Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Podgrzewane lusterka


7JK8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem pokazać, w które miejsce się podłączyłem z podgrzewaniem lusterek (ogrzewanie tylnej szyby).

Kostki się znajdują pod osłoną w nogach kierowcy.

Mam nadzieję, że nie pokazanie, gdzie podłączyłem mase (-) nie będzie problemem. Znajduje się ona zaraz nad tymi kostkami co widać na zdięciach.

Orginalną instalację posiadałem między lusterkiem a drzwiami dalej musiałem sam poprowadzić przewody, czyli od kostki pod tapicerką drzwi do miejsca pokazanego na zdięciach.

podgrzewanielusterka01pc5.th.jpg

podgrzewanielusterka02rn7.th.jpg

Mam nadzieję że moje wskazówki się komuś przydadzą. Wklady lusterek kupiłem na allegro za 60 zł. Czas pracy około 4 godzin (szukałem gdzie się wpiąć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejne wskazówki praktyczne.

Mam jedno zastrzezenie co do polaczenia, a nie lepiej kupic koncowki do kostki i wymiec z podpieciem nowych kabli, ja tak zrobilem.

Uwaga. nie kupowac w sklepie elektronicznym.

Niby to samo ale dlugosc mniejsza o 0,3 mm, i nie do konca pasuja.

A polaczenie w tym momencie musi byc dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko :)

Trudno było zdjąć szkło z tego plastiku? Jak to zrobiłeś?

Zamierzam wymienić sobie mate w lewym lusterku, spaliła mi się, a słyszałem ze dość ciężko oderwać to szkło od plastiku. Dlatego za każda wskazówkę będę wdzięczny ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko oderwać to szkło od plastiku.

Ciężko, cieżko. Lustro trzeba podgrzać: kaloryfer, suszara do włosów, nagrzewwnica (ostrożnie) i złazi znacznie łatwiej :-).

Generalnie trzeba baaardzo delikatnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy prawe lusterko podłączamy do takiej kostki po prawej stronie? :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy prawe lusterko podłączamy do takiej kostki po prawej stronie? :chytry:

hmm wydaje mi sie ze prawe i lewe podlaczamy do tej kostki po lewej (oczywiscie do prawego ciagniemy dluzszy kabel :) coby styknal od kostki do drzwi )

czy sie myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko oderwać to szkło od plastiku.

Ciężko, cieżko. Lustro trzeba podgrzać: kaloryfer, suszara do włosów, nagrzewwnica (ostrożnie) i złazi znacznie łatwiej :-).

Generalnie trzeba baaardzo delikatnie

Ja w poprzednim autku gotowalem lustro i ladnie sie oddzielalo od plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy prawe lusterko podłączamy do takiej kostki po prawej stronie? :chytry:

prawe lusterko podlaczamy tez do bialego kabla (tego samego co mate lusterka kierowcy) na ktorym po wlaczniku ogrzewania tylnej szyby pojawia sie + , oznacza to ze trzeba ciagnac kawalek kabla pod deska by podac ten plus po stronie prawej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy niema może przekaźnika do którego możnaby podpiąć się bezpośrednio by nie obciążać tego przewodu (u mnie i tak końce są już ponadpalane)? :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę także się do tematu. Przy załanczaniu ogrzewania tylnej szyby wlącza sie ogrzewanie lewego lusterka ale prawe nie grzeje. Natomiast lewe jest tak gorące że nie idzie długo do dotykać. Czy to jest spowowdowane tym że prawe lusterko nie grzeje i jakby cała moc idzie tylko na lewe lusterko?? Nie wiem jak podejść do prawego lusterka znaczy wkładu żeby nie pękło i ewentualnie wymienić (jeżeli jest spalona) albo zainstalowąć nową (jeżeli jej nie ma) mate grzewczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak podejść do prawego lusterka znaczy wkładu żeby nie pękło i ewentualnie wymienić (jeżeli jest spalona) albo zainstalowąć nową (jeżeli jej nie ma) mate grzewczą.

Na dole lusterka masz mały otwór,tam wkladasz cienki srubokręcik i podważasz,bez żadnych wiekszych problemów powinno sie zdjąc - ja bynajmniej tak u siebie robiłem jak zciagałem lusterka.Jeśli prawe lusterko Ci nie grzeje to na pewno masz mate spaloną(ewentualnie mogły Ci sie odłaczyć kabelki od maty grzewczej) zcagnij lusterko sprawdż miernikiem czy jest napiecie potem podepnij i zobacz czy grzeją - jeśli nie to wiadomo bedzie ze mata jest spalona.Podgrzewanie masz po zapłonie czy po załaczeniu ogrzewania tylnej szyby :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z malym uzupelnieniem po doswiadczeniach w moim B5. Objaw: lewe grzeje, prawe nie.

