Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z głośnikami tył Audi a4 b7 2005r


fang

Rekomendowane odpowiedzi

Przy oryginalnym radiu są cztery przewody w brązowej wtyczce obsługujące przednie głośniki. Tył i sub obsługuje wzmacniacz przy pomocy trzeciej wtyczki. Przy nieoryginalnym radiu jest osiem przewodów w brązowej wtyczce obsługujące przednie i tylne głośniki.

Fabrycznie auto mogło opuścić fabrykę w trzech konfiguracjach:

1. Instalacja pod nieoryginalne radio: głośniki przód i tył

2. Instalacja pod oryginalne radio: głośniki przód i wzmacniacz obsługujący głośniki tył i subwoofer

3. Instalacja pod oryginalne radio z systemem BOSE: Inne głośniki, subwoofer i wzmacniacz niż w punkcie 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to 3 opcje i tak odrzucam bo jest w tym już za dużo roboty biorąc kwestię jeszcze głośników, a te są sprawne i chodzą dobrze. Twoim zdaniem jeżeli chcę zostać przy tym oryginalnym radiu to mam wybrać opcję 2 i co mam w tym wypadku dokupić i jak mam to wszystko podłączyć kable z drzwi tylnych też jakoś trzeba łączyć i też w tym wypadku jest trochę roboty.

A opcja 1 to po prostu wrzucenie nieoryginalnego radia i połączenie jakimś adapterem w sensie wpinam te 2 kable które mam brązowy i czarny pod przejściówkę która łapie nieoryginalne radio tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja 1 najprostsza. Podłączasz pod nieoryginalne radio kostkę czarną, brązową i antenę przez separator który widać na twoich zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roboty na pewno trochę jest bo jak dobrze pamiętam to wiązka idzie pod dywanem, więc i fotel do wyjęcia. Nie robiłem więc szczegółów nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłeś może fotkę tego zdjęcia co wrzucałem radia panasonica? Tam te przejściówki co napisałeś przejdą bo tam jakieś dziwne gniazda są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego panasonica potrzebna jest przejściówka żeby podłączyć do kostek ISO z auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I myślisz że powinno wszystko grać przód i tył jak podłącze przejściówkę do tego panasonica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro za 14,99 zł - PRZEJŚCIÓWKA DO PODŁĄCZENIA RADIA AUDI A4 B6/B7 (7769488898). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Yarokot napisał:

Adaptery występują ale w drugą stronę. Wymieniając oryginalne radio na nieoryginalne. Mam w Audi 80 zamontowanego Chorusa 2 i mam tam zmostkowane głośniki przód i tył, ale nie wiem jak to wpłynie na długotrwałą pracę bo też zależy od głośników. Nie mam tam CAN'a więc na jednej trasie mi się po godzinie wyłączył i po ponownym włączeniu radio grało ciszej, ale czy to z powodu dużego obciążenia od głośników? Szczerze, nie wiem.

Mostkując tak głośniki połączyłeś je równolegle, tym samym zmniejszając ich impedancje o połowe (czyli jak miałeś 4 Ohm masz teraz 2 Ohm). To prowadzi do zwiększenia natężenia prądu bo wzmacniacz w radiu musi teraz podać prawie 2x tyle mocy by osiągnąć tą samą głośność co na 4 Ohm. Radio sie nagrzewa i w najgorszym wypadku końcówka mocy sie wysypie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw zwykłe radio bo masz instalacje pasywną  czyli bez wzmacniacza z tyłu. W brązowej kostce masz przewody na wszystkie głośniki. Jeżeli chcesz mieć koniecznie ori radio to tylko Chorus tam podejdzie bez konieczności przerabiania instalacji bo tylko to radio było do pasywnych systemów. Concert i inne sa do aktywnych i trzeba przerabiać instalacje.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostkowanie jak kolega Yarokot odradzam bo udupisz radio. Te radia nie sa przystosowane do pracy na mniejszej impedancji niż ta którą producent zaleca. 

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to będzie git? 

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 245 zł - audi A4 B7 radio Cd Chorus 8E0035152Q (8923835384). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

Czy musi być takie na kasety?

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 72 zł - RADIO CHORUS AUDI A4 A6 4B0035152C (7947526712). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Edytowane przez fang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorus jest co prawda do pasywnych systemów ale tył też nie ruszy. Ty masz u siebie tzw. przygotowanie pod radio (tyle że Audi nie miało w palecie radia, które obsługuje przód i tył bez wzmacniacza). Takie instalacje były wykonywane z myślą o nie OEM radiach. Na Twoim miejscu wsadziłbym tam jakieś dober nie oem radio a nie napęd na kasete. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Muskel1 napisał:

Chorus jest co prawda do pasywnych systemów ale tył też nie ruszy. Ty masz u siebie tzw. przygotowanie pod radio (tyle że Audi nie miało w palecie radia, które obsługuje przód i tył bez wzmacniacza). Takie instalacje były wykonywane z myślą o nie OEM radiach. Na Twoim miejscu wsadziłbym tam jakieś dober nie oem radio a nie napęd na kasete. 

Czyli jedynym wyjściem jest tam wsadzenie takiego radia jak wysyłałem wyżej typu panasonic i po przejściówce go podłączyć i powinno grać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to radio Panasonic ma kostki w standardzie ISO to nawet przejściówki nie bedą potrzebne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli bym zakupił coś tego typu 

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 150 zł - Audi A4 B7 subwoofer wzmacniacz 8E9035223D (7917463839). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 I poprowadził to wszystko i popodpinał, bo nawet nie sprawdzałem, a może mam subwoofer z tyłu to też chyba powinien tył grać? Ale wiązkę muszę prowadzić do radia tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba sub do Avanta a Ty masz sedana. Wszystko jest do zrobienia, kwestia czasu i umiejętności. 

Jeżeli chcesz dołożyć taki wzmacniacz i sub to należy przerobić trochę instalację.  Przede wszystkim od radia poprowadzić kable min. line out do wzmacniacza na tył. Kable od tylnych głośników muszą być nie od przodu z radia (tak jak teraz masz) tylko do wzmacniacza z tyłu podpiętę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby takie coś oddać do jakiegoś fachowca to cena byłaby spora czy w granicach rozsądku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...