Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pobór prądu na postoju.


spedero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po tygodniu stania auta padł mi akumulator. Napięcie na nim spadło aż do 4V. Naładowałem akumulator i zabrałem się za pomiar prądu spoczynkowego. Miernik po pół godzinie pokazał pobór 0,41A. Jest to zdecydowanie za dużo i dlatego trafiło akumulator. Szukając elementu, który pobiera prąd wziąłem się najpierw za wyciąganie bezpieczników z prawej strony w bagażniku. Wyciągnąłem ten bezpiecznik 30A i coś cyknęło jakby jakiś przekaźnik się rozłączył z lewej strony bagażnika i pobór prądu spadł do 0,01A i tak powinno być. Z lewej strony jest chyba wzmacniacz, przynajmniej tak to wygląda a jego "żeberka" są cały czas lekko ciepłe, tak jakby cały czas pracował. Prąd ten też spada do 0,01A jak zostawię bezpiecznik a wyciągnę całą taką dość dużą wtyczkę z tego wzmacniacza. Jak wyjmę bezpiecznik czy odepne wtyczkę to nie działa mi w ogóle radio w samochodzie. Czy to radio pobiera taki prąd, nawigacja czy coś innego? To tak jakby radio po zamknięciu auta w ogóle sie nie usypiało. Ktoś wie jak temu zaradzić?

20200816_133508.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz wzmacniacz to chyba tez bose.

Radio to jedno a nad nim masz wzmak, pdeslij zdjecie.

Najprostrze co mozesz zrobic to reset MMI.

Mozna tez wgrac nowe Firmware jesli go jeszcze nie masz.

jakbys mail wzmaka na podmiane tez mozna by bylo wykluczyc czy to on nie idzie w standby

Edytowane przez januszm41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam bose tylko zwykłe nagłośnienie. Twierdzę że to wzmacniacz bo wyglądem to przypomina. Posiada radiator na całej powierzchni. Reset MMI chyba nic nie da bo i tak wyciągałem akumulator więc reset automatycznie został zrobiony. Tak przynajmniej mi się wydaje. Wzmacniacz na podmiankę mogę kupić bo nie są drogie ale co z ochroną komponentu? A firmware można wgrać jakoś samemu? Skąd je wziąć? Zdjęcia obecnie nie mogę zrobić bo auto stoi w garażu a ja jestem poza domem. Mam zwykłe MMI 2G Low Basic. Pod wyświetlaczem zbajduje się zmieniarka Cd Charge a pod nią klima. Sterowanie radiem mam koło lewarka zmiany biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B8 nie było Bose tylko B&O. Jeżeli masz B&O to masz też maskownice na głośnikach B&O. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sformułuje to pytanie inaczej. W którym miejscu jest ta puszka z bezpiecznikami? 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłeś w rozpisce czy jeszcze jakieś inne urządzenia oprócz wzmaka na tym bezpieczniku wiszą?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować pare razy tą kostkę wzmacniacza wpiąć i wypiąć. Może kontakty były zaśniedziałe lub nie była poprawnie wpięta co prowadziło do łączenia i przerywania kontaktu i wzbudzało cały czas wzmacniacz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa bez kostki bo one sa wszystkie ze sobą jakby szeregowo podłączone za pomocą kabli oraz światłowodu.  Jak jedno siądzie nie podaje dalej. Ty wypiąłeś wtyczkę i przerwałeś (krąg)obwód. Podłączałeś komputer czy jakieś błédy sa zapisane?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pokazało o ile dobrze pamiętam coś z optyczną magistralą czy jakoś tak. Nie pamiętam dokładnie a nie zrobiłem żadnego zrzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wypnij i wepnij parę razy wszytkie wtyczki z tego wzmaka i wepnij na nowo.

Jedna wtyczka to światłowód. Możesz go delikatnie wacikiem i isopropanonem przeczyścić i w gniazdo w którym siedzi popatrzyć czy jakiś paproch tam nie siedzi ewentualnie przedmuchać. Jak wiązka światła z tego światłowodu bedzie zakłócona może właśnie taki błąd wywalać. Popatrz czy ten kabel światłowodowy nie jest gdzieś złamany lub wygięty. On nie może być załamywany. Podłącz komputer, skasuj błędy (bo po wypięciu się pojawią) i zrób autoscan. Później odczekaj do uśpienia sterowników i zmierz pobór prądu. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po czyszczeniu wtyczki i kabla od światłowodu. Muszę powiedzieć, że chyba pomogło. Teraz bez wyciągania bezpieznika slyszę jak coś cyka w tym pseudo wzmacniaczu i go rozłącza. Mierzę prąd już pół godziny i pokazuje 0,01A a momentami 0,00A. Oby to pomogło. Zobaczę po nocy. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...