Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 - Kontrolka Airbag po 10 minutach jazdy


shimano105

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :P,

Tak jak w tytule, po okołu 10 minutach jazdy zapala sie kontrolka od poduszek. Czytałem wątki na tym forum i innych i wiem, że trzeba zakodować vin. Niestety w moim przypadku nie udaje się to, w vcds wchodze w poduszki, następnie adaptacja, kanał 81, wprowadzam wartość 02905 i od razu wyskakuje error. Probowałem zmienic kodowanie ze standardowego na inne i ciągle to samo. Jak wejdę w kanał 81, to mam napisane Bus Not OK. To samo w module centralnej elektryki 09, nie ma tam vinu (a chyba powinien być?), tam po wejściu w kanał 81, wpisaniu 46992 tam próbuje zapisać, ale na koniec i wyskakuje bus not ok. Po wejściu tutaj w kanał 81 pokazuje - PIN?. Wydaje mi się, że może być problem przez licznik, był zmieniany może ? Proszę o pomoc. Pozdrawiam :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklej cały autoscan z vcdsa z Twojego auta ze wszystkimi błędami i sterownikami, będzie jaśniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś sterownik airbag? Nie opisałeś czy problem powstał po jakimś zdarzeniu itd. 

Moja szklana kula podpowiada iż wymieniłeś sterownik airbag po dzwonie gdzie poduchy/napinacze strzeliły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wymieniałem, poprzedni właściciel nic o tym wspominał, ale nie wiadomo jak bylo naprawdę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, shimano105 napisał:

Ja nie wymieniałem, poprzedni właściciel nic o tym wspominał, ale nie wiadomo jak bylo naprawdę :(

Masz błąd 

01366 -  Opened Due to Crash Signal

            35-00 -   -

Błąd ten to informacja o awaryjnym odryglowaniu zamków drzwi po sygnale z modułu airbag. Czyli po dzwonie. Jest też możliwość wygenerowania takiego błędu samemu bawiąc się vcds i testując moduł komfortu. Ale 99,9% użytkowników aut tego nie robi więc szklana kula zakłada że był dzwon i wymiana poduch/sterownika airbag.

Studio_20200721_183808.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jestem w tym 0.01% :D Bawiłem sie trochę, ale z ryglowaniem drzwi to ustawiałem, żeby zamykały sie po przekroczeniu 15km/h. Teraz nie ma tego błędu, ale bardzo długo sie pojawiał błąd 01794-nieprawidłowy numer obudowy modułu sterowania. Jak wchodzę w airbag na vcds to nie ma tam vinu, a powinien być(chyba?) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, shimano105 napisał:

To jestem w tym 0.01% :D Bawiłem sie trochę, ale z ryglowaniem drzwi to ustawiałem, żeby zamykały sie po przekroczeniu 15km/h. Teraz nie ma tego błędu, ale bardzo długo sie pojawiał błąd 01794-nieprawidłowy numer obudowy modułu sterowania. Jak wchodzę w airbag na vcds to nie ma tam vinu, a powinien być(chyba?) 

Jaką wartość  masz w liczniku w adaptacji kanał 60?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1045, zmieniłem na 1029, bo wydawało mi się to logiczne, tylko nie wiem co dalej :/

Edytowane przez shimano105
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shimano105 napisał:

1045, zmieniłem na 1029, bo wydawało mi się to logiczne, tylko nie wiem co dalej :/

Ma być 1045,zmieniając wartość na 1029 usuwasz airbaga z kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usune airbaga, ale kontrolka pewnie dalej będzie sie pojawiać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...