Skocz do zawartości
IGNOROWANY

9 Litrów oleju w silniku.


ppawel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem auto Niemiec, serwisowane do końca aktualny przebieg 220tkm i moje zdziwienie jak dzisiaj spuściłem olej silnikowy ...aż 9litrow. Ktoś dwa razy zalał? Płynu nie zauważyłem żeby ubywalo.  Na szczęście przejechałem z 200km, a ile przejechał ktoś wcześniej to nie mam pojęcia. Jakie mogą być konsekwencje dla silnika z jazdą z tak dużą ilością oleju? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ktoś nie potrafił odczytać stanu z bagnetu i lał aż po jego górną krawędź,albo paliwo w oleju silnikowym podbiło stan.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagnet nie ma, tylko na mmi sprawdza się. Ale zeby az ponad  9 litrow oleju bylo, czyki dwa razy tyle. A z jakich powodów paliwo może sie dostac do oleju silnikowego?

Edytowane przez ppawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ppawel napisał:

Bagnet nie ma, tylko na mmi sprawdza się

Normalnie można dokupić bagnet w aso i zamontować,sporo osób tak zrobiło bo mmi różnie pokazuje.

 

1 godzinę temu, ppawel napisał:

A z jakich powodów paliwo może sie dostac do oleju silnikowego?

Wystarczy zapchany DPF,wówczas idzie sygnał by go wypalić bogatą mieszanką i cześć niespalonego ON spłynie po ściankach cylindrów do układu smarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo lejące wtryski (chociaż to raczej B7 niż B8).Może też jeździsz krótkie odcinki i auto zaczyna ciągle regeneracje i nie może skończyć. Ciągle od nowa wtryskuje więcej paliwa by przyspieszyć wzrost temp spalin bo jeździsz może w cyklu miejskim i tam nie osiągasz wymaganych ciągłych obrotów powyżej 2000 rpm.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ppawel napisał:

Witam. Kupiłem auto Niemiec, serwisowane do końca aktualny przebieg 220tkm i moje zdziwienie jak dzisiaj spuściłem olej silnikowy ...aż 9litrow. Ktoś dwa razy zalał? Płynu nie zauważyłem żeby ubywalo.  Na szczęście przejechałem z 200km, a ile przejechał ktoś wcześniej to nie mam pojęcia. Jakie mogą być konsekwencje dla silnika z jazdą z tak dużą ilością oleju? 

Jeżeli nie jeszcze wypchnęło uszczelniaczy to będzie żył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...