Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6]xenony?


stefek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy warto zainwestować w popularne ostatnio zestawy HID xenon

czy lepiej kupić dobre żaróki halogenowe?

:a4fan:

Komentarz dodany przez: wojtas-audi: 27-03-2007, 22:32

Nazywaj porzadnie tematy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coraz wiecej spotyka sie aut z takimi zabawkami ale nie bede sie wypowiadal czy to gra warta swieczki bo nie znam zadnych opini na ten temat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy warto zainwestować w popularne ostatnio zestawy HID xenon

czy lepiej kupić dobre żaróki halogenowe?

Widze ze masz ten sam problem co i Ja..... sam sie zastanawiam i chyba załoze ten zestaw HID na zarówke H7 bo innego wyjscia nie widzę do siebie. Myslałem ze załoze bixenonki no ale niestety nie bedzie regulacji wysokosci lampy no chyba że ktos wie jak to zrobić i czy silniczek da sie przełożyć ( z zwykłej lampy do bixenona ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze was zmartwic ale sam silniczek nie wystarczy.

podstawowe elementy jakie są obowiazkowe przed instalacją to spryskiwacze oraz stabilizatory. bez tego kazdy wypadek moze byc z Twojej winy. Wiele było o tym pisane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z toba Ulti.

Xenony to nie zabawka, jak masz znajomego to wymontujcie bezpiecznik od pozycjonometra i w tedy zobaczysz dostajesz tak po galkach ze nawet po minucie masz je przed oczami.

Do xenkow potrzebny jest pozycjonometr (czujnik badania ustawienia zawieszenia wzgledem auta), jeden jest w przedbim zawiasie a drugi z tylu, uzadzonko to przypomina troche zwykły potencjometr zasada działania tesz podobna - to odnich zalezy jak ustawiaja sie swiatla wzgledem jezdni.

A co do Zestawu HID no cusz opinie sa bardzo zruznicowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił całe lampy xenonowe. Co to za xenon w H7 ?? Jestem zarejestrowany na forum Opla Omegi i wierzcie mi, że użytkowników jest znacznie więcej niż na forum A4. Wniosek taki, że znaczna część chłopaków zmienia lampy na xenonowe mimo braku spryków i samopoziomowania lamp. Jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś miał z tym problemy... Natomiast jeśli już ktoś ma fabrycznie poziomice, to w kilkuletnim autku bardzo często owa poziomica nie działa. Jest delikatna i przeważnie z tworzywa sztucznego. Zawsze można udać, że takie autko kupiłem, a skąd mam wiedzieć, że to jest jakiś xenon... Jak przegląd zrobią to nie ma się co martwić. Popatrzcie ilu cyklopów jeździ na zwykłych lampach i jakoś ich nie karzą. Przerobione angliki, tylko lampy nie zmienione. Albo kupione lampy od anglików (bo tanie) i zamontowane...

Kiedyś robiono autka na xenonach i nie było sprysków w serii.

Oczywiście nie namawiam, ale ja bym zmienił całe lampy.

Przetwornice podłączone pod H7 to dopiero oślepienie...

Jeszcze jedno... Regulacja ręczna powinna działać na starych silniczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przetwornice podłączone pod H7 ?? Masz zestaw H7 xenon, w którym mocowanie żarnika ksenonowego jest dokładnie takie samo jak w żarówce H7. Wszystko działa dokładnie tak samo jak w zwykłej H7. Mam obecnie taki zestaw u siebie, odcięcie światła jest idealne, regulacja działa, dywan światła jest również równomierny.

rezanie bixenonów z regulacją wysokości właśnie jest w trakcie... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak coś to ja mam na sprzedaż oryginalne przetwornice do xenonów..z żarówkami..+ lampy do spolerowania...PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez stabilizacji i spryskiwaczy to Xeony lub BiXeony są udręką dla innych kierowców jak sie komuś kiedys dostało to wie o czym mówie.

Więc jeśli juz montwać to jest to masa zmian niestety ja miałem to szczęście ze miałem orginalnie ząłożone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez stabilizacji i spryskiwaczy to Xeony lub BiXeony są udręką dla innych kierowców jak sie komuś kiedys dostało to wie o czym mówie.

Więc jeśli juz montwać to jest to masa zmian niestety ja miałem to szczęście ze miałem orginalnie ząłożone.

Myslisz ze inni sie tym przejmuja ? Jednemu to przeszkadza drugiemu nie. A ladowac niewiadomo ile kasy w orginalny zestaw ksenonowy to bezsens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez soczewek tez moze byc xenon :wink:

Według mnie nie bardzo... Raz, że kijowo to wygląda. Dwa, efekt nie będzie taki jak na soczewce.

Adamooo jak możesz to wyślij mi fotki tych lampek na maila... (jest w profilu) i podaj cenę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie bardzo... Raz, że kijowo to wygląda. Dwa, efekt nie będzie taki jak na soczewce.

No to juz jest kwestia finansowa i gustu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nie wiem jak te przetwornice z zestawów hid się spisują ale palniki przerabiane na gniazda h1 h4 h7 to totalna lipa miałem takie w bmw i co 2 miesiące trzeba było wymieniać jeden albo drugi naprawde nie polecam obecnie mam ori valeo na xenonie przetwornice hella 3 i jest ok bez poziomowania i spryskiwaczy miałem pare kontroli panów z lotnej i wszystko ok więc lepiej troche dołożyć i zainwestować w ori pozdrawiam dodge-72 :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam xenony HID 6000K , swiecą super i jestem naprawde zadowolony. Jedyny problem który miałem to awaria jednej przetwornicy (czasami nie zapalała xenona) ale gość w ramach gwarancji mi przysłał drugą. Myślę żę są warte polecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam xenony HID 6000K , swiecą super i jestem naprawde zadowolony. Jedyny problem który miałem to awaria jednej przetwornicy (czasami nie zapalała xenona) ale gość w ramach gwarancji mi przysłał drugą. Myślę żę są warte polecenia

A mozesz powiedziec skad je kupowales? I czy nie ma problemu z wymiana zarnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem na allegro u plaskura1, jak pisałem wcześniej , popsuła mi się przetwornica ale gość mi za free przysłał drugą. Dostajesz przy zakupię podpitą gwarancję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...