili zaczął się pisk z kół tak jakby klocki nie powróciły na swoje miejsce. Jak delikatnie nacisnąłem na pedał hamulca to nie było słychać i to tak na przemian raz piszczało a raz nie, co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki kiedy zmieniałeś?.Spróbuj od wymiany klocków,tylko kup takie lepsze bo te tanie lubią piszczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłbym jeszcze czy zostały prawidłowo zamontowane (czy nie odwrotnie).

Tutaj masz więcej o tym co miałem na myśli:

http://www.a4-klub.pl/smf/zasady_wymiany_i_docierania_tarcz_hamulcowych_kierunkowosc_klockow_hamulcowych-t30051.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak klocki były nowe lub niedawno wymianiane to smar miedziany jest nieodzownym lekarstwem na piski - smaruje sie powierzchnie prowadzące jak i tył klocka. Ostatecznie jeszcze można delikatnie papierkiem podszlifować powierzchnię cierną klocka.

Jak klocki już na wykończeniu to tylko wymiana na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę to kolega pisze że piszczy po hamowaniu podczas dalszej jazdy więc może sprawdź czy tłoczki wracają , siedzenia klocków i prowadzenia zacisku są czyste :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smar smarem ale jak klocki będą jakiejś marnej firmy lub będą miały fabryczną wadę to będą piszczeć - często się z tym spotykałem

zakładam że na własnym bezpieczeństwie sie nie oszczędza

braciak zakładał tarcze i klocki Lucasa/TRW i przez pierwsze kilkaset km mu piszczało jak cholera potem sie dotarły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...