No to demontuje - m.in. dzieki Wam - i wszystko przebiega bez przeszkod. Mowicie, ze najlepiej podwazyc i zdemontowac wklad lusterka linijka - to prawda - ale mnie sie udalo drewnianym metrem stolarskim.

Odpinam przewody i mierze czy napiecie dochodzi do lusterka (najpierw lewe - dobre).

441a81bdb9c6b800.jpg

Czarny przewod to "+12V", a czarno-brazowy to "masa". Wlaczam stacyjke i naciskam guzik podgrzewanej szyby.

dc73c71dd9e5daf8.jpg

Jest! Mamy ponad 11V. Szyba - jak wszyscy wiemy - energozerna istota. No to wylaczamy ogrzewanie...i...

37532e4c3bf6c130.jpg

Napiecie rosnie do prawie 12V. Wniosek jest taki, ze wlaczenie ogrzewania tylnej szyby, wlacza grzanie luster, ale wylaczenie, wylacza ogrzewanie tylnej szyby, ale na lusterka napiecie jest podawane dalej. Czy non stop, az do wylaczenia stacyjki? Nie wiem. Ogrzewanie tylnej szyby wylacza sie samo po ok. 10 min. Czy lusterka wtedy tez sie wylaczaja? Nie wiem.

To samo robie po prawej stronie. Wszystko identycznie. Zatem sprawdzmy same maty grzewcze. Najpierw dobra - lewa. Miernik - tym razem troche nowoczesniejszy od powyzszego - ustawiamy na pomiar oporu (Ohm).

8666a32dd7ba75f7.jpg

Cos wyszlo: 4,9. OK. Zobaczmy prawe lustro, ktore nie chce byc cieple.

3bdc92bc8825c3d6.jpg

Wynik: 125,6. Duuuzo wiecej. Wszystko jasne. Do wymiany jednak i tak pojda oba szkla. Prawe nie grzeje, a lewe zachodzi rdza. Okazja do wymiany na lepsze szkla, w ktorych cos widac. Czy takie sa na rynku. Musze poszukac.

Pozdrawiam. Mam nadzieje, ze sie nie obrazicie, ze sie podpialep pod watek B6 z moim staruszkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuję dość stary temat ale idzie zima i pewnie komuś się przyda.

Chciałem zapytać czy te maty będą pasowały do B6?

http://moto.allegro.pl/item743300767_podgrzewacz_lusterka_mata_grzewcza_gb10s_okazja.html

http://moto.allegro.pl/item743302450_podgrzewacz_lusterka_mata_grzewcza_gb_8s_okazja.html

Wiem,że można całe wkłady,ale póki co spróbuję się pobawić z klejeniem.

Jak coś połamnę to wtedy wkłady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do B6 raczej nieee bo jak zapewne zauważyłeś jeden z tych wkładów jest mniejszy, typowy dla B5 przed liftem :)

Jeżeli chodzi o samo rezanko to ja się zbieram od zeszłej zimy i może mi się w końcu uda :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do B6 raczej nieee bo jak zapewne zauważyłeś jeden z tych wkładów jest mniejszy, typowy dla B5 przed liftem :)

Jeżeli chodzi o samo rezanko to ja się zbieram od zeszłej zimy i może mi się w końcu uda :decayed:

Ten drugi jest mniejszy bo do prawego lustra...

Kolkov kupujesz wkłady czy maty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do B6 raczej nieee bo jak zapewne zauważyłeś jeden z tych wkładów jest mniejszy, typowy dla B5 przed liftem :)

Jeżeli chodzi o samo rezanko to ja się zbieram od zeszłej zimy i może mi się w końcu uda :decayed:

Ten drugi jest mniejszy bo do prawego lustra...

Kolkov kupujesz wkłady czy maty?

ja już mam maty i szczerze zastanawiam się nad tym, bo znając życie potłukę wkłady :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do B6 raczej nieee bo jak zapewne zauważyłeś jeden z tych wkładów jest mniejszy, typowy dla B5 przed liftem :)

Jeżeli chodzi o samo rezanko to ja się zbieram od zeszłej zimy i może mi się w końcu uda :decayed:

Ten drugi jest mniejszy bo do prawego lustra...

Kolkov kupujesz wkłady czy maty?

ja już mam maty i szczerze zastanawiam się nad tym, bo znając życie potłukę wkłady :disgust:

No to wtedy kupisz wkłady :decayed:

pewnie tak jak ja :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...