Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Alf swap amx

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich grupowiczow. 

A wiec do rzeczy, Zakupilem a6 c5 z uszkodzonym rozrzadem o oznaczeniu alf 2.4v6.

Jestem w trakcie swapu na silnik 2.8 v6 amx. 

Dawca jest vw passat b5 ktorego posiadam jeszcze w calosci, sprawa jaka mnie interesuje to jak to sie ma do pedalu gazu, oraz jak wyglada temat sąd lambda, amx posiada je 4 alf znow 2,

Oraz jak wyglada kwestia pedalu gazu alf ma na linke amx na potencjometr, chcialem zapytac jak to wyglada w praktyce przekladam pedal ale co z wiazka jakies schematy, i co z sondami. 

Dziekuje za pomoc

Opublikowano

Masz różne silniki, do tego norma euro2 vs euro3, podejrzewam że różnic będzie więcej. Na pamięć nie znam, ale ten AMX ma egr i ma sai- starszy silnik chyba raczej ich nie miał. Przepustnicy na lince w 2.8 30v też nie kojarze. Także musisz dostosować wiązki i elektronike pod nowszą wersję silnika, albo wstawić go po najmniejszej linii oporu i kombinować ze sterownikiem. Nie do końca dobrze dawce wybrałeś bo paseratti to a4 b5 w zasadzie, a elektronika w a6 c5 jest nieco inna. Niby mało różnic, aaaale...

Opublikowano
  • Autor

W alf tez jest sai i mowa o alf ma pedal gazu na linke a amx tez ma sai tylko ma pedal na potencjometr i elektroniczna przepustnice 

Opublikowano
  • Autor

Wiekszosc kostek jesy p&p bo to te same silniki tylko roznia sie pojemnoscia :) sondami i gazem :)

Opublikowano

Wrzuciłbym sam słupek i zostawił wiązkę pedały itd wymienił ecu na taki z 2.8 ( ack albo alg noe pamiętam który miał sai ) 

Opublikowano
22 minuty temu, Banan napisał:

noe pamiętam który miał sai

5ba166eb28144547.pngb71fba05073b7c97.pngb6b6a06ac1130e0a.png

Opublikowano
11 godzin temu, wojtek_lbn napisał:

ale ten AMX ma egr i ma sai

Nie ma żadnych egrów w tych silnikach,to są kombizawory od sai

Edytowane przez pila24

Opublikowano

No to ECU z ALG i jazda -  bez zabawy z z wiązkami elektryką itd. niezgodnością abs zegarów itd. ( amx to już ma już komunikację po can częściowo , 4 sondy itd. ) 

Opublikowano
26 minut temu, pila24 napisał:

Nie ma żadnych egrów w tych silnikach,to są kombizawory od sai

Sprawdziłem i faktycznie, mój błąd w takim razie.

Opublikowano

Ten AMX za BDV dobrze by pasował ☺

Opublikowano

Tak a także za AML :thumbup1:

Opublikowano
  • Autor

Czyli co panowie wszystko zostaje wrzucam silnik i od czego sterownik ladowac? Alg? 

Opublikowano
  • Autor

No i przepustnica zostaje stara i z alf? 

 

Opublikowano

 tak cala wiązka z ALF łącznie z przepustnica itd.  - sprawdź czy wtyczki wtryskiwaczy sa w AMX takie same bo tego nie pamietam i nie jestem w stanie potwierdzić  , no zreszta masz oba silniki itd. to sobie na spokojnie porównaj i pomyśl 

Opublikowano
  • Autor

Kostki sa takie sam juz sprawe mozna powiedziec ogarnolem znalazlem sterownik z alg bez immo tylko jak wyglada sprawa bo sterownik jest z automata a u mnie manual 5b jak wyglada sprawa kodowania da sie to zakodowac? 

Opublikowano

nie tam trzeba sterownik pod manual typowo - nie są kodowane

Opublikowano
  • Autor

Ok dzieki  

 

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Sprawa ogarnieta juz dawno. 

Nie mialem kiedy napisac. 

Wiec do sedna silnik 2.8  na sterowniku alf bez immo i ze stara przepustnica na linke. 

Bajlando teraz kwestia regulacji gazu. 

Mial byc robiony ale zabrali prawko na 3 mc dlugo sie nie nacieszylwm bo az 3 dni :)

Opublikowano

Zostawiłeś sterownik alf? Nie wystroisz lpg

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 24.10.2020 o 21:17, Banan napisał:

Zostawiłeś sterownik alf? Nie wystroisz lpg

Nie sterownik z alg wlecial moj blad

 

 

Edytowane przez Liteon250

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.