Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pedał sprzęgła nie odbija


gabrielb1

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego, że wymieniałem sprzęgło (tarcza, docisk, łożysko). Sprzęgło był wymieniane z powodu pęknięcia docisku i tarcia o obudowę skrzyni (patrz zdjęcia) poza tym działało idealnie. Na drugi dzień po wymianie, rano pedał sprzęgła leżał na podłodze, podniosłem go ręką, parę razy wcisnąłem i pościłem pedał sprzęgła co pozwoliło mi na włączanie biegów (wszystko na wyłączonym silniku). Od razu pojechałem do mechanika, który wymieniał sprzęgło i on odpowietrzył mi układ. Sprzęgło zaczęło pracować normalnie. Na drugi dzień rano na włączonym silniku wcisnąłem kilkakrotnie i puściłem pedał sprzęgła i zauważyłem, że odbija on na "dwa razy", idzie do połowy potem na ułamek sekundy się zatrzymuje i wraca do góry z głośnym dźwiękiem, a czasami nie wraca do położenia pierwotnego (patrz film). Znowu mechanik, odpowietrzanie i niby było ok przez kilka dni. Przy uruchomionym silniku sprzęgło działało ok jak przed wymianą, pedał też płynnie chodzi w całym zakresie (szczególnie podczas jazdy miejskiej), ale teraz przy tych dużych upałach (wiążę to z upałami ale nie jestem tego pewny) zauważyłem takie objawy: jadę przez dłuższy czas na 6 biegu (trasa ekspresowa, dystans ok. 50 km bez redukcji) i w momencie kiedy potrzebuję zredukować bieg  wciskam sprzęgło i nie mogę zrobić redukcji, muszę ze dwa, trzy razy wcisnąć sprzęgło i wraca ono do pełnej sprawności. Układ był już 3 razy odpowietrzany, po każdym odpowietrzeniu jest przez jakiś czas lepiej ale ewidentnie układ jest nieszczelny, zasysa powietrze (płyn nie wycieka, stan jest cały czas taki sam). Podpowiedzcie od czego zacząć diagnozę. Mechanik podejrzewa pompę, czy można ją jakoś sprawdzić czy jest szczelna. Będę wdzięczny za pomoc.

SAVE_20200622_195119.jpg

SAVE_20200622_194108.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...