Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wypadanie zapłonu tylko na zimnym, wolno schodzi z ssania.


OskarXXX

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ? 

Mam problem z moim avj. 

Wypadanie zaplonu jednego cylindra na zimym silniku. Nie wiem czy to ma związek ale zaczel osie od peknietej złączki elastycznej i poluzowanych śrub kolektora wydechowego. Dodatkowo zauważyłem dużo wolniejsze schodzenie z ssania. Jeśli odpale poczekam do zejścia z ssania i ruszam przez chwilę wypada zapłon, cały się trzęsie wajcha od biegów lata przód tył. Jeżeli odpale poczekam aż złapie temperaturę (powiedzmy 75stopni zegarów) nie ważne czy dam lpg czy zostanie na bp wszystko jest w porządku nic się nie dzieje. Pompa paliwa zmieniona, świece, cewki zamienione miejscami, wtryski bp przełożone, zaworek odmy sprawny trójnik i kolanko wymienione, dv sprawny. Czekam na ezektor bo mam wrażenie że nie pracuje prawidłowo i na filt paliwa ori (aktualnie knecht) ciśnienie na cylindrach zostanie zmierzone jak wymiana tych rzeczy nie pomoże. Kto ma jeszcze jakieś pomysły? Błędy na vagu są od wypadania, małej sprawności kata i coś od tego czujnika w termostacie. Mój mechanik twierdzi że może się mapy rozjechaly w co mało wierzę. 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko drugi. Jak chwile pochodzi wszystko mija ma moc nie szarpie śmiga aż miło. Jeszcze jest jedna rzecz, czasem na bp jak daje w gaz(nawet na rozgrzanym) to jest chwila takiego muła że lekko przyśpiesza i nagle moc wraca i leci na lpg tego nie ma. Głowice zostawiam na koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Głowica , sprawdź na obecnosc co2 w płynie chłodniczym. Te głowice najczęściej pękają pomiędzy zaworami wydechowymi właśnie na 2 cylindrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Długo jeździ na gazie? Może uboga mieszanka przyczyniła się do destrukcji głowicy. Możesz porobić logi ale w kwestii wypadania wątpię czy coś pomoże, no chyba że będzie widać duże spalanie stukowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam w którym roku była założona, ja jeżdżę już 3lata na niej. Logi były robione z oceny wyszło że przelewa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...