Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dwie hamownie - dwa różne wykresy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Otóż chodzi głównie o moment obrotowy.

Na pierwszym wykresie max moment to 439 przy 2400 obr. , a na drugim 403 przy 2970 obr.

Porównując obroty to na pierwszym wykresie przy 2000 obr. jest 435NM, a na drugim 385NM (50NM różnicy)

Pomiary były wykonywane w odstępie kilku dni. Pierwszy jest od tunera który montował turbo z CGLC i robił tzw. chipa. Drugi jest robiony na innej hamowni tylko i wyłącznie z ciekawości.

Różnica temperatur to 7 stopni na nie korzyść drugiego pomiaru

Jestem bardzo zdziwiony gdzie się podziało prawie 40NM przez kilka dni

Chyba że któryś pomiar był źle wykonany

Może ktoś ma jakiś pomysł?

20200614_131801.jpg

20200626_152830.jpg

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Możliwe, że wykres tunera u którego robiłeś program jest typowo "pod klienta" żeby cieszył się, że ma duży niut na papierze.  Ewentualnie jakieś rozbieżności między hamownią.

Opublikowano

Podjedz na jeszcze jedną hamownie

Opublikowano

Temperatura zewnętrzna nie ma znaczenia, bo to wszystko jest kompensowane algorytmem. Pojedziesz na następną hamownie i będziesz miał jeszcze inny wynik. Na którejś tam z kolei wynik się powieli.  Hamownie to narzędzia tuningowe, które się reguluje, podaje różne parametry. Każdy inaczej rozpędzi auto podczas pomiaru. Na każdej hamowni masz inny nawiew.... temat rzeka. Ludzie jak lemingi wierzą w te wykresy, które dostają od swoich tunerów, a później różnie bywa i często rzeczywistość weryfikuje kreski, które maja na papierze, bo objeżdża ich słabsze i cięższe auto. Mając dobry telefon można za grosze kupić aplikację, która zmierzy moc z dokładnością do 5%.

Opublikowano
W dniu 16.07.2020 o 21:33, ZebMcCane napisał:

Temperatura zewnętrzna nie ma znaczenia, bo to wszystko jest kompensowane algorytmem. Pojedziesz na następną hamownie i będziesz miał jeszcze inny wynik. Na którejś tam z kolei wynik się powieli.  Hamownie to narzędzia tuningowe, które się reguluje, podaje różne parametry. Każdy inaczej rozpędzi auto podczas pomiaru. Na każdej hamowni masz inny nawiew.... temat rzeka. Ludzie jak lemingi wierzą w te wykresy, które dostają od swoich tunerów, a później różnie bywa i często rzeczywistość weryfikuje kreski, które maja na papierze, bo objeżdża ich słabsze i cięższe auto. Mając dobry telefon można za grosze kupić aplikację, która zmierzy moc z dokładnością do 5%.

:OMG:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.