Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak jakichkolwiek świateł w pozycji "auto"


Vacosq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam od 3 dni Seata Leona 2 generacji o oznaczeniu 1P1 z 2007. W Leonie fabrycznie siedzi czujnik zmierzchu/deszczu wraz z automatycznymi światłami i systemem coming leaving home. Jako, że wszystkie fora Seata wymarły już jakiś czas temu to i tak zdecydowałem się na zamieszczenie tam tematu opisującego mój problem. Niestety nie dostałem żadnej odpowiedzi do dnia dzisiejszego, a w starych tematach też nie mogłem znaleźć nic na ten temat więc temat ląduje tutaj zwłaszcza, że jestem posiadaczem Audi A4 B7 w którym jak się domyślam czujniki działają na tej samej zasadzie. 

Problem polega na tym iż w Leonie ustawiając pokrętło świateł w pozycję "auto" w dzień niestety żadne światła nie świecą. Sprawdzałem manualnie światła mijania/drogowe/pozycyjne/postojowe/przeciwmgłowe i wszystkie po ustawieniu odpowiedniej pozycji na pokrętle działają więc podejrzewam, że to nie kwestia spalonych żarówek lub bezpiecznika. Gdy zaczyna się ściemniać czujnik włącza światła mijania automatycznie. Dla porównania w moim audi w dzień za światła do jazdy dziennej robią światła postojowe z przodu i w dzień świecą normalnie. Audi pochodzi z rynku niemieckiego natomiast Seat z rynku belgijskiego i wspominam o tym ponieważ myślę iż w okresie produkcji tej generacji Seata w tamtych latach nie było obowiązku jazdy ze światłami mijania w ciągu dnia akurat w Belgii. Taka jest moja teoria, ale mogę się mylić i światła powinny świecić w dzień mimo wszystko. Pytanie brzmi jeśli moja teoria się potwierdzi to jak zakodować światła tak, aby wyglądało to tam samo jak w moim Audi, a jeśli nie to co może być przyczyną problemu? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W Audi A4 B7 światła do jazdy dziennej realizowane sa przez światła do jazdy dziennej, siedzących obok soczewek bi-ksenonowych. Jazda na postojowych jako dziennych jest nie dozwolona bo postojówki nie spełniają wymogu świateł do jazdy dziennej (sa za ciemne) i tak nigdy fabrycznie nie było. 

W wersjach A4 B7 bez reflektorów Bi-ksenonowych (czyli na zwykłych H7)  światła do jazdy dziennej były realizowane kodowaniem na wersję skandynawską, co prowadziło do załączania sie H7 jako światła do jazdy dziennej tyle,  że świeciły nie pełną mocą tylko chyba 60% czy 80% swojej jasności.

2. Jakie lampy masz w tym Seacie? H7 czy ksenony?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sprostowanie :) Jeśli chodzi o B7 to miałem na myśli właśnie światła do jazdy dziennej obok bixenonu, potocznie nazwałem je postojówkami i oczywiście w B7 bix, a w Seacie H7

Edytowane przez Vacosq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Seacie 1P masz podobnie jak w A7 B7. Jak masz bixy to i żarówki obok nich do jazdy dziennej. Jeżeli masz H7 to tylko zakodowaniem uruchomisz tak by H7 jako światła do jazdy dziennej świeciły. Tyle że wtedy cała choinka się świeci, przód tył i rejestracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak naprawdę opcja Auto w seacie nie nadaję się na nasze drogi bo i tak trzeba wachlować pokrętłem i ustawiać pozycję świateł mijania. No nic, dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadaje sie jeżeli masz bixy.:wink:

Do tego potrzebna jest też do sterowania CH/LH

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo klucz, o ile są. Oczywiście dobrze, że jest ta opcja, ale liczyłem na jej funkcjonalność w podobny sposób co w Audi i nie spodziewałem się, że to fabrycznie nie działa w ciągu dnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...