Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Gdzie wpiąć kabel Remote w Audi A4 B8?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Który z tych pinów może być użyty jako Remote do zewnętrznego wzmacniacza ?

 

441729012_kostkakable.png.6014ebc465c9373e726003b0c3538f9e.png

Opublikowano

Żaden. Musisz np. taki konwerter wpiąć pod kable wychodzące z tej kostki na głośniki i on generuje sygnał remote (gdy na tych kablach pojawi sie napięcie po uruchomieniu radia). Musisz do tego konwertera podciągnąć tylko masę i 12 V (z akumulatora np. uprzednio wpinając bezpiecznik).

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, Muskel1 napisał:

Żaden. Musisz np. taki konwerter wpiąć pod kable wychodzące z tej kostki na głośniki i on generuje sygnał remote (gdy na tych kablach pojawi sie napięcie po uruchomieniu radia). Musisz do tego konwertera podciągnąć tylko masę i 12 V (z akumulatora np. uprzednio wpinając bezpiecznik).

Możesz udostepnić jakiś link na allegro do tego typu samochodu ? 

Podpięcie pod ten wzmacniacz 

shopping.png

Edytowane przez cinek674

Opublikowano
ALLEGRO.PL

Konwerter high low na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert...

Ten pierwszy za 21zł. też wystarczy.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor

To znaczy , że nie musze podpinać osobnego kabla pod REM we wzmacniaczu ? 

Opublikowano

Ten konwerter generuje sygnał remote do załączania wzmacniacza. Musisz go podłączyć do wejścia rem we wzmacniaczu. Zastępuje on sygnał remote z radia bo, które masz u siebie takiego sygnału nie ma na wyjściu. 

Opublikowano
  • Autor
13 minut temu, Muskel1 napisał:

Ten konwerter generuje sygnał remote do załączania wzmacniacza. Musisz go podłączyć do wejścia rem we wzmacniaczu. Zastępuje on sygnał remote z radia bo, które masz u siebie takiego sygnału nie ma na wyjściu. 

nie rozumiem tylko jednego , jesli mam 2 cinche na wyjsciu i 4 kable na wejsciu to z którego kabla idzie reomte . czy ten konwerter musi miec dodatkowy kabel remote ?

 

Opublikowano

Z tego co sie domyślam chcesz podłączyć wzmak i zasilić nim tylko subwoofer (pojedyńczy głośnik), tak?

Jeżeli tak to potrzebujesz tylko jeden kanał RCA (chinch), załóżmy że weźmiemy w tym przypadku tylko prawy. Wpinasz sie w kable z radia idące na głośnik tylny lub przedni prawy (obojętne). Ten sygnał wchodzi w konwerter. Na podstawie pojawiającego sie na tych kablach napięcia (czyli po uruchomieniu radia) konwerter wysyła sygnał na kabel remote (wychodzący z konwertera) do załączenia wzmaka. Ten kabel remote musisz na wejście wzmaka wpiąć. 

20200825_133818.jpg

Opublikowano

Musisz tylko kupić taki bezpiecznik i obudowe, żeby go wpiąć na zasilaniu konwertera z akku, żeby w razie gdy konwerter bedzie miał zwarcie był zabezpieczony. 

 

Opublikowano
  • Autor
16 minut temu, Muskel1 napisał:

Musisz tylko kupić taki bezpiecznik i obudowe, żeby go wpiąć na zasilaniu konwertera z akku, żeby w razie gdy konwerter bedzie miał zwarcie był zabezpieczony. 

 

Na przodzie mam już zalożone Focal Preformance PS 165 FX . Musze tylko je wpiąć pod wzmacniacz dwa wejscia u gory . prawa lewa strona . a na dole Subwoofer Focal preformance 25A4  wejśćie zmostkowane . i w obudowe dedykowana dla B8 avant. 

Co powiesz na taki konwerter 

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro za 147 zł - Hollywood HLC-30 konwerter sygnałowy RCA + Remote (9224455659). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

 

Opublikowano

Nie mam doświadczeń z tym konwerterem. Jeżeli już chcesz zainwestować w naprawde dobry to ten Ci polecam lub jego nowszą wersje ACC.3

WWW.CAR-TRONIC.PL

Oryginalne radioodtwarzacze fabryczne zazwyczaj mają...

 

Opublikowano
  • Autor
5 minut temu, Muskel1 napisał:

Nie mam doświadczeń z tym konwerterem. Jeżeli już chcesz zainwestować w naprawde dobry to ten Ci polecam lub jego nowszą wersje ACC.3

WWW.CAR-TRONIC.PL

Oryginalne radioodtwarzacze fabryczne zazwyczaj mają...

 

Taki jeden na podłączenie przodu i subwotera wystarczy ? 

Opublikowano

Idealnie byłoby gdybyś miał 2. Wtedy puszczasz  jednym konwerterem sam przód (sygnał z kabli na przednie głośniki) a drugim tylko sub (sygnał z kabli na tylne głośniki). Alternatywnie możesz kupić tak trójnik rca i jeden z przednich kanałów rozgałęzić i dać go na suba. Tyle że wtedy sub bedzie razem z jednym z tych przednich kanałów sterowany (fader, balace)

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro za 6,35 zł - rozgałęziacz trójnik 2 wtyki /...

 

Opublikowano
  • Autor

A co byś powiedział gdybym podłączył przód pod HIGH INPUT a subwoofer pod LINE Input przez konwerter tylko zeby sie wzmacniacz załączył ?

Opublikowano

Można też tak zrobić. Wszystko zależe od wzmacniacza jakiej jest jakości. Niektóre mają nawet już tą funkcję autosense (załączanie wzmacniacza po sygnale high level).

Sa też takie które tego nie maja i jakość przerobionego sygnału z high na low jest kiepska. Wypróbuj może da nawet rade bez konwertera. 

Opublikowano
  • Autor

Odezwę się , komuś na pewno przyda się ten temat . Pozdrawiam i dzięki za pomoc:hi:

Opublikowano

No działaj:thumbup1: daj znać. 

Opublikowano
  • Autor
W dniu 25.08.2020 o 15:20, Muskel1 napisał:

No działaj:thumbup1: daj znać. 

No i po instalce wszystko dziala ale jakaś mądra wiedza by się przydała .. mianowicie , w momencie uruchomienia wzmacniacza (zapłon) zaczynaja piszczeć głosniki , jest to dość denerwujące , co może być tego przyczyną ? kable do głosników sa poprowadzone drugą stroną co zasilanie .

Opublikowano

Piszczenie głośników to za zwyczaj problem masowy. Lub gdy kable rca leża po tej samej stronie co zasilanie wzmaka (kabel prądoey akumulatora).

Gdzie wpiąłeś mase wzmaka ? Wyczyściłeś miejsce do gołego metalu?

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Piszczenie głośników to za zwyczaj problem masowy. Lub gdy kable rca leża po tej samej stronie co zasilanie wzmaka (kabel prądoey akumulatora).

Gdzie wpiąłeś mase wzmaka ? Wyczyściłeś miejsce do gołego metalu?

kable przechodzą obok siebie tylko przy wejściu do wzmacniacza . dalej jest wszystko osobno . Jesli chodzi o mase przykręciłem przy tunerze . fakt może być taki że nie przetarlem papierem do gołej blachy . 

20200829_111348.jpg

20200829_111351.jpg

20200829_111355.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.