Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4b5 1.8- czy jest sens tuningowac?


Landyrna2k20

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy mam pytanie, mianowicie czy ktoś z Was tuningowal Audi w silniku 1.8 (nie 1.8t) ? Czy jest sens to robić, ile HP może z tego silnika wyciągnąć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, R4xx napisał:

Kup 1.8T. Szybciej, łatwiej i taniej. 

Właśnie na posiadaniu jestem avanta o silniku 1.8 i zastanawiam się czy jest sens robic coś z nim. Najlepiej coś koło 200 hp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, szybciej i łatwiej będzie zrobić coś z 1.8T. Chyba, że już masz mocno doinwestowany samochód bądź jest to bardzo fajny egzemplarz.

Warto przeczytać:

https://a4-klub.pl/topic/223244-18-avv-do%C5%82o%C5%BCenie-turbo/

Edytowane przez R4xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ciekawego i wyjątkowego w tym aucie nie ma. Po prostu postanowiłem że zacznę robić coś "swojego" Samemu. Na początku i tak w planach jest ogarnięcie go wizualne - jakiś pakiet stylistyczne, pomalowane /oklejenie itp a potem dopiero chciałem pobawić się się coś z większą mocą. Defakto dla mnie nie jest ważne aby auto miało więcej mocy ale jeżeli jest możliwość aby abo do kręcić go do 200 bez przekladki silnika to bym też porobił to :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Landyrna2k20 napisał:

Nic ciekawego i wyjątkowego w tym aucie nie ma. 

Kup dobrą bazę z 1.8T. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolnossaka da się podkręcić ale koszty kosmos trzeba by zacząć od przebudowy całego słupka głowicy itp i zakręcić ten silnik bardzo wysoko jak hondy co najmniej do 8500rpm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hopek03 napisał:

wolnossaka da się podkręcić ale koszty kosmos trzeba by zacząć od przebudowy całego słupka głowicy itp i zakręcić ten silnik bardzo wysoko jak hondy co najmniej do 8500rpm

8500 rpm i R.I.P super porada.

Wolnossące tylko dokładka albo turbo albo kompressora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego spokojnie się da zakręcić wolnosaka do 8500 rpm po modyfikacjach silnika wiadomo na seri się rozpadnie ale kucizna sprężynki twardsze zawory na przykład supertecha mechaniczne regulatory zaworów itp i nie mówcie że się nie da tylko koszty nie są adekwatne do przyrostów

oto przykład kręci do ponad 8700 i ma ponad 300 km z wolnossaka 1.8

Edytowane przez hopek03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2020 o 18:05, Landyrna2k20 napisał:

Właśnie na posiadaniu jestem avanta o silniku 1.8 i zastanawiam się czy jest sens robic coś z nim. Najlepiej coś koło 200 hp

200 HP!!! 

O czym tu dyskutować. Jaka kucizna? Jakie dokładki? Włoży /kupi 1.8T, kilka niedrogich modów i ma wymarzone 200 kuca a pewnie i lepiej. 

13 godzin temu, Landyrna2k20 napisał:

Panowie a jaki jest +/- koszt przekladki silnika? Bo samemu tego napewno nie ogarne :D

Buda w obecnym wozie jest tak dobra, że warto się bawić? Nie lepiej kupić gotowca? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...