Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z głośnikami tył Audi a4 b7 2005r


fang

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kupisz wszystkie graty (gotowe wiązki sub i wzmak) to raczej majątku nie zapłacisz). Trudno mi powiedzieć bo nie mam pojęcia jak kształtują się ceny w Pl za takie usługi. Myślę, że dla kogoś,  kto wie co robi jest to kwestia 4-5 godzin roboty przerwami na kawę. Jest trochę rozbierania i ciągnięcia kabli bo zasilanie ze skrzynki bezpieczników na wzmak też trzeba pociągnąć. Sa na forum też koledzy, którzy takie rzeczy ogarniają, może zapytaj w dziale zloty i spoty (w odpowiednim do Twojego miejsca zamieszkania) czy ktoś to potrafi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kumam, bo sam za to się na pewno nie będę brał, a na nie org radiu to mi nie pasuje zbytnio. Trochę słaba sytuacja, że auta wyjeżdżają z taka instalacją gdzie są głośniki z tyłu, a jak podłącze org radio to gra tylko przód. W takim razie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja taka jak zamówiona :whistling:

Ktoś taką wybrał przy konfiguracji lub przeoczył po prostu bo to był standard jeżeli nic innego nie wybrałeś. Tak też się nistety zdarzało. Czesto czyta sie na różnych forach, że ludzie przy odbiorze auta dopiero sie oriętują, że nie ma tego czy innego extra na pokładzie i pytają o dołożenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odświeżam temat. Byłem u elektronika i zlaatwil przejściówkę i radio grał z tyłem normalnie. 

 

Ale po prostu nadal nie wyświetla mi na desce rozdzielczej utworów z radia i radio nie jest podświetlone. 

 

W tyle radia znalazłem taki przewód llwie ktoś do czego to? 

1605101676082462277701600096755.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co miałem. Concert 2 bodajze. Bylem u gościa w 2 minuty załatwił sprawę głośników widać że ogarniał temat od razu rozpoznał ze auto z Belgii. Tylko chodzi czy ten przewód ma związek z licznikiem. 

Edytowane przez fang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zrobiona przejściówka z tej wtyczki która idzie pod przednie głośniki. Gość miał przygotowana przejściówkę od razu bo byłem dzień wcześniej i wszystko załatwiliśmy w 2 minuty podpiął ta wtyczkę brązowa pod przejściówkę i wsadził w miejsce brązowej wtyczkim gra przód i tył ale jak próbuje ustawić balans w radiu na tył to cicho.czylk podpiął tylne głośniki pod przód przejściówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na pytanie jakie radio  masz wstawione nie udzieliłeś jednoznacznej odpowiedzi. Bodajże nie wystarczy niestety.

2. Na prośbę wstawenia zdjęcia jak jest w tej chwili radio podpięte odpisałęś tekstem, z którego nie wynika co i jak jest podpięte. Aby odpowiedzieć na pytanie dlaczego nie wyświetla tytułów dobrze byłoby zobaczyć co i jak elektryk popodpinał. 

3. Skoro oddałeś auto i radio do elektryka żeby to uruchomił dlaczego nie zwrócisz się do niego z problemem nie wyświetlania. Zapłaciłeś za usługę  więc możesz zapytać dlaczego nie działa jak powinno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udzieliłem odpowiedzi jakie mam radio powtarzam ze jest to concert 2 na płyty. Nic się nie zmieniło u mnie od początku napisania tego postu. Miałem 2 kable na początku. Czarny od zasilania i brązowy odpowiadający za głośniki przód. Elektronik pod brązowy przewód podpiął przejściówkę i wsadził w to samo miejsce co był podpięty przedtem sam brązowy kabel. Teraz gra przód i tył. Ten przewód niebieski znalazłem jak był gdzieś z tyłu taśma przypięty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta niebieska wtyczka jest do kontrolki wylaczenia poduszki pasażera także nic związanego z radiem.

Na radiu masz naklejkę z pinoutem - tej dużej 20 pinowej wtyczce szukasz can h i canl i łączysz z zegarami ( znajdziesz na forum co i jak bo ja z głowy nie pamiętam ale z tydzień temu pisałem w którymś z tematów ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko u mnie auto jest z Belgii tam montowali nieoryginalne radia i nie mam wtyczki pod can. Tak jak pisałem wyżej w tym poście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dokupić zieloną kostkę mini iso do radia i podpiąć w niej pod pin 7 kabel can-high a pod pin 12 can-low. Następnie te dwa kable ciągniesz do zegarów i podpinasz do kabli w niebieskiej 32pinowej kostki podając can-high na pin nr. 20 a can-low na pin nr. 19. 

Wymontowanie zegarów to 5 min. roboty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok kumam tylko gdzie teraz szukać tych kabli can high i can low.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukać. Kupić 2 kabelki o przekroju 0,5 mm² i podpiąć z jednej stroniy do zielonej mini iso kostki, którą też musisz kupić a z drugiej strony do zegarów. Piny na kostkach są opisane. Podpinasz te kabelki na podane u góry piny. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli to ma być taka kostka?

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro za 2,99 zł - KOSTKA ZŁĄCZE MINI ISO 6 PIN / zielone / Łódź (9759803209). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w tym problem że nie widzę większej niż 6 pin tej kostki, a miałem chyba podpiąć na 7 pin i na 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak taka, tylko ta jest goła. Musisz dokupić do niej odpowiednie piny do zarobienia kabelków albo szukać kostki z pinami, z której wystają już kable. Dosztukujesz sobie do tych wystających. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to będzie git?

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro za 11,91 zł - KOSTKA MINI ISO zielony / 7897 (9884878119). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...