Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja chłodzi na zimnym, przestaje po rozgrzaniu


Fresh90

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, 
Mam pewien problem z klimatyzacją. Mianowicie, zanim auto się nagrzeje klima chłodzi wrecz mrozi, po jakiejś dłuższej jeździe kiedy fura się zagrzeje, klima przestaje chłodzić (próbowałem cały czas na „LO”) ale niestety jest to samo i powietrze leci takie jakby tylko po recyrkulacji, chłodne ale to nie taki mróz jak wczesniej. Kiedy gaszę auto, odpalam na nowo bez dłuższej przerwy jak odpali się klima to dosłownie na kilka sekund znów czuć powiew mrozu lecz znowu zamienia się to w normalne powietrze. Czy miał ktoś podobny problem? Gdzie szukać przyczyny? Dodam że klima całkiem niedawno była nabijana. Czy przyczyną może być czujnik temperatury płynu chłodzącego?
Pacjent A4 B7 2.0tfsi 200km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź błędy,prawdopodobnie czujnik ciśnienia klimy siada. Wymiana tylko i wyłącznie na oryginał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osuszacz i dławik do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. AWX 1,9. TDI. Wymieniłem dyszę i osuszacz i pomogło na chwile. Pytanie czy kompresor siada czy co ? Przy wymianie dysza była czysta tylko szary nalot, jeździłem z podłączonym laptopem i po tak przy 90km/h spada ciśnienie na kompresorze z 12 bar na 5-6 bar i d*pa. Temperatura za parownikiem też od razu leci z 2,5 na 13 stopni. napięcie na kompresor idzie. Gdy tylko zwolnię lub się zatrzymam klima startuje i słyszę chwilowe syczenie chyba z dyszy rozprężnej. Ktoś sobie poradził z tym problemem ? Sporo osób ma ten problem a rozwiązania żadnego. Byłem u 2 miechaniorów od klimy ale gdybanie i wymiana kompresorów nowych części to nie rozwiązanie.. 

Z ciekawości zmieniałem kodowanie klimatronika chyba z grupy 3 (nie pamiętam) żeby klima ignorowała sygnały z ECU i działała na pełnej qurwie ale nic to nie dało. 

HELP :wallbash:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2020 o 21:05, Fresh90 napisał:

Panowie, 
Mam pewien problem z klimatyzacją. Mianowicie, zanim auto się nagrzeje klima chłodzi wrecz mrozi, po jakiejś dłuższej jeździe kiedy fura się zagrzeje, klima przestaje chłodzić (próbowałem cały czas na „LO”) ale niestety jest to samo i powietrze leci takie jakby tylko po recyrkulacji, chłodne ale to nie taki mróz jak wczesniej. Kiedy gaszę auto, odpalam na nowo bez dłuższej przerwy jak odpali się klima to dosłownie na kilka sekund znów czuć powiew mrozu lecz znowu zamienia się to w normalne powietrze. Czy miał ktoś podobny problem? Gdzie szukać przyczyny? Dodam że klima całkiem niedawno była nabijana. Czy przyczyną może być czujnik temperatury płynu chłodzącego?
Pacjent A4 B7 2.0tfsi 200km

Sprawdź czy wentylator od chłodnicy klimatyzacji się załącza, miałem podobnie, że na zimnym i podczas jazdy klima chłodziła, a po rozgrzaniu, a szczególnie na postoju nie chłodziła, bo nie działał wentylator przy chłodnicy. Podczas jazdy jak nie było dużych upałów i wiatr schładzał chłodniczkę było ok, a po zatrzymaniu po chwili się klima wyłączała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...