Problem z głośnikami tył Audi a4 b7 2005r

fang

Dzień dobry. Mam otóż taki problem, że zakupiłem radio concert II, bo wcześniej było jakieś panasonica. W samochodzie znalazłem tylko te 2 kostki (czarna i brązowa) oraz czarna antena. Po podpięciu ich do radia gra tylko przód, a tył nie chodzi, a tak jak sprawdzałem głośniki są w drzwiach. Nie mam pojęcia czy teraz trzeba kupić przejściówkę czy coś w tym rodzaju ponieważ widziałem jak fabrycznie jest jeszcze ta kolejna wtyczka czarna do podpięcia tylnych głośników, której ja nie mam oraz czerwona bodajże do telefonu. Podświetlenia przycisków radia też nie ma (chyba, że ma nie być), ale przód dobrze gra oraz jest podświetlenie wyświetlacza radia na czerwono i nie wyświetla mi się na liczniku utwór który  jest aktualnie grany w radiu czyli nie ma podłączenia pomiędzy licznikiem, a radiem. Czekam na Wasze sugestie co w tym wypadku mam zrobić.

Jak na poprzednim radiu tył grał to fabrycznie w tym samochodzie nie występowało oryginalne radio. Przy oryginalnych radiach tył jest obsługiwany przy pomocy wzmacniacza i występuje przy tym również subwoofer. Jest to realizowane trzecią wtyczką do radia miniISO. Podświetlenia przycisków nie masz bo nie ma poprowadzonej szyny CAN do radia. Najlepiej to dołożyć brakujące instalacje razem ze wzmacniaczem i subwooferem. Czy zwykłą instalacje czy BOSE to już zależy od ciebie czy chcesz dopłacać do lepszego dźwięku, ale do tego dochodzi jeszcze wymiana głośników.

Poprzednie radio to nie grało kompletnie i w tym problem, że nie wiem co zrobić aktualnie.

Jak do brązowej wtyczki dochodzą cztery przewody to instalacja jest pod zwykłe radio.

Kurde nie jestem pewien, a da się taką instalacje zmienić jeżeli już mam zakupione fabryczne radio?

Jak najbardziej wszystko jest do zrobienia. Najlepiej to zakupić kompletną wiązkę od radia po wzmacniacz, głośniki i suba. No i podciągnąć CAN do radia.

A jak myślisz da radę podpiąć ten brązowy i czarny przewód do jakiegoś adaptera i podłączyć jakoś żeby przy tej instalacji działał też tył czy taka opcja jest niemożliwa?

Adaptery występują ale w drugą stronę. Wymieniając oryginalne radio na nieoryginalne. Mam w Audi 80 zamontowanego Chorusa 2 i mam tam zmostkowane głośniki przód i tył, ale nie wiem jak to wpłynie na długotrwałą pracę bo też zależy od głośników. Nie mam tam CAN'a więc na jednej trasie mi się po godzinie wyłączył i po ponownym włączeniu radio grało ciszej, ale czy to z powodu dużego obciążenia od głośników? Szczerze, nie wiem.

Bo to jest też taka chora sytuacja, że zakupiłem auto i tylne głośniki są, a okazuje się że muszę poprowadzić od nowa wszystko żeby tył działał.

Z tym, że się wyłącza to też się spotkałem, ale po ponownym włączeniu grało tak samo. (To nie jest jakieś zabezpieczenie w razie wypadku zostawienia włączonego radia w aucie?)

Jak auto opuściło fabrykę bez oryginalnego radia to tak niestety jest. Możesz jeszcze sprawdzić czy masz suba pod tylną półką, z bagażnika zobaczysz. Co do wyłączania to tak, jest to zabezpieczenie przy wyłączonym zapłonie zapobiegające rozładowaniu akumulatora. Informacje o włączonym zapłonie i zapalonych światłach czyli podświetlenie przycisków radia przesyłane są szyną CAN.

Pod tylną półką jest tylko miejsce na suba i nic więcej. Czyli są 2 rozwiązania, że pakuje od nowa całą instalacje z głośnikami albo kupuje nieoryginalne radio i powinno grać?

Najprostsza opcja to nieoryginalne radio. Możesz na test pożyczyć jakiekolwiek czy będzie poprawnie działało w twoim samochodzie.

Dziwną sprawa jest to, że przy zakupie auta było włożone radio panasonica i nie było żadnymi kablami nawet podpięte. Antene próbowałem wsadzić oryginalną to nie było wejścia na nią i była taka przelotka srebrna nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.

Może ktoś tylko dziurę chciał zakryć i poszło na handel. Nieoryginalne radia mają wtyczkę antenową DIN a radia audi wtyczkę ISO. Nie wiem jak jest przy instalacji pod nieoryginalne radia, ale oryginalne radia podają napięcie kablem antenowym do wzmacniacza anteny. Montując nieoryginalne radia montuje się separatory, które zasilają oryginalny wzmacniacz anteny.

to jest org radio tył i ja mam tylko prawy dolny i prawy środkowy przewód czyli od dołu czarny i brązowy.

Imgur: The magic of the Internet

A tutaj kable które mam:

Imgur: The magic of the Internet

Radio nieorg które pewnie wrzucone aby było:

Imgur: The magic of the Internet

a to ta dziwna antena której nie podpinałem to org radia: https://imgur.com/hDDQUxa

Edytowane przez fang

Tak sobie myślę może jest to też kwestia że jest to radio concert 2 od b6 i dlatego nie działa. Może inna byłaby sytuacja jakbym wrzucił tu concert 3?

I do oryginalnego radia właśnie jest potrzebna jeszcze trzecia kostka nad czarną i brązową. W tej trzeciej kostce jest podpięty CAN i sygnał do wzmacniacza obsługujący suba i głośniki tył. Nie ma znaczenia czy jest z B6 czy B7. Podłączenie jest takie samo.

To jak wytłumaczyć to, że są z tyłu normalnie głośniki bo sprawdzałem a nie ma tego trzeciego kabla czarnego. Nie wiem co zrobić w tej sytuacji i co będzie najlepszą opcją.