Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana ksenon na led


Szymoon1999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Aktualnie posiadam lampy, w których za światła mijania odpowiada ksenon d1s, chciałem zamienić żarówki na led. Jak to dokładnie wygląda co trzeba zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to dokładnie tak, że jest to nie legalne i stracisz homolgacje i możesz sie z przeglądem pożegnać. O wynikających z jazdy bez ważnej homologacji konsekwencjach prawnych nie wspomnę. 

Od strony technichnej wygląda to tak że po pierwsze jak je tam do tych lamp wsadzisz bedziesz oślepiał innych uszestników ruchu bo emitowane światło przez łuk elektryczny w ksenonach musi znajdować się dokładnie w pewnym położeniu odpowiednim dla tej lampy (soczweki i odbłyśnika) . Te (w 95% chinole) mają te chipy led w różnych odległościać zamontowane, małe odchylenie spowoduje wysłanie wiązki światła wszedzie ale nie tam gdzie powinno.

Po drugie jasność tych ledów nie dorówna d1s, a w b6, które słyną z wypalająchych sie odbłyśników już w ogóle ciemność nastąpi.

Po trzecie te ledy mają na końcu radiatory z wiatraczkami do ich chłodzenia przez co zwiekszone sa ich gabaryty zewnętrzne, co uniemożliwi zamknięcie otworu serwisowego lampy dekielkiem, by nie dostawał sieętam brud i wilgoć. Jazda bez dekielka to kwestia czasu do wymiany na nowe lampy. 

Po czwarte bedzie na FISie wywalało błąd spalonych żarówek.

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Wiem, że są bez homologacji, jednak widziałem, że da się je ustawić tak, aby nikogo nie ślepić. Szukam rozwiązania, poprzedni właściciel wstawił reflektory ksenonowe, a nie ma ani spryskiwaczy, ani poziomowania, i cały czas problem jest z tym, że jedna lampa gaśnie po chwili się oświeca i tak w kółko. Szukam czegoś co da mi jak najlepsze oświetlenie, masz może jakiś dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szymoon1999 napisał:

Dzięki za odpowiedź. Wiem, że są bez homologacji, jednak widziałem, że da się je ustawić tak, aby nikogo nie ślepić. Szukam rozwiązania, poprzedni właściciel wstawił reflektory ksenonowe, a nie ma ani spryskiwaczy, ani poziomowania, i cały czas problem jest z tym, że jedna lampa gaśnie po chwili się oświeca i tak w kółko. Szukam czegoś co da mi jak najlepsze oświetlenie, masz może jakiś dobry pomysł?

Pogadaj z Kamilem VAG zrobi Ci biksenony na nowych soczewkach i stanie się jasność. Dokupisz resztę gratów , tj spryski i samopoziom i bedziesz  dopiero widział w nocy. Bedzie trochę zachodu ale warto. :guma:

Powrót do halogenów to krok w tył i nic już nie bedziesz widział.  /Back in Black :naughty:/

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krok w tył to jest to co założyciel tematu zamierza zrobić, mianowicie wsadzenie tych chinoli w klosze z d1s, czyli dowód rejestracyjny do zabrania. Z tego co wynika z jego tekstu nie zamierza doprowadzić tego do stanu używalności technicznej ze wszystkimi do tego należącymi elementami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Muskel1 napisał:

Krok w tył to jest to co założyciel tematu zamierza zrobić, mianowicie wsadzenie tych chinoli w klosze z d1s, czyli dowód rejestracyjny do zabrania. Z tego co wynika z jego tekstu nie zamierza doprowadzić tego do stanu używalności technicznej ze wszystkimi do tego należącymi elementami.

Z tego co napisał raczej wynika że poprzedni właściciel to zrobił , a jak włoży H7 to przestanie oślepiać ale nic nie bedzie widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poprzedni właściciel wstawił lampy xenonowe a on chce "ulepszyć" chinolami a nie doprowadzić xenony do ładu. Sa 2 legalne opcje, pierwsza tania (powrót do halogenów), druga droga doposażenie tych lamp w samopoziom i spryski oraz nowe odbłyśniki. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dekiel 13 napisał:

Z tego co napisał raczej wynika że poprzedni właściciel to zrobił 

Czytanie i zrozumienie tekstów nie sprawia mi kłopotu od pierwszych klas szkoły podstawowej:wink:

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...