Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyłączenie świateł po wyjęciu kluczyka?


Vallhalen

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie, nie sądziłem, że to może być problem ale jeśli coś uwiera to można próbować rozwiązywać.

W "Elce" którą jeździłem było tak, że jak manetkę świateł raz ustawiłeś, to mogłeś wyjąć kluczyk, światła gasły a jak włożyłeś kluczyk to znów się zapalały - to jest dobre bo nie trzeba było "pamiętać" o włączeniu świateł. 

Czy da się taką modyfikację wprowadzić w moim dziadku Edku ?;) Ktoś może wie gdzie szukać wskazówek? 

Zdaję sobie sprawę, że jest brzęczyk ale on przypomina tylko o wyłączaniu, a jak się gdzieś człowiek śpieszy to potrafi zapomnieć o ponownym włączeniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fazii napisał:

Dajesz przekaźnik do świateł sterowany plusem po zapłonie i tyle

Istnieje jakiś gotowy element od tego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Fazii napisał:

Dajesz przekaźnik do świateł sterowany plusem po zapłonie i tyle

Rozumiem że przekaźnik dam przed bezpiecznikiem od świateł i zadziała tak jak myślę nie? Jest ci wiadomo który to bezpiecznik? Jeśli nie wiesz z głowy nie klopocz się, poszukam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie świateł po włączniku dajesz na styk roboczy przekaźnika a sygnał po zapłonie na cewkę przekaźnika. Później ściągnę schemat i wrysuje przekaźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Fazii napisał:

Zasilanie świateł po włączniku dajesz na styk roboczy przekaźnika a sygnał po zapłonie na cewkę przekaźnika. Później ściągnę schemat i wrysuje przekaźnik.

Chwała Ci! Czekam w... napięciu! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fazii no więc pomyślałem, że chociaż pooglądam które bezpieczniki za co odpowiadają skoro już znalazłem schemat w necie ( potencjalnie taki - nawet go sobie przerysowałem, żeby lepszy wydruk zrobić) 

IMGUR.COM

Post with 0 views.

 

poszedłem sprawdzić, czy jak wyciągnę bezpieczniki 18 i 19 to światła zgasną. 

Okazało się jednak że u mnie w puszce: 

IMGUR.COM

Post with 1 views.

Światła zgasły po wyjęciu pierwszych 2 niebieskich z prawej strony... Trochę zgłupiałem i postanowiłem zaczekać na rozwiązanie od Ciebie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...