Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie bluetooth


predator1

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączenie bluetooth panowie Mam pytanie Mam moduł bluetooth to zaraz dołączę zdjęcie O ile dobrze się domyślam to jest moduł od Seata ale to jest grupa wag i mam pytanie czy ktoś jest w stanie pomóc mi w podłączeniu tego do Audi A4 B6 na wiązkach są przyklejone naklejki ale na czterech przewodach ich nie ma I o to właśnie mi chodzi Czy ktoś orientuję się gdzie je trzeba podłączyć15956703423806968488769585877200.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu mam trzy przewody nieopisane i nie wiem gdzie je podłączyć jeden jest żółty drugi jasnozielony i trzeci brązowo niebieski

15956705090233815621706274177235.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwa pytania plus trzeba podłączyć przy kostce radia Zgadza się? Radio mam rns-e jeszcze jedno pytanie Potrzebuję kupić głośnik do tego Blue to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w b6 nie zadziała, inna komunikacja jest, ten się nadaje do skody octavia, seata leona, altei, toledo

mikrofon do niego jest taki 3B0035711B

chcesz to się baw, może coś zagada ale wątpię.

bt seat.pdf

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że audi jest w grupie vag to jednak elektronicznie nie jest tak zunifikowane jak pozostałe marki z grupy. Moduły i wiązki różnią się. Ten moduł komunikuje się poprzez gateway którego nie ma w b6(lista instalacyjna jest w b6 w liczniku). Możesz próbować ale skutek będzie niewiadomą.

Rozpiska ze schematu od @MaTeo85 jest zgodna z  modułami 8P0

Pin 1 - zasilanie +12V

Pin 2 - masa -12V

Pin 8  - tel + (do radia)

Pin 9 - tel - (do radia)

Pin 11 - mic +

Pin 12 - mic -

Pin 16  - mute

Pin 17 - can H

Pin 18 - can L

Brakuje diagnozy linii K ale masz już to opisane na przewodach(zapewne pin 15).

Na schemacie nie występuje linia K bo diagnoza tam idzie poprzez can. Ciekawe jak z kodowaniem tego modułu,może vcds podpowie coś.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być to samo elektronicznie ale soft w module może nie pozwolić na diagnozę przez linię K jak i ramki CAN mogą być nie zrozumiałe przez resztę modułów (licznik, kierownica, przyciski MF). Jak pisałem nie sądzę żeby to działało, ale jak nie sprawdzisz to nie będziesz wiedział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MaTeo85 napisał:

może być to samo elektronicznie ale soft w module może nie pozwolić na diagnozę przez linię K jak i ramki CAN mogą być nie zrozumiałe przez resztę modułów (licznik, kierownica, przyciski MF). Jak pisałem nie sądzę żeby to działało, ale jak nie sprawdzisz to nie będziesz wiedział :)

Ja to wiem,kolega jeszcze nie :) aczkolwiek  gdybym miał ten moduł to zrobił bym eksperyment celem sprawdzenia.

Sam gateway obsługuje kilka różnych linii can i sam sprawdzałem iż moduł BT (8P0) gatek jedynie na linii infotaiment widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę informacji od was do mnie spłynęło Dzięki Sugerowałem się właśnie tym że Seat Volkswagen Audi należą do grupy VAG i teoretycznie czytając gdzieś na forach powinno to zadziałać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję Może jutro to podłączyć i zobaczymy teoretycznie nic złego raczej nie powinno się stać co najwyżej nie będzie działał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując zalecali byście jednak dokupić moduł bluetooth oryginalny od Audi z jaką końcówką miałbym kupić bo są różne chodzi mi po numerze jest zawsze literka z jaką literką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pila24 napisał:

Mimo że audi jest w grupie vag to jednak elektronicznie nie jest tak zunifikowane jak pozostałe marki z grupy. Moduły i wiązki różnią się. Ten moduł komunikuje się poprzez gateway którego nie ma w b6(lista instalacyjna jest w b6 w liczniku). Możesz próbować ale skutek będzie niewiadomą.

