Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPH-10BT brak reakcji.


octavianus93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem do swojej Audi radio jak w temacie plus oczywiście okablowanie do radia żeby tył grał. Tył to standardowy system nie BOSE. Problem polega na tym że po podłączeniu radia brak jakiej kolwiek reakcji. Radio ciemne. Nic się nie włącza nie reaguje na przyciski ani na włączonym ani na wyłączonym zapłonie. Czy ma ktoś z was owe radio albo wie jak poradzić sobie z problemem? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj jeszcze raz czy dobrze wszystko podłączyłeś, czy bezpiecznika nie wywaliło. Jak radio ciemne to ewidentnie prądu nie dostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Langista napisał:

Przejrzyj jeszcze raz czy dobrze wszystko podłączyłeś, czy bezpiecznika nie wywaliło. Jak radio ciemne to ewidentnie prądu nie dostaje.

Bezpiecznik ok. Orginalne działa po ponownym podłączeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się przejściówkom, któraś musi nie mieć wszystkich pinów i pewnie prąd nie przepływa przez jedną z kostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Langista napisał:

Przyjrzyj się przejściówkom, któraś musi nie mieć wszystkich pinów i pewnie prąd nie przepływa przez jedną z kostek.

Ok sprawdzę to jutro i dam znać. Dodam od razu zdjęcia może coś czego ja nie widzę na pierwszy rzut oka ktoś zobaczy od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda okablowanie od strony auta i od strony przejściówki. Od razu widać że w miejsce gdzie powinno dochodzić zasilanie (czerwony kabel przejściówki) nie ma od strony auta żadnego kabla. Doradzić możecie mi jak to połączyć wszystko żeby działało?

20200626_205303.jpg

20200626_205317.jpg

20200626_205337.jpg

20200626_205340.jpg

20200626_205409.jpg

20200626_205412.jpg

20200626_205419.jpg

20200626_205424.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz do tego radia jakąś rozpiskę tych kostek, co za kable w nich w ogóle są? Bo wygląda to jakbyś dostał kable nie z tego auta..

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Langista napisał:

Masz do tego radia jakąś rozpiskę tych kostek, co za kable w nich w ogóle są? Bo wygląda to jakbyś dostał kable nie z tego auta..

Rozpiski tej przejściówki nie mam. Zakupiłem w sklepie car audio gdzie zawsze kupowałem takie rzeczy nigdy nie było problemu. Nie jest to cun bus typowy bo nie mam sterowania z kierownicy ani takich bajerów. Jest to przejściówka do systemu z wyjściem na tylne glosniki ale nie BOSE bo takiego nie posiadam. Mam zwykle nagłośnienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki model radia,w instalacji do radia jaka jest oryginalnie nie ma czegoś takiego jak +12v po stacyjce. Tutaj jest stale napięcie i can wybudza dane urządzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pila24 napisał:

Napisz jaki model radia,w instalacji do radia jaka jest oryginalnie nie ma czegoś takiego jak +12v po stacyjce. Tutaj jest stale napięcie i can wybudza dane urządzenie. 

Audi Concert II orginalne jakie mam. Nowe które chce wstawić to Pioneer sph10-bt. Na 3 i 4 zdjeciu widac kostkę z auta i z przejściówki. W przejściówce jest czerwony kabel podejrzewam że do zasilania który na drogim końcu znajduje się w tym samym pinie co czerwony od oryginalnej wiązki nowego radia lecz z wiązki auta w to miejsce nie przychodzi żaden kabel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, octavianus93 napisał:

Audi Concert II orginalne jakie mam. Nowe które chce wstawić to Pioneer sph10-bt. Na 3 i 4 zdjeciu widac kostkę z auta i z przejściówki. W przejściówce jest czerwony kabel podejrzewam że do zasilania który na drogim końcu znajduje się w tym samym pinie co czerwony od oryginalnej wiązki nowego radia lecz z wiązki auta w to miejsce nie przychodzi żaden kabel. 

Czerwony kabel wymaga 12v które się pojawi dopiero po włączeniu stacyjki a taki kabel nie występuje w oryginalnej wiązce.

Proponuje pociągnąć takie napięcie z bezpiecznika nr 36. 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pila24 napisał:

Czerwony kabel wymaga 12v które się pojawi dopiero po włączeniu stacyjki a taki kabel nie występuje w oryginalnej wiązce.

Proponuje pociągnąć takie napięcie z bezpiecznika nr 36. 

Jak zrobić No najbezpieczniej? Jakiś przekaźnik czy na krótko zrobić A na kablu do radia zamontować bezpiecznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bezpiecznikem po prostu podłącz. To tylko sygnał wyburzenia. Bezpiecznik na czerwonym masz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...