Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Świeży lakier, a glinkowanie i quick detailer


Karo1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w piątek odbieram auto od lakiernika (lakierowane były drzwi i tylny błotnik). Przed tym jak musiałem oddać auto do lakiernika przymierzałem się do glinkowania całego samochodu, ale pokrzyżowało mi to trochę plany. Mogę od razu umyć auto pianą i szamponem a potem glinka, czy odpuścić na razie glinkowanie bo świeży lakier musi swoje odczekać i standardowo jak po każdym myciu użyć tylko qd a po jakimś czasie dopiero glinkować? W piątek będę się pytał jeszcze lakiernika, ale może ktoś z was był w podobnej sytuacji i powie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeży lakier potrzebuje nawet do 4 tygodni do całkowitego stwardnienia. Nie powinno sie w tym czasie go mechanicznie obrabiać, stosować agresywnych środków czyszczących czy zabezpieczać polituą czy woskiem czy czymkolwiek. Mycie ręczne lub bezdotykowe. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczekam dla pewności 5 tygodni i dopiero zacznę bawić się z glinką, a potem nałożę wosk na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nagrzany na słońcu lakier nie powinno sie od razu dużej ilości wody w czasie mycia podawać by uniknąć powstania rys naprężeniowych przy nagłym schłodzeniu. Jak muszę nagrzany na słońcu lakier umyć zaczynam od spryskania go Kärcherem ze znacznej odległości. Zapylam go tak jakby i może sie powoli schłodzić.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam - w jakim celu glinkować świeżo malowane elementy ? Przecież glinkowanie, to proces mający na celu pozbycie się tego(mocno wczepiony brud i innych niechcianych drobin), co nagromadziło się miesiącami/latami  na lakierze, z czym nie poradzi sobie mycie szamponem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Tomnik napisał:

A ja zapytam - w jakim celu glinkować świeżo malowane elementy ? Przecież glinkowanie, to proces mający na celu pozbycie się tego(mocno wczepiony brud i innych niechcianych drobin), co nagromadziło się miesiącami/latami  na lakierze, z czym nie poradzi sobie mycie szamponem.

Trochę źle to napisałem, glinkować chciałem całe auto jeszcze przed tym jak na parkingu mi auto przerysowali. Teraz chciałem tylko te elementy z ori lakierem, ale chyba nie bardzo jest sens robić część samochodu, a te świeże elementy zostawić gołe. Jak nowy lakier stwardnieje to oczyszczę ori lakier, a potem całość zabezpieczę. 

Edytowane przez Karo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...