Rozpiska ze schematu od @MaTeo85 jest zgodna z  modułami 8P0

Pin 1 - zasilanie +12V

Pin 2 - masa -12V

Pin 8  - tel + (do radia)

Pin 9 - tel - (do radia)

Pin 11 - mic +

Pin 12 - mic -

Pin 16  - mute

Pin 17 - can H

Pin 18 - can L

Brakuje diagnozy linii K ale masz już to opisane na przewodach(zapewne pin 15).

Na schemacie nie występuje linia K bo diagnoza tam idzie poprzez can. Ciekawe jak z kodowaniem tego modułu,może vcds podpowie coś.

Napisałeś to że schemacie nie występuje linia K a na wiązce którą mam jest przyklejona karteczka na przewodzie że ma być podłączona właśnie do lini k szczerze zgłupiałem już

Edytowane przez predator1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, predator1 napisał:

Napisałeś to że schemacie nie występuje linia K a na wiązce którą mam jest przyklejona karteczka na przewodzie że ma być podłączona właśnie do lini k szczerze zgłupiałem już

 

Godzinę temu, pila24 napisał:

Mimo że audi jest w grupie vag to jednak elektronicznie nie jest tak zunifikowane jak pozostałe marki z grupy. Moduły i wiązki różnią się. Ten moduł komunikuje się poprzez gateway którego nie ma w b6(lista instalacyjna jest w b6 w liczniku). Możesz próbować ale skutek będzie niewiadomą.

Rozpiska ze schematu od @MaTeo85 jest zgodna z  modułami 8P0

Pin 1 - zasilanie +12V

Pin 2 - masa -12V

Pin 8  - tel + (do radia)

Pin 9 - tel - (do radia)

Pin 11 - mic +

Pin 12 - mic -

Pin 16  - mute

Pin 17 - can H

Pin 18 - can L

Brakuje diagnozy linii K ale masz już to opisane na przewodach(zapewne pin 15).

Na schemacie nie występuje linia K bo diagnoza tam idzie poprzez can. Ciekawe jak z kodowaniem tego modułu,może vcds podpowie coś.

Dzięki kolego za ten schemacik Tylko wiesz co jest mały problem bo to mi wysłałeś spine które są jakie jak zauważyłeś Nie mam kostki żeby wiedzieć w kostce który PIN Gdzie jest kostka jest obcięta i teraz muszę te trzy kable które są bez karteczki znaleźć które to są i podpiąć pod instalację radia u siebie

20200725_113238.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, predator1 napisał:

A tu mam trzy przewody nieopisane i nie wiem gdzie je podłączyć jeden jest żółty drugi jasnozielony i trzeci brązowo niebieski

15956705090233815621706274177235.jpg

O te trzy kable właśnie mi chodzi nie ma karteczek i nie wiem czy to jest plus mikrofon minus mikrofon na przykład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I poza tym w twoim opisie jest 10 przewodów a w instalacji Bluetooth którą ja mam jest 8 przewodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jak napisałem O ile z tamtymi nie będzie żadnego problemu żeby je podpiąć bo na radiu jest schemat jakie przewody w kostce są jakie problem tylko polega na tym że nie wiem co to za trzy kable są które są wyżej na zdjęciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, predator1 napisał:

I tak jak napisałem O ile z tamtymi nie będzie żadnego problemu żeby je podpiąć bo na radiu jest schemat jakie przewody w kostce są jakie problem tylko polega na tym że nie wiem co to za trzy kable są które są wyżej na zdjęciu

Miernik w rękę,otwierasz kostkę i sprawdzasz który przewód jaki ma kolor. Następnie opisz pozostałe przewody według rozpiski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry koledzy że wam tak truję Ale jestem laikiem jeżeli chodzi o elektrykę dzisiaj walczyłem z Radiem rns-e i z multifunkcją i fisem bo nie działało to w ogóle teraz już działa Nie działa tylko przycisk Mode ale z tego co wyczytałem musi zadziała tylko w przypadku zamontowania Bluetooth w instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miernik w rękę Tak jak napisałem wyżej wyżej żebym wiedział dokładnie o co chodzi to bym to znalazł dlatego pytam was chłopaki o radę bo tak jak powiedziałem jestem laikiem i to co mam opisane to z opisem na radiu sobie podłączę a miernik w moim przypadku nic mi nie pomoże niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś kto miernik miał w ręku i wie o co kaman to żaden problem No dla mnie to jest ciemna magia